tavan kuşaklarından gelen ses

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapıyı kapattıpımda tavan kuşaklarından gelen ses beni çıldırtıyordu.dün gece karar verdim, sabah kalkıncada başladım tavanı sökmeye (ilk başta baya tırstım tekrar toplayamam diye)
ilk önce ışıklandırmalı güneşlikler sonra
orta aydınlatma sonra
sonra arka kapı üzeri aydınlatmalar sonra
üçüncü fren lambası sonra
orta direk iç kaplamaları falan derken
tavan döşemesini aşağı indirdim.hırdavatcıdan 5 milyona bir silikon alıp kuşakalarla tavan arsını iyice doldurdum.
döşemeyi indirmişken bi güzelde sildim.bütün tavan tutacaklarını , aydınlatmaları falan yıkadım.sonra hepsini tekrar topladım.
ve sonuç;
kapıyı kapatınca ses gelmeyen bir tavan
ve içi tertemiz bir araç
kuşakları 120 YTL ye yapacaklarını söylemişlerdi bense 5YTL + yarım günde hallettim.
fotoraf çekemedim çünkü ellerim çok pisti :)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
helal olsun. başka birşey diyemiyorum. servisin 120 ytl si aslında 5 ytl. bunu tekrar gormuş olduk.

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynı şeyi ön göğüs için düşünüyorum ama bi türlü cesaret edemedim teybin arkasından veya yol bilgisayarının ekrandan bi yerlerden sürekli tıkır tıkr bi ses geliyo...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
öyle oldu ama işi bitirene kadar arkada fondan ,devamlı " yusufff , yusufff " diye sesler duyuyordum :D

Eline koluna sağlık. Ara sıra o sesleri ben de duyuyorum. Demek ki Opel'lerde yusuf sesi hastalığı var.:D

silikon kokusu var mı arabada :)
Mutlaka birkaç gün silikon kokusu olur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bende bu hafta komploe döşemeyi söktüm; sadece kapı döşemeleri kaldı
, taban halısını yıkamaya verdim ,koltuklara yeni kılıf geçirdim ,tüm plastik aksamı yıkadım temizledim; tavanda yağ lekeleri vardı ,oralara gaz yağı sürdüm ve tavanı komple arap sabunuyla sildim ,çıkmayan lekeleri tekrar gaz yağıyla sildim; tavanı en son sildikten sonra kurumasını beklemeden takmak istedim,ve ütülemeye kalktım ,ütü tavanın çok az bir kısmını yaktı ve hafif bir sararma oluştu ; tavan kuşaklarında herhangibir sorun yoktu ,dolayısıyla ellemedim, tavanı da taktım yerine ve sonuç olarak, aracın kokusu değişti, üzerinde 15 senenin kiri vardı belkide,benden önceki sahibi pek yıkamamış galiba ;tavandaki hafif yanık ve yalama olan bir koltuk vidası dışında herhangi bir sorun olmadı ,tavanı ütülemeseydim mükemmel olacaktı ama yaptık bir hata; fakat tavanın bu hali bile eskisinden çok daha temiz görünüyor...