The King...(Opel Astra GTC 1.6T 180hp) by Sercan Bal...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: The King...(Opel Astra GTC 1.6T 180hp) by Sercan Bal...

markopasa86 link' Alıntı:
Henüz kullanmadım ama işe yarar gibi geliyor bana.
ben çözemedim ne ki şimdi bu max hız belirleyince ne olacak ki? yoksa bizim diğer menü de olan hız uyarıcı gibi birşey mi sadece kısayol mu yapmışlar?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yokuşta sapmalar olabilir diyor zaten başka zamanda belirlenmiş hızı geçmiyorki ama tam okunmuyor ben pek birşey anlamadım ama bir işe yarıyordur heralde

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
ben çözemedim ne ki şimdi bu max hız belirleyince ne olacak ki? yoksa bizim diğer menü de olan hız uyarıcı gibi birşey mi sadece kısayol mu yapmışlar?

pejo da şu şekilde idi; diyelimki 130 a ayarladınız. Siz gaza basıp limitlenen hıza geldiğinizde gaz pedalı sertleşiyor ve gaza normal basma şiddetinizle artık basamıyor idiniz. Yani dip gaz yapmış gibi olup frenleniyordunuz. Yolda kaça geldim neye çıktım diye düşünmüyordunuz. Ayarladığınız hıza kadar size izin veren bir gaz pedalı sistemi.  Ancak acil durum amaçlı gaza çok kuvvetli basarsanız bu engeli aşabiliyordunuz.  Pejo nun C.C çalışma prensibi ise; ekranda istediğiniz hızı belirleyip ok lediğiniz anda 4. ve üstü viteste iseniz o hıza kadar kendisi gaz veriyordu, sizin gaza basmanıza gerek yoktu. Ve istediğiniz değeri tuşlarla, hızı görerek düşürüp yükseltebiliyordunuz.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
yokuşta sapmalar olabilir diyor zaten başka zamanda belirlenmiş hızı geçmiyorki ama tam okunmuyor ben pek birşey anlamadım ama bir işe yarıyordur heralde

Büyük ihtimalle ayarlanan hızı cruise kontrol devrede olmadığı zamanlarda da geçmenize izin vermiyordur.

Misal olarak 150 km hızı ilgili bölüme kaydettik, 150 km nin üstüne çıkmaya çalıştığımızda gaz kesiyor yada benzeri bir önlem alıyordur.

Kısacası cruise kontrol devrede değilken, normal seyir halinde hız sınırlamaya yarıyordur.  :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tamamda ben görmüyor muyum zaten kaçla gittiğimi yada daldım diyelim zaten böyle bir uyarı sistemi var ama sesle 140 a ayarlarsanız araç uyarıyor sesli olarak yok gaza sert basmak lazım falan gereksiz bence

sn,eketen pejo daki değişikmiş daha önce honda accord da kullandım 2003 model bizimkinin aynısıydı sistem

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
tamamda ben görmüyor muyum zaten kaçla gittiğimi yada daldım diyelim zaten böyle bir uyarı sistemi var ama sesle 140 a ayarlarsanız araç uyarıyor sesli olarak yok gaza sert basmak lazım falan gereksiz bence

sn,eketen pejo daki değişikmiş daha önce honda accord da kullandım 2003 model bizimkinin aynısıydı sistem

Ben de hız limitleme nin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Galiba dikkatsiz ya da acemi sürücüler için yapılmış. Yoksa şimdiye kadar hiçbir zaman 150 ile giderken 110 la gittiğimi sanmadım. :)  Ha dersenizki radar için 110 olacakken 115 e 120 ye çıkmayı engelliyor, biraz mantıklı.

C.C için de; gerçekten pejo nun bu sistem çok işlevsel ve kullanışlı. 4. vites ve üzerinde iseniz gaz pedalı ile hiç uğraşmadan herşeyi tuşlar ile ve istediğiniz değerleri girerek aracı kullanabiliyorsunuz. Ve hiçbir zaman 113 girmişseniz 112 ya da 114 olmuyor. Yol müsaitse tabi. Zaten ayarlanan değerin üzerine çıkmışsa hızınız ekrandaki değerler zıplayarak sizi uyarıyor.

jetxjet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

stoplar ledli mi ?

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sercan kardeşim yeni gördüm malum foruma çok sıklıkla girmiyorum... Hayırlı olsun çok sevindim adına.... Bu arada arabanı ne zaman sattın merak ettim.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
Sercan kardeşim yeni gördüm malum foruma çok sıklıkla girmiyorum... Hayırlı olsun çok sevindim adına.... Bu arada arabanı ne zaman sattın merak ettim.
bu aracı alırken takasa verdi sanırım odak ta 43 bin civarına öyle hatırlıyorum

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
bu aracı alırken takasa verdi sanırım odak ta 43 bin civarına öyle hatırlıyorum

sağolasın birader... araç oldukça güzel... bence performans isteyenlerin tercihi böyle olmalı...:) ayrıca aslında pazarda satsa biraz daha fiyatlı satabilirdi sanırım... Ama yine de iyi fiyata vermiş...