tavan kaplama

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın tavanında hafifde olsa güneş yanığı var ve boyatmak istemediğimden dolayı tavanı karbon kaplatmak istiyorum amaaaaa.
bu kaplama yasakmı ceza yermiyim ?
araç muayeneden geçermi ??
netten biraz araştırdım %30 oranı geçmezse bişey olmaz diyenlerde var çift renk olacağı için ruhsata işletmek gerek diyende var. hangisine inanmak lazım :) eğer çift renkten ötürü yasak ise aracım mavi ve mavi karbon kaplatsam bu problemi aşmış olurmuyum detaylı bilğisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

efsane66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim ben de kaplatmak istemiştim arabamı reklamcının önüne çektim orda bi polis memuruna denk geldim kaplatmadan sormak istedim ve dediğine göre Ruhsata işletilmeli aksi halde trafikten men cezası varmış habeerin olsun:)...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
150620091.jpg

Aynı sorun benim de başımda. Kaplamayı araç ile aynı renkte yaptırırsanız sorun olmuyor ama farklı renkte yapılırsa ruhsata işletmek şart. Benim aracım gri olduğu için piyasada gri kaplama malzemesi var, iyi bir malzeme ile yaptırayım dedim 150 TL den kapı açmaya kalktılar, ben de o paraya boyasını yaptırırım diye vazgeçtim. Renk konusu önemli. Mesela ben yukarıdaki aracımın tavan rengini borda yapmak istedim olmadı, çünkü ruhsatta kırmızı olarak kayıtlı. Araç ruhsatlarındaki birinci renk tavan boyasının rengidir, ikinci renk tavan altının boyası içindir, muayenelerde buna dahi dikkat ediyorlar.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ruhsata ısletmen lazım muayneden de gecmıyor artık bızım burda oyle cıft renk oluyo dıye ruhsata ısletmen gerek ama atıyor folyo bı zaman sonra

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Anlaşılan bu kaplama işinden vazgeçeceğim :)

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac o sekılde polıs tarafından gorulup kontrole dıldıgınde ruhsata ıslı degılse cezayı yazıp gonderıyorlar ancak sanırım 30 gun ıcınde ruhsata ıslenmezse tekrarı halınde arac baglanıyor

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
protac arac kaplamayı bıde dene yapılan ıscılıgı arabalı bır gor derım
Üye Arşivi tanıtım formatı:

- İsim ve soyad
- İkamet ettiğiniz yer
- Mesleğiniz ve yaşınız
- Varsa otomobilinizin marka ve modeli

shencks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acil yardım

Arkadaşlar opel corsa van kasa var bende yanlarda malum cam yok oraya siyah folyo kaplatmak istiyorum memurlarla problem yaşarmıyım ???

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bizim arkadaşın aracı var kırmızı ama tavan kaplama şimdi sordum ruhsata filan işli değil ve muayeneden geçmesinde sorun olmamış anlamadım ben bu işten bir şey :)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hıc bısey olmaz usta hatta soyle bısey var bence oralara cam actır 80 tl ye vızede sadece cam oldugunda problem olmuyor bende cam koltuk vardı koltugu sokup gıdıyordum..