Temizlenmesi mümkün olmayan kireç lekesi çözümü

demir-1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamen yanlış bir yönlendirme yapıyorsun şu anda.porçöz kaportaya sürülürmü hiç akıl var mantık var tabiki kireci çözer ama verniğe zarar verecektir mutlaka.önemli olan asla zararı olmayan ve kökten çözüm üretmek.porçözü denedim ama benim kireç lekelerini çıkarmadı.
Şurada arabanızın camına fitiline boyasına zarar vermeyecek bir yöntem belirtmişim.porçöz diyorsun

Sony Z5 ile gönderildi

Ben bizzat arabamın camlarını porçözlü pamukla silip temizliyorum ve hiç camlarımda bir leke kalmıyor , kaportasına ise hiç porçöz dokundurmadım , sadece ş.arası arabaları böyle bir karışımla yıkadıklarını gördüm dedim , benim yönlendirmem camların temizliğine yönelik.

iPhone 5c cihazımdan tapatalk aracılığıyla gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece camlar için uygulanabilir belki ama fitile değdirmemek vs.dikkatli olmak lazım.hepsini denedim bu arada belirteyim..
Konunun başlığında temizlenmesi mümkün olmayan yazdım sebebi bazı araçlardaki kireçler camda mikron derinliğinde küçük çukurcuklar oluşturup içinin kireçlenmesi şeklinde oluyor benim araba da böyleydi.bunu bahsettiğim toz ile silince camı asla çizmeden parlatarak aşındırıyor ve çukurcuklar yok oluyor.hem parlıyor hem kireç yok oluyor.
Neyse benim açtığım konu sadece ne yaparsanız yapın çıkmayan kireç lekelerini kapsamakta.normal kireç lekesini zaten sirke ile rahatlıkla temizlersiniz.

Sony Z5 ile gönderildi

bRs*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim astra h aracımında arka camının komplesinde lekeler var birçok temizlik ürünü kullandım fayda etmedi. Tavanda da bi pürüz var sanırım aynı sebepten. Kapılarda ve kaputta birşey görünmüyor. Kireç lekesi mi bilmiyorum. Ağaçlardan bulaşan şeyden olsa ele gelir. Bu sanki içine işlemiş gibi değişik duruyor. Arka cam için bulaşık süngerinin yeşil tarafıyla lavabolarda kullanılan parlatıcılarla sildim hiç tepki yok. Hadi camı bi şekilde temizledik inşallah tavanı da temizleyebiliriz boyaya zarar vermeden. Diş tozunu deneyeceğim

bRs*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camlardakini 1 kova suya 2 çay kaşığı limon tuzu karıştırıp yumuşak süngerle dairesel hareketlerle sildim geçti.Sonra aracı komple böyle yıkadım bekletmeden duruladım. Zarar vermeden kireci güzel alıyor.