"TC" ışığı yanıyor, araba stop ediyor ve çalışmıyor.

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;
Geçenlerde arabamla yolda giderken birisinde dik rampa çıkarken, diğerinde ise düz stabilize yolda giderken 1. vitesten 2. vitese geçerken "TC" ışığı yanıp araba stop ediyor ve çalışmıyor sizce sebebi nedir.(Rampada çalıştırma şeklim arabayı aşağıya doğru bırakıp vurdurarak çalıştırdım diğerinde ise iterek çalıştırmayı denedim ama olmadı bir müddet bekledikten sonra TC düğmesine bastım sonra ışık söndü ve araç çalıştı.) Işık yanık olduğu zaman araç çalışmıyor.

Not: Aracın motor tesisatını yeni sardırdım acaba iyi sarılmadığından dolayı orada bir temassızlık olabilir mi?

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TC uyarısı araç kalkışlarda patinaj yapmasın diye biliyorum ama sizin durumla ne alakası var anlayamadım. TC tuşuna basarak aracı kaldırmaya çalışırsanız araç patinaj çekmez. Kablolarda temassızlık mı var acaba.

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende anlayamadım yolda giderken kendiliğinden TC ışığı yanıyor ve sönmüyor

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumdaki diğer bölümlere baktımda. Aracınız patinaj halindeyken lamba yanıp sönüyormuş eğer patinaj çekmeye devam ediyorsa aracı stop ettiriyormuş ama patinajlık bir durum yoksa başka bir problem olabilir.

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok arabada patanajlık bir durum yok. Zaten biri rampa ve asfalt yol diğeri de düz stabilize yol bende anlayamadım ustaya göstereceğim bir bakalım neymiş durum göstermeden bir sizlere sorayım dedim.

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırsam Sendeki Sorun Elektrik Problemi Başıma Geldiği için yazıyorum Aracıma LPG Taktırmıştım Takan adam Motor üzerindeki Bağlantıları çok Hırpalamış zaten kabloların izolasyon gebermiş birde üstüne bunlar çekiştirince Berbat olmuştu yolda birkaç sefer aynı şekilde stop etmişti araştırdım biraz bakındım kabloları kesip üstüne daralan ısıya dayanıklı boru alıp geçirdim motor üzerinde olduğu için ısınınca kısa devre yapıyor enjektörlerin ucunda olduğu için araç stop ediyor TC vs yakıyordu
senin sorunda bundan olabilir
motor üst kısmında enjektörlerin ordaki kablolar çok berbat bu arabalarda aşırı ısındığından izalasyon kalmıyor bide LPG Takılınca Ozaman Tam Geberiyor Kontrol Ettir Bence Arabayı Yakma

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesisatı yeni sardırdım

Gaza aniden yüklendiğinizdemi oluyor ?

Sanırsam Sendeki Sorun Elektrik Problemi Başıma Geldiği için yazıyorum Aracıma LPG Taktırmıştım Takan adam Motor üzerindeki Bağlantıları çok Hırpalamış zaten kabloların izolasyon gebermiş birde üstüne bunlar çekiştirince Berbat olmuştu yolda birkaç sefer aynı şekilde stop etmişti araştırdım biraz bakındım kabloları kesip üstüne daralan ısıya dayanıklı boru alıp geçirdim motor üzerinde olduğu için ısınınca kısa devre yapıyor enjektörlerin ucunda olduğu için araç stop ediyor TC vs yakıyordu
senin sorunda bundan olabilir
motor üst kısmında enjektörlerin ordaki kablolar çok berbat bu arabalarda aşırı ısındığından izalasyon kalmıyor bide LPG Takılınca Ozaman Tam Geberiyor Kontrol Ettir Bence Arabayı Yakma
Motor tesisatı(yani elektrik tesisatı) aynen dediğiniz gibi olmuştu bende tekrar sardırdım zaten ondan sonra böyle olmaya başladı. Tamir ettirdiğim yere tekrar götürelim bakalım ne diyecekler.

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesisatı sarmları bir şey ifade etmiyor onları tek tek ya yenileyecek yada dedğim tarz ısıya dayanıklı makoronlar la yapacak yaptır bu işlemi arabandan daha çok memnun kalacaksın
Bende Öyle Olmuştum sanki arabayı yenilemiş gibi