Tampon yapıştırıcısını sökebilen solüsyon tavisye

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tampon lipini sökmek istiyorum,ama yapıştırdıkları malzeme çok kaliteli olsa gerek tamponu yırttırdım o yapıştırıcıya bir şey olmadı :D altına eğilip baktığımda çekomastik gibi hafif elastik bir yapıştırıcı,rengide turkuaz açık mavi tonunda,sanayide tampon işi yapanlara götürdüğümde bunu solüsyon ile çözerek çıkarabiliriz dediler ve 50 tl sadece sökmeye istediler,sonrasında ise boya %90 kalkıcak ve boya işi çıkacağını söyledi.bu solüsyon nedir böyle,50 tl oraya vermektense ben sökeyim bari sadece boya işi kalsın :gut:
yardımlarınızı bekliyorum.olmadı alıcam pıçağı daldırcam aradan :sopa:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ince misina ile arasından geçirerek çıkmıyormu

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef,araya kısa bıçak soktum kestirerek gideyim dedim düz tarafını,eğri tarafları misinayla geçerim dedim ama bıçak bile çok zor kesiyor anca 5-10 cm gidebildim bıraktım,fiziksel bir işlemle sökülecek gibi deil.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Camcıların, cam ile şase arasındaki silikonu kesmek için kullandıkları minik kesici ipimsi şey (tam adını bilmiyorum) olabilir. Yada sanayi tipi fön ile ısıtılıp çıkarılabilir belki ?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aseton deneyin, çoğu yapıştırıcıyı eritir ama boyası kalitesiz ise boyaya da zarar verme ihtimali var.