Tecrübe

halilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Tecrübe

Güzel bir paylaşım çok teşekkür ederim. peki yakıt düşme konusuna ne diyorsunuz ilerleyen km lerde

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınıza alışınca biraz düşme olacaktır. Ama çokta birşey beklemeyin derim. Güzel günlerde kullanın.

Bu mesaj iPhone 'dan fırlatıldı.[emoji12]

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Her arabanın farklı olma sebebi her parçasının birebir üretilmemesinden kaynaklı. Ecu'nün karakter meselesi de kullanıcıya göre profil oluşturması. Misal siz sürekli gaza bas çek yapıyorsanız acil bir durum olduğunı varsayar ve tasarruf yapmayı bırakır olabildiğince performanslı püskürtme ve ateşleme yapar. Tersi de aynı şekilde tasarruf. Bu yeni araçlara özel bir durum değil ve rodajla bağlantılı da değil. Ben kendi kullanım şeklimi söyledim tabiki de otomatik olduğunu farkettim. Çoğunluk kendi kullanım şeklimi yazdım zaten ki konuyu açan arkadaş diğer yorumlarla kıyaslasın istediğini yapsın. %100 biliyorum gibi bir iddiam yok. Ben 2020 yılında araba alsam yine başlangıçta dikkat ederim. Bunu güzel bir ömür açışından uygularım. Fabrikanın bana rodaja gerek yok demesi yapma boşa demek değil. Eskiden de üretim sonrası test olurdu bunu rodaj saymak istemem

halilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yorumlarınız ve tecrübeleriniz için sonsuz teşekkürler. Son olarak 2016 Astra j sedan otomatik benzinliler üst kapak Aliminyum alışımlı, siboblar Aliminyum diyorlar bu doğrumu birde bunlara tüp takılınca evet takılır ama risk bunlar diyorlar ve ekliyor lar 2015 modele kadar bu sıkıntı vardı 2016 da bu parçalar uyumlu hale gelmiş midir

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

60 bine kadar bisey olmaz en az duzgun montaj ve kullanim. Necati ustam dedi ki 60 binde motor yaptigimda oldu 180 binde hala motor acilmamis lpg li astra var :)

Abi sen araci bazen sakin bazen hircin bazen yuksek devirde her turlu kullanim sekline gore kullan araba kendine yakit haritasi olustursun. Ayrica ilk calismada hemen yola cikabilirsin ama dusuk devirde kullan turbo yaglanmaya baslasin. Gidecegin yerede yaklasinca turbonun sogumasi icin yine dusuk devire in.

10 bini gecersen yilda taktir kafan rahat olsun. Soyle dusun tatile cikacaksin 1 sene onceden otel parasini taksitke odemek mi daha az koyar yoksa 2 bini tek seferde mi :) Cok uzun yolda benzin cok koyuyor adama. En son 940 km lik yolu klima buyuk oranda acik 165 liraya tamamladim sehir icleride var.

A7 with Tapatalk

halilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

değerli dostlarım aracım şuanda 1500 km oldu şehiriçi yakıt değerleri 8.5 olmaya başladı yani yavaş yavaş yakıt düşüyor sanki..

halilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evle işyeri arası 13 km gidip gelirken çok sakin Kullanıyorum. ara sıra biraz yüksek devirde kullansam hemen 9 ve 9.5 leri görüyor. ama kesinlikle yakıtın yavaş yavaş düştüğünü görüyorum . ilk aldığım da depo 270 tl fullenmişti ve 540 km yapmıştı dedim herzaman böyle olursa ocağımıza incir ağacı dikeriz. :)

ozgur6042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam 1 hafta öncesine kadar siz gibi ben de yakit hesaplaya hesaplaya matematik uzmani olmak uzereydim:) sehir disi cok dikkat ederek 6 litreye kadar hatta 5.7 lere kadar dusurmeyi basardim.fakat psikolojikmen anlik yakit tuketimine bakmak beni yipratti :) cozumu 1 hafta once lpg de buldum. 3.500 liraya mal oldu yaglamasi ekstra garantisi ruhsati sizdirmazligi vs. Sonuc mu ? Sehir disinda lpg 2.00 dan aldim 16 kurus :)

halilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgur6042' Alıntı:
Hocam 1 hafta öncesine kadar siz gibi ben de yakit hesaplaya hesaplaya matematik uzmani olmak uzereydim:) sehir disi cok dikkat ederek 6 litreye kadar hatta 5.7 lere kadar dusurmeyi basardim.fakat psikolojikmen anlik yakit tuketimine bakmak beni yipratti :) cozumu 1 hafta once lpg de buldum. 3.500 liraya mal oldu yaglamasi ekstra garantisi ruhsati sizdirmazligi vs. Sonuc mu ? Sehir disinda lpg 2.00 dan aldim 16 kurus :)
benimde bazen lpg taktırasım geliyor fakat servis Hayır diyor garantiden çıkar ayrıca biz önermiyoruz diyorlar:(