Teknik servis bakım problemi

sertaç ince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Hepinize iyi çalışmalar dilerim. 14 Ocak 2018 de 3 yıllık opel corsa arabamı malatya şampiyon otomotiv yetkili servisine bakıma götürdüm. Bakımdan sonra araçtan bazı sesler gelmeye başladı. Sesler rahatsız edici boyuta çıkınca bugün sanayiye götürüp güvendiğim bir ustaya gösterdim. Gözümle görmesem inanmazdım ki aracımın egzoz borusunun orda plastik bir parça unutulduğunu gördüm. Bu parçanın tam olarak ne olduğunu anlayamadık. Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Parçanın resimleri ve videosu mevcuttur. Paylaşılacaktır.

Son düzenleme:

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Hepinize iyi çalışmalar dilerim. 14 Ocak 2018 de 3 yıllık opel corsa arabamı malatya şampiyon otomotiv yetkili servisine bakıma götürdüm. Bakımdan sonra araçtan bazı sesler gelmeye başladı. Sesler rahatsız edici boyuta çıkınca bugün sanayiye götürüp güvendiğim bir ustaya gösterdim. Gözümle görmesem inanmazdım ki aracımın egzoz borusunun orda plastik bir parça unutulduğunu gördüm. Bu parçanın tam olarak ne olduğunu anlayamadık. Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Parçanın resimleri ve videosu mevcuttur. Paylaşılacaktır.

parçanın resmını ve vıdyo lınklerını burdan paylaşın ki ustalık bılgısı olanlar yardım etmeye çalışsınlar.

sertaç ince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ekli dosyalar

• 27750873_10213836369377055_1717321960391771128_n.jpg
    27750873_10213836369377055_1717321960391771128_n.jpg
    37.2 KB · Görüntüleme: 51
  • 27972093_10213836369817066_8603230509852999303_n.jpg
    27972093_10213836369817066_8603230509852999303_n.jpg
    32.1 KB · Görüntüleme: 47

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) pes artık, ameliyatta makas ve pamuk unutanı gördükte, buda ayrı bi ilginç geldi.

parça aracınızla alakalı bi parça olmadığı kanaatindeyim, peki bu parça tam olarak nasıl bi sıkıntı ses yaptı hani sizden önce kullanan biri sanki eksoz sallanmasın diye oraya uydurmuş gibi bi nevi takoz görevi yapsın diye mi düşünmüş acaba diyecem parçada yeni gibi bilemedim.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis bakmamış, muhtemelen daha önceden kalma bir parça yada birsekilde oraya girmiş. Life kaldırınca da sıkıştığı yerden çıkmış ses yapmaya başlamış. Servisin değiştirdiği bir parça olsa sanırım bagaja bırakırdı.

seckins33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu aparatı aracın herhangi bir yerine hava tutmak için kullanıyorlar muhtemelen.Bir ucunda kaplin bağlantısı var.

sertaç ince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsan Hayatı Bu kadar Basit mi ?

Bu gün yetkili servisle görüşmem neticesinde bu parçanın motor iç temizliği aparatı olduğunu ve bakım sırasında orda unutulduğunu öğrenmiş bulundum. Aslında olay basit bir parça unutulması olsaydı belki olayı kapatırdım. Ama daha önce dediğim gibi bu plastik parça egzoz borusuna bitişik bir halde unutulmuş. En azından kasten konulduğunu düşünmek istemiyorum. Görsellerden de görüldüğü gibi parça egzoz borusunun sıcaklığıyla baya bir erimiş , bir tek alev almadığı kalmış. Alev almamasının tek sebebi de bakımdan sonra araçla uzun bir mesafe yolculuğa çıkmamış olmam. Dolayısıyla aracın yanması, onun haricinde daha vahim bir kazanın olmasına bile neden olabilirdi. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Tecrübeli arkadaşlar bu olayla ilgili ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilirler mi ? Hepimizin başına gelebilirdi. En azından bundan sonra sizin başınıza gelmemesi için.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu gün yetkili servisle görüşmem neticesinde bu parçanın motor iç temizliği aparatı olduğunu ve bakım sırasında orda unutulduğunu öğrenmiş bulundum. Aslında olay basit bir parça unutulması olsaydı belki olayı kapatırdım. Ama daha önce dediğim gibi bu plastik parça egzoz borusuna bitişik bir halde unutulmuş. En azından kasten konulduğunu düşünmek istemiyorum. Görsellerden de görüldüğü gibi parça egzoz borusunun sıcaklığıyla baya bir erimiş , bir tek alev almadığı kalmış. Alev almamasının tek sebebi de bakımdan sonra araçla uzun bir mesafe yolculuğa çıkmamış olmam. Dolayısıyla aracın yanması, onun haricinde daha vahim bir kazanın olmasına bile neden olabilirdi. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Tecrübeli arkadaşlar bu olayla ilgili ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilirler mi ? Hepimizin başına gelebilirdi. En azından bundan sonra sizin başınıza gelmemesi için.
Kesinlikle çok haklısınız ve Allah korumuş..Gerçekten kötü bir durum..Keşke araçtan sökmeden fotolarını alsaydınız..Gerçi ne gibi yaptırım ve yol izlenirdi onuda kafamda şekillendiremedim açıkçası...Geçmiş olsun...