The King...(Opel Astra GTC 1.6T 180hp) by Sercan Bal...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: The King...(Opel Astra GTC 1.6T 180hp) by Sercan Bal...

markopasa86 link' Alıntı:
Vites geçişlerini genellikle 3 bin devir civarında yapıyorum, fakat yavaş yavaş bu değerleri yükseltmeye başladım, tüketimi düşürelim derken motoru köreltmeyelim sonra.

Sercan bundan sonraki her 100 km de 1000 devir üstüne koyarak 300 km sonra 1500 ü bul. Ve sonrasında gerçekten ciğerine kadar basarak kullan bir müddet ki segman çakma (oturtma) denilen şey gerçekleşsin. ;)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi bu arada şu konuya bir açıklık getireyim sanırım yazmamışım foruma, benim araçta anlayabildiğim kadarıyla start stop yok, ilk başta bayiden aldığımda bana böyle söylendiği için, hatta satış elemanının bilgisayarında benim araç bilgilerinde 1.6t start stop yazdığından bende forumda bu şekilde paylaşmıştım, hata yapmama sebep olan şey gösterge ekranında auto start-stop ışığının olması gerektiğini bilmememdi. Sanırım bütün start-stop larda hız kadranının olduğu bölümde start-stop ışığı yanması gerekiyor, fakat benim araçta böyle bir ışık yok. Bu konuya açıklık getirmek istedim, araç bu özellik olmada şuan 10.2 lt yakıyor, umarım 10 un altına inerim :)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Sercan bundan sonraki her 100 km de 1000 devir üstüne koyarak 300 km sonra 1500 ü bul. Ve sonrasında gerçekten ciğerine kadar basarak kullan bir müddet ki segman çakma (oturtma) denilen şey gerçekleşsin. ;)
Valla bende odak ta berkay beyle konuştuğumda aracım için 4 bin civarındaki vites geçişlerinin gayet normal olduğunu söyledi, yani biraz daha devirli kullanmamı tafsiye etti.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TOGI link' Alıntı:
Gökhan ın değerin sanırım 9.5 gibi bir şeydi Sercan da yakında yakalar bu değeri :)
Forumda o kadar yüksek değerler konuşuluyordu ki 1.6T ile ilgili, ben 12-13 litreyi göze almıştım aracı aldığımda, şuan neredeyse 10 lt/100 km yi yakalamam kendi adıma son derece sevindirici doğrusu. :)

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sercan mekanı bulmuşsun  :D güzel resimler greatt

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

maşallah nazar değmesin çok güzel çıkmış

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün biraz enteresan geçti, dün akşam en sonunda Zekeriyaköy tarafına gitmeye karar verdim, sabah 10 da yola koyuldum, yol boş olduğundan çok çabuk ulaştım Zekeriyaköy e , fakat gelin görünki Zekeriyaköy ü bekledğimden çok farklı buldum, karlar henüz yeni eriyordu, o yüzden hemen hemen tamamı yokuş olan semtin her tarafından çamurlu sular akıyordu :D Yeni yıkattığım arabam leş gibi oldu, ormanlık yollar ise henüz kardan temizlenmemişti o yüzden girmeye cesaret edemedim, anlayacağınız boşu boşuna dünyanın yolunu gittim :) Deniz kenarı yada ormanlık bir yer olsun istiyorum, hep uzak yerleri düşündüm, Zekeriyaköy, Tuzla vs gibi... Nereden bileyim ki kafamdaki yer bizim eve çok yakın olan Kumkapıdaymış, tesadüfen bulduğum bu otoparka girdim, otopark görevlisi 15 dk içinde çıkarsam 8 TL olan ücreti almayacağını söyledi, bende alelacele fotoğrafları çektim ve çıktım. Yer çok güzeldi, hava mükemmeldi, fotoğraflarla da photosop ta biraz oynama yaptım, umarım güzel olmuştur...