Tekerlerden metal sürtmesi gibi gelen ses...Yardım lütfen ?

laewtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler abi...bazen fren yaparken titretiyo ondan olabilir...

coheper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.coheper.com
merhabalar. Aynı sorun benim 2008 model corsa sport CDTI ımda da var. Üstelik aracı aldığımdan beri var. Frene basmaya gerek yok. Araç hareket ettiği anda başlıyor. Sürekli bir sürtünme sesi. Sanki sürekli frene basıyormuşum gibi. Bende defalarca servise götürdüm (arkas opel servis) ancak hiç bir değişiklik olmadı seste.

laewtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu opelin genel sorunlarından biri galiba ama nasıl halledilemiyo aklım almış değil serviste yapamazsa artık....

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet aynı ses bizim arabada da var.o ses için kaç kez gittiysem serviste hiç yapmadı ve şuanda uzun zamandan beri yapmıyo.genelde durmaya yakın bi metal sürtme sesi gibi bi ses geliyosu.şimdi yok...ne olduğunu anlamadım...inşallah birdaha gelmez...:(

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı ses bendede var.Bendeki ses devamlı yapıyor.Ön arka disk ve balataları değiştirdim fakat aynı ses yine var.İyice inceledim aracı kirikoya aldım.rabayı çalıştırıp vitese taktım önleri tek tek denedim.Benim ses ön sol tekerden geliyor.Toz sacını söktüm ses yine var.Tekerlek sökük çalıştırdım.Sesi aramaya başladımve buldum.Disk balataya sürtüyor.Diski çıkartıp tornaya taktım diskte diskte eğrilik yok tahminime göre poryada.En kısa zamanda poryayı değiştirip öyle bakcam sese.Yeni diskleri tornalamak istemiyorum.Sonuca göre yine düzelmezse diskleri üzerinde tornalattıracağım.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
aynı ses bende de vardı; balata koruma sacı sürtüyordu; ayarlanınca geçti....

laewtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı ses bendede var.Bendeki ses devamlı yapıyor.Ön arka disk ve balataları değiştirdim fakat aynı ses yine var.İyice inceledim aracı kirikoya aldım.rabayı çalıştırıp vitese taktım önleri tek tek denedim.Benim ses ön sol tekerden geliyor.Toz sacını söktüm ses yine var.Tekerlek sökük çalıştırdım.Sesi aramaya başladımve buldum.Disk balataya sürtüyor.Diski çıkartıp tornaya taktım diskte diskte eğrilik yok tahminime göre poryada.En kısa zamanda poryayı değiştirip öyle bakcam sese.Yeni diskleri tornalamak istemiyorum.Sonuca göre yine düzelmezse diskleri üzerinde tornalattıracağım.

Valla helal olsun sonuna kadar bende bakıyım en son söylediğin olaya Teşekkür ederim

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sesi bende duydum aracımda bir defa.Ustaya sorduğumda toz girmiştir araya dedi.Tozlu yerlerde yapıyorsa bu sebeple olabilir belki.

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
disk fren pabucları bitmeye yakın haldelerse onları tutan tel parçası var o diske sürtüo olabilir.

laewtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabilir onuda baktırayım hepsini göstericem ses gerçekten aradabirde olsa stres yapıyo insana