Tigra Spor Yay

HITMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tigra A kasa için vogtland spor yay istiyorum ancak karar veremedim, vogtland'ın 3.5 cm'lik yayları var Türkiye'de Tigra için. Oysa Corsa B kasalar için 60/40 yaylarda mevcut. Bu corsa yaylarını Tigraya taksam sorun olur mu? Genel düşünce Corsa B yayların Tigra A kasalarda sorun olmayacağı yönünde, ancak madem öyle Vogtland neden Tigra için ayrı bir yay ailesi üretmiş aynı ölçülerde. Kafamı karıştıran bu konuda beni aydınlatacak arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Saygılarımla...

NOT: 35 mm'lik yayların yeterince düşürmeyeceğini düşündüğümden tercih etmiyorum, yanılıyor muyum?

HITMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlgin için teşekkür ederim abicim...

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa A/B ve Tigra A ' nin alt mekanik aksam parcalarinin neredeyse hepsi ayni ;) Yaylar da olur alacagin coilover kitleri de olur. 60-40 kullanacaksan eger sadece yay ile degil. Amortisor + yay almani oneririm. Veyahut paran varsa Bilstein B14 Coilover kit. Pisman olmazsin ;)

HITMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla coil değil ama bilstein'İn amortisörlerini düşünüyorum ve evet 60/40 düşünüyorum çünkü benim yorgun yaylar zaten 35 lik kadar düşük, onları çıkartıp yeni yayları taktıktan sonra yine aynı yükseklikte görmek aracı beni tatmin etmez. Yollarımz berbat olsada bu mümtaz milletin her evladı gibi bizde yolları yoklaya yoklaya gitmeye alışkınız... :)