Tampon içine yapıştırılan park sensörü

astrasail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracımda park sensörü ne arkada ne önde var. Arka için park sensörü istiyorum ama kesinlikle tampon delmek istemiyorum. Bugün tesadüfen bu ürünle karşılaştım başka bir araba forum sitesinde satın alıp araçta denemişler ama montaj fotosu yoktu. Dolayısıyla o konuda kafam karıştı. Sensörler tampon içine yapıştırılıyor, sensör ve hoparlör konnektörleri, elektronik kontrol ünitesine takılıyormuş. Güç kablosu da, geri vites lambasina bağlanıyor. Bu ürün hakkında fikirlerinizi alabilir miyim?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/manyetik-park-sensoru-delmeden-montaj-138153457

Bir bu resimdekilerin hangisi nedir?

Yardımlarınız için teşekkürler :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Tampon içine yapıştırılan park sensörü

astrasail link' Alıntı:
Merhaba,

Aracımda park sensörü ne arkada ne önde var. Arka için park sensörü istiyorum ama kesinlikle tampon delmek istemiyorum. Bugün tesadüfen bu ürünle karşılaştım başka bir araba forum sitesinde satın alıp araçta denemişler ama montaj fotosu yoktu. Dolayısıyla o konuda kafam karıştı. Sensörler tampon içine yapıştırılıyor, sensör ve hoparlör konnektörleri, elektronik kontrol ünitesine takılıyormuş. Güç kablosu da, geri vites lambasina bağlanıyor. Bu ürün hakkında fikirlerinizi alabilir miyim?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/manyetik-park-sensoru-delmeden-montaj-138153457

Merhaba Hocam,

Ürün hakkında bilgim yok ama ben olsam sağlıklı ve bilindik yöntemden şaşmazdım :) inşAllah en kısa sürede memnun kalacağınız bir biçimde park sensörünüze kavuşursunuz :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tamponda dört küçük deliğin olmasının kime ne zararı olabilir ki  ; kahka536

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Merhaba Hocam,

Ürün hakkında bilgim yok ama ben olsam sağlıklı ve bilindik yöntemden şaşmazdım :) inşAllah en kısa sürede memnun kalacağınız bir biçimde park sensörünüze kavuşursunuz :)

+1 Mücahit aynen dediğin gibi, ne varsa bilindik yöntem de var.. :)

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Merhaba Hocam,

kardeşim her zaman bilindik yöntem iyi demezler.. yeni yöntem ve yeniliklere acık olmalıyız:)

astrasail link' Alıntı:
Merhaba,

sen yeni ürün için araştırmalarına devam et.. biz takipdeyiz:)

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bu ürün hakkında araştrma yapmıştım hala da yapmaktayım. Yağmur yağarken bile öttüğü şeklinde. Ama tamponu boydan boya sarması kör nota için büyük avantaj. Ayrıca delme derdi de yok.

Çöp konteynırının tam köşesi iki sensörün ortasına geldiği zaman tamponda iz olmuştu :)

Yalnız ben bu ürünün grafik ekranlısını araştırıyorum o mesafenin ne kadar kaldığını anlamalıyım.

Tabi birde bu sensörün bizim araçlara göre yapıştıracak yeri var mı? Varsa da altında üstündeki koruma barının mesafesi ne kadar manyetik olduğu için sıkıntı olabiliyor.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metinmb407 link' Alıntı:
Ben bu ürün hakkında araştrma yapmıştım hala da yapmaktayım. Yağmur yağarken bile öttüğü şeklinde. Ama tamponu boydan boya sarması kör nota için büyük avantaj. Ayrıca delme derdi de yok.

Çöp konteynırının tam köşesi iki sensörün ortasına geldiği zaman tamponda iz olmuştu :)

Yalnız ben bu ürünün grafik ekranlısını araştırıyorum o mesafenin ne kadar kaldığını anlamalıyım.

Tabi birde bu sensörün bizim araçlara göre yapıştıracak yeri var mı? Varsa da altında üstündeki koruma barının mesafesi ne kadar manyetik olduğu için sıkıntı olabiliyor.
Grafik ekranlısı için ayrı bir ekrancık gerekiyor ve o da çok yapay ve amatör işi gibi duruyor bence.

astrasail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tampona birşey olacak gibi bir korkum yok abi benim arabada 4 kez falan ön tampon değişti. walll Bu yüzden bir daha değişir falan sürekli deldimeyeyim. En azından tampon değişirse tekrar deldirmekle uğraşmıyayım diye pratik olsun  :D
Yağmurda ötüyormuş ve sağlıklı okuma yapamıyor biliyorum malesef

Ama yeni şeyler denemek iyidir değil mi? :D :D

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astrasail link' Alıntı:
Tampona birşey olacak gibi bir korkum yok abi benim arabada 4 kez falan ön tampon değişti. walll Bu yüzden bir daha değişir falan sürekli deldimeyeyim. En azından tampon değişirse tekrar deldirmekle uğraşmıyayım diye pratik olsun  :D
Yağmurda ötüyormuş ve sağlıklı okuma yapamıyor biliyorum malesef

Ama yeni şeyler denemek iyidir değil mi? :D :D

Benim amacım birazda aslında plakalık kamera. Kamera olduğu belli değil plaka lambalarındaki kamera gibi sırıtmıyor. Bir tane de trafik kayıt kamerası. Hem ön kısım hem de arka kısım aslında kayıt altında. Bu bence gayet yeni birşey olur :D Zaten aynam karartmalı ayna değil. Onun üstüne ayna görünümlü trafik kayıt kamera galiba daha işlevsel olur.

harunhoca link' Alıntı:
Grafik ekranlısı için ayrı bir ekrancık gerekiyor ve o da çok yapay ve amatör işi gibi duruyor bence.

Harun bey dediğiniz de haklısınız ama işte bu da takıntı. Eski aracımda BİM den aldığım Türkçe sesli grafik ekranlı park sensörü vardı. Kadının sesli ikazına değil direkt ekrandaki mesafeye alışmışım o olmadan park işlemi daha zor gibi geliyor bana.