Taksim Gezi parkı #direngeziparkı

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten çok hayret ediyorum, şimdiye kadar gördüğüm bütün liderler bu tür olaylar olduğunda toplumu sakinleştirmeyi amaçlar, sorunlar karşısında soğukkanlılığını koruyarak olayların bir an evvel yatışmasını hedeflerdi. Görünen o ki, maalesef başbakanımız "artık değiştik, hepinize aynı mesafedeyiz" diyerek vatandaşını kandırmış. Acemilik dönemlerinde bu kadar agrasif değildi, ustalık döneminde yaşattıkları ortada iken bir sonraki dönemi düşünmek dahi istemiyorum. Bir insanın şimdiye kadar yaptıklarını elinin tersi ile yıkması bu kadar kolay olmamalı. Kader arkadaşı olan cumhurbaşkanı, başbakan yardımcısı ve diğer ağır toplar bile sağduyu çağrısı yaparken ortamı bu kadar germesi hiç iyi bir şey değil. Demokrasi kelimesini ağızlara almak marifet değildir, marifet demokrasinin gereğini yapmaktır. Sana gönül veren % 49 oranında bir halk var, bunu hiç kimse inkar etmiyor, ama başka bir gerçek daha var o da sana muhalif olan diğer % 51.
(Veri kaynağı:[http://www.genelsecim.org/)
Savaş Abi ortada daha büyük oyun var...
Seçim anketlerinin hepisi dikkat edersen hep bir olayın ardından güvenoyu sağlarcasına hemen akabinde sunuluyor.Şu an Akp de telaş var,oda oylarının gün be gün eridiğidir.kamoyuna yansımayan ama onları korku saran gerçek anketler. Cumhurbaşkanlığı hayallerinin güme gittiğidir.Bu asabilik onun için.Sende bilirsin mazlumu oynamak herzaman Türk halkında mazlum tarafına destek vermesi oyununu oynuyorlar ama şu an Diyanet hatta cemaat bile açıklamaları ile arkalarında değil,eleştiriyor...her birinin kibirli çıkışlar için açıklamalrı olmuştur.Şuan gezi parkından önceki oyları %41lerde olduğu ve trentin inişde olduğudur.Oyun yemedi yani mazlum tarafı oyunun bakalım önümüzdeki günler yavaş yavaş gerçek oy oranları ortaya çıkacaktır.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abı tunustakı bugunku konusmadan sonra gerı donulmez bı yola gırıldı bence cunku ordakı konusmanın tek ozetı ben dıktatorum demek oluyor sız naparsanız yapın bı taraflarınızı yırtın ben gene yaparım demek oluyor akp ya bu başı devırecek ya kendı devrılcek gerı donusu gercekten yok bende gıttım dırenıse deıdmde ne kadar pravokotor olsada halk onu arasından ayıklamayı gercekten bılıyor cunku halkın amacı gayesı bellı onlarında bellı hangı ızmırlı fuar kapısını yakar hıc kımse kımseyıde buna ınandıramazsınız halk artık tek vucud tek kuvvet ne kadar bölmeye calışsada şu 10 senede bı o kadar bırlestı herkez şu anda bu işin sonunu kotuye goturebılecek tek kısı gene kendısı ve tutumu degısmedıkce kendı kendıne daha fazlasını yapacak gercektende polıs nereye kadar dayancak hepsı yorgunluktan baylılıyor onlarda emın olun pes edıp gıdecek kımı koycak yerıne kı koymadıgıda ne malum ya o unıformalara kendı yaltakcılarından koyacak.. bzaten gunlerdır oy kaybedıyor bugun tumuyle erıttı herseyı bı ınsanın cıkıp konusması ıle borsa bıle 6000 7000 puan dusuyorsa artık senın arkanda senın yanında duran ıs adamı ve zengınlerde yoktur demektır ya bı ınsan bu kadar ınsanın ıstegnı nası duymadan hala kendı bıldıgını okur dıktatorlukten ote bısı bu bunye bence bunu kaldıramadı ve kendı bıle kendını durduramıyor artık bence..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Büyük bir sükse ile iktidar olan ANAP neden bir anda silindi, ne oldu da tarumar oldu? Ben her zaman tarihin tekerrürden ibaret olduğuna inanırım.

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devletin malına kim zarar veriyorsa haindir. Borsa bu gerilimden etkileniyor ve birileri para basıyor. Bazıları da direndiği zannıyla taşeronluk yapıyor.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devletin malına kim zarar veriyorsa haindir. Borsa bu gerilimden etkileniyor ve birileri para basıyor. Bazıları da direndiği zannıyla taşeronluk yapıyor.

Devletin kuruluşları (Türk Telekom, Petkim ,tüpraş, tedaş, tekel, eti maden, igsaşile başlayan ve toplamda 137 tatlı karlı Milli Devlet Kuruluşlarının) satan nedir peki?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com

Kamu Malına, Özel Mala zarar vermeyen vatandaşın canına kasteden nedir? Hain midir?
http://www.youtube.com/watch?v=zp_j72iZGS8

Borsanın etkilendiği gerilim de direnenler mi tek başına rol alıyor yoksa, hükümetin payı da var mı? Ekonomi iyi giderken hükümetten, kötü giderken oradaki halktan?

Taşeronluk lafınızı üstüme almıyorum, provokotörlere müdahale edip, uzak tutmaya çalışıyor taksim de herkes. Onların yaptıkları yüzünden demokratik hak olan gösteri yapılmasın mı? Ben sizden farklı düşünüyorum. Hakkımı demokratik bir şekilde aradığımı düşünüyorum, demokrasilerde sandık kadar gösteri de vardır.

Şahsi görüşüm, bu gerginliği tırmandıran başbakanımız. %50 olarak vatandaşını ayıran Sayın Başbakanımız, Bülent Arınç gibi, Cuımhurbaşkanımız, Bakanımız gibi çok az yapıcı olsa idi, sizce gene bunlar yaşanır mıydı? Diğer %50 bizim anamız, babamız, abimiz, kardeşimiz, evladımız, bizim birbirimizi çok iyi anlamamız lazım,

352eu4p.jpg

3 5 çapulcu ekonomiyi etkilemiş ise, bir şeyler yanlış olmalı.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı kım para basabıcek bu durumdan? borsanın kayıbı 20000 puanlardayken hepsı zararda hepsı duşuşte

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devletin kuruluşları (Türk Telekom, Petkim ,tüpraş, tedaş, tekel, eti maden, igsaşile başlayan ve toplamda 137 tatlı karlı Milli Devlet Kuruluşlarının) satan nedir peki?

Kim ki bu memleketin ekmeğini yiyip yediği ekmeğe ihanet ediyorsa haindir. Devletin malına zarar verende devletin malını peşkeş çekende. Artı otobüs yakmanın, polis arabalarını taşlamanın neresini savunuyorsunuz?

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 Kasım. Ecevit "bana kitap fırlatıldı" dedi ve bırakın borsanın göçmesini, 1 gecede Türk Lirası ne biçim değer kaybetti hatırlayan var mı?

Borsadan, döviz kurundan, satılık Türk Milli Kuruluşlarından kar etmek yeni birşey mi?