Tavan lambaları led yapmak...

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavan lambalarımı led yapmak istiyorum. araç 2010 astra sedan. bu sitede ve farklı bir kaç sitede okudum ama eBay gibi siteler dışında kaliteli ve parlak led satan bi yer bulamadım. küçük yerde yaşamanın dez avantajları işte. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim:rakir:

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilandakinin aynısından bende de var markası phılıps photon 30tl ye aldım çiftini arka tepeye taktım çok güzel aydınlatıyor

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
İlandakinden alıp kullanmanızı tavsiye etmem. Ürün metal gövdeli ve çok kolay kısadevre yapıp aracınıza zarar verebilir. Bu ampüller yüzünden multimetreyi yakan daha çok masraf çıkaran arkadaşlar oldu.
Size tavsiyem elinizden geliyorsa 1Mt Şerit Led alıp kesip kullanmanız.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlandakinden alıp kullanmanızı tavsiye etmem. Ürün metal gövdeli ve çok kolay kısadevre yapıp aracınıza zarar verebilir. Bu ampüller yüzünden multimetreyi yakan daha çok masraf çıkaran arkadaşlar oldu.
abi ciddimisin ben şuan aracımda bundan kullanıyorum cıkarmı diyorsun kısaca:(

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
abi ciddimisin ben şuan aracımda bundan kullanıyorum cıkarmı diyorsun kısaca:(

Bi bak. Altaki gibi metal gövdeli ise bence kullanma. İzalasyonu saglyan sadece o sagda gördüğün ufak conta. kısadevre olmaya çok müsait

Festoon_Auto_LED_Lamp.jpg

Gövdesi metal olmayan aşagıdaki tip ürünleri tercih edin
LED-Auto-Lamp-Car-Bulb.jpg

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım kullandığım bu aynısı ama gövdesi metal değil. phılıps photon markası gövdesi beyaz üzerine sarı ampul rengi

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavan lambasının içine şerit mi? anlamadım

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavan lambasının içine şerit mi? anlamadım

evet.

ben yaklaşık bir sene önce şerit led keserek yapmıştım, o zamanlar 3çipliler 10cm'den kesiliyordu tek çiplliler 5cm'den kesilebiliyordu. şimdilerde ise hem ledlerin parlaklığı arttı hemde üç çiplileri 5çm'de tek çiplileri 2,5cm'de kesebiliyorsun.

kısaca metresinde 120 led olan tek çipli şerit alırsan her 2,5cm'de keserek istediğin kadar yanyana paralel birleştirip 12v'a bağlyabilirsin. bence süper aydınlatır.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de şerit led serisi kullananlardanım meslektaşım. 3erli grup şekilde paralel bağladım ve için yerleştirdim süper oldu. aydınlatma mükemmel.