Termostat su damlatması

scew35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba 99 model Opel astra g aracımda bu sabah arabayı çalıştırdım işe gittim işyerinde park ettikten yarım saat sonra su kaçağı gördüm açıp baktım termostatın tam bağlantı yerinden damlatıyor şu anda maddi durumdan dolayı yaptıramıcam arabayı belli bi süre böyle kullansam sıkıntı yaratırım yaratırsa ne gibi sıkıntılar çıkarır :confused:

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
sürekli su eksilteceğinden tamamlaman gerekir.Sadece su da koymamalısın havalar soğuyor antifiz de eklemelisin.Süreklki takip etmelisin az ise idare edersin ama kaçak çoksa yaptırman gerekir.

scew35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok az bi birikinti oluyor tabi çalışırken sıcaklıkla buharlaşma hariç ayrica antifriz var zaten başıma ne geldiyse antifriz koyduktan sonra oldu radyatör delindi hortumlar kaçırdı şimdide bu olay kafayı yemeye az kaldı

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z16xe motor astra G termostatın birleşme yerinde conta var yıpranmış olabilir,sizin araçta termostat aynımı bilmiyorum fakat aynı ise isterseniz contayı değiştirin ucuz bir malzemedir.Ben termostat ve contayı komple değiştirdim değişim sonrası termostat birleşme yerinden kaçırma yaptı,termostatı söküp tekrar yerine taktım uzun süredir kaçırma yok.Birde termostat hortumunun çelik kelepçesini sıktığım yerdede kaçırma yapmıştı onuda tekrar kontrol edip yerine taktım şuanda sıkıntı yok.

scew35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende conta diye tahmin ettim dediğin gibi ucuz bişeyse sıkıntı büyümeden değiştirmek en iyisi