tavandaki tuhaf yapışkan bir şey ..

emree2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı ilk aldığım zaman farketmemiştim, arabamı ilk yıkama zamanında farkettim tavanda sanki cila yapışkan birşey kalmış siyah lekeler kalıyor ve  sunroof da da orta kısımlarında benekli lekeler kalıyor ama siliyorum geciyor...  arac kirleniyor ve yıkayınca yine aynı oluyor 2 ay böyle devam ettim gecer diye ama hala aynı nedir bu tuhaf şey ? bu arada aracın üstüne hicbirşey dökülmedi..

şimdiden tskler..

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: tavandaki tuhaf yapışkan bir şey ..

aracınızı ağaçların altında kalacak bir yere falan park ettiyseniz ağaçlardan rüzgarla falan böyle yapışkan maddeler gelebiliyor,banada olmuştu.Ama benimki yıkayınca geçti.Oto kuaförleri falan çözüm bulabilir.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sonax veya benzeri yerde boya yüzey temizleyiciler ile halledilecektir

alpdeger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tanriverdi.av.tr

Muhtemelen fabrikadan çıkarken üzerine sıkılan MUM'un kalıntısıdır. Bizim araç yaklaşık 1.5 saat yıkandı. Hala sapında solunda mum kalıntısı var.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alpdeger link' Alıntı:
Muhtemelen fabrikadan çıkarken üzerine sıkılan MUM'un kalıntısıdır. Bizim araç yaklaşık 1.5 saat yıkandı. Hala sapında solunda mum kalıntısı var.

bravoo bravoo

emree2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

corsa_1990 link' Alıntı:
aracınızı ağaçların altında kalacak bir yere falan park ettiyseniz ağaçlardan rüzgarla falan böyle yapışkan maddeler gelebiliyor,banada olmuştu.Ama benimki yıkayınca geçti.Oto kuaförleri falan çözüm bulabilir.
genelde ağaçların yanına park ediyorum.. ve arabamı kendim yıkıyorum..  normal nemli bezle silince cıkıyor ama kirlendikten sonra yine aynı noktalar lekeli kalıyor..Oto kuaför yolu göründe bana..tşkler yarum icin

alpdeger link' Alıntı:
peki yıkarken özel bi madde kullanılıyor mu o mum icin yani kendim haledebilrmiyim ?
Oto kuaföre gitmeye gerek varmı ?

alpdeger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tanriverdi.av.tr

Bir kimyasal kullandiklarini soylediler ama ne oldugunu bilmiyorum. Ancak deniz tuzu ve her turlu dis etkenden korumak icin kullanildigina gore cikmasi da cok zor olmali diye dusunuyorum.

emree2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alpdeger link' Alıntı:
Bir kimyasal kullandiklarini soylediler ama ne oldugunu bilmiyorum. Ancak deniz tuzu ve her turlu dis etkenden korumak icin kullanildigina gore cikmasi da cok zor olmali diye dusunuyorum.

napalım oto kuaför uğrayalım o'zaman..Teşekkürler abim..

alpdeger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tanriverdi.av.tr

emree link' Alıntı:
napalım oto kuaför uğrayalım o'zaman..Teşekkürler abim..

İnşaallah doğru tespittir. Ben olsam sıcak suyla yıkamayı denerim. Yağmur diner dinmez ben sıcak su ve bez yardımıyla iyice bir silmeyi planlıyorum kalan yerleri. Ama çok sorun etmene gerek yok ne de olsa o madde ne ise boyaya zarar vermediği aksine koruduğu kesin. Sadece boyanın kalitesiz görünmesine neden oluyor o kadar. Büyük marketlerde boyaya zarar vermeyen kimyasallar oluyor, onları denemekte fayda var aslında.