teleflexte sönmeyen motor arıza ışığı

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba. yaklaşık 1-2 ay önde teleflex marka sıralı sistem taktırdım aracıma. yalnız bazı sorunlar varki hala çözülemedi

1. motor arız ışığını söndüremedik. normalde arabada katalizörüm iptal. oksijen sensörünü söndürmek için alttaki oksijen sensörüne maşon taktık. bu sayede benzin giderken arabanın arız ışığını söndürdük. fakat gaza geçtikten 3-4 dakika sonra ışık hemen yanıyor ve araç ısıtılmış ısıtıcı arızası 2 diye bir hata veriyor. bunu çözen veya yaşayan biri varmıdır.

2. araba yüksek hız düşük devirde sürekli bir aksırma tıksırma halinde. tekliyor gibi ve arasıra oluşan bir patlatma sesi var sanki birşey sıkışıyor ve sonra egzosttan patlayarak çıkıyor gibi.

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teleflex kaliteli bir sistem ve takan servis bu sorunları çözmeden bırakmaz diye umuyorum ama servisin açıklaması nedir bu konuda ?

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olun, bujilerinizi ve ateşleme sistemini kontrol ettirdinizmi ?

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende teleflex kullanıcısıyım.teleflex sistem arıza lambası yanmayacağını vaad ederek takıyor bu sistemi.lpg den kaynaklı yanıyorsa bunu söndürmekle yükümlüdürler bence.

ama katalizör sökülünce opelde her zaman arıa lambası yanar dedi usta.benim katalizör de dolu olmasına rağmen söktürmedim.ilerde sıkıntı çıkarırsa yenisini alıcam mecbur.

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
aracima yaklasik 1 yil once telefleks taktirdim.ama bugüne kadar 1 kere bile problem yasamadim. araci 5000 devirden asagi kullanmiyorum desem yeri var. ama bi kere bile dediginiz gibi tekleme falan yasamadim.

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben istanbuldaki bayiye taktırdım. zaten tek bayisi var istanbulda. valla ellerinden geleni yaptılar ama sorunu çözemiyorlar

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesin emisyonla alakalı bir sıkıntı var o zaman . lpg zaten hassas ayar ile sorunsuz çalışan bir olay.bir de bunu körükleyen katalizör iptali gibi bir durum olunca sorun oraya yöneliyor.

lpg li olmayan bir araç için bile katalizör iptal edilince arıza lambası kesin kes yanar diyor eksoz ustaları.tavsiye etmiyorlar.imkan varsa katalizör almanız iyi olur.