Tır biçiyordu az kalsın...

josevendetta

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cumartesi akşamı saat 23 civarı Tem'de (Ümraniye mevkii) en sağ şeritte, 70-80 km hızla giderken sol tarafımdaki Tır'ın bir anda üstüme kırdığını fark ettim. ben de sağa kırdım ama çarpmasına engel olamadım. Arka sol kapı biraz göçük, arka çamurlukta tırın lastik izleri ve ön kapıda biraz boyası var.

Araçları emniyet şeridine çektikten sonra tır sürücüsü geldi, özür falan diledi, tutanak tutalım dedim ben de yoktu, bende de yok dedi. ben yakınlarımı arayınca gitti baktı aaa varmış dedi, bizimkiler telefonda tutanakla uğraşma parası varsa biraz al deyince, söyledim adam şoförüm muhabbetine girince anca 50 TL aldım (sembolik, kendimi iyice enayi gibi hissetmemek için)

Eşimi hep uyardığım konudur, kör nokta olayı, özellikle büyük araçlarda, ama başıma geldi. Allah korudu, tırın lastiği benim araca tutunsaydı ya da kaçamasaydım sonuç çok kötü olabilirdi.

Allah hepimizi kazadan beladan uzak tutsun.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah beterinden korusun üstat

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kör nokta konusunda benzer bi olayı gecen bende otobana cıkan yan yolda yaşadım
meger batçık dan bi tır cıkıyormuş ki o aslında beni görebiliyor yüksek dorseli oldugundan.
ama ben o hem soldan ghemde aiagıdan geldiginden farkedemedim, hanım bana bakarken tırın sol arkamızda oldugunu farkediyor ve AYYYY AYAYAYAYAY derdemez gazı kökledim
ve az saga kırdım direksiyonu ve gerzek adam SADECE KORNAYA bastı ne fren ne bişi,
resmen batçıkdan 120 ile cıkıyo EŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞEOLUSU.. sonra benzinciye girdik
ama eller ayaklar zangır zangır hani polis felan olsam takılcam peşine sıkcam kafasına
o kadar sinirlerim titredi. Hanım olmasa %99 ezer gecerdi beni o tır (Evli olmanın nadir
de olsa yararları), bundan sonra artık otobana yan yoldan cıkaren arkamdakil kornalar
BAKMADAN hızımı kesip batcıka bakıp sonra hızla otobana cıkıyorum. Gecen bu olaydan
sonra benzer durumda bi gerzek bana korna yaptı sonrada sagımdan otobana fırladı ve
resmen yakıt tankerinin altına giriyordu ki patlasa bizde poh yoluna giderdik.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kör nokta için kendimce az biraz çözümler buldum. aynayı mümkün oldukça dışarı açarım arka tarafı daha geniş açıdan görmek için. hafiftende kafayı sağ yapıp arka camı kontrol edince sıkıntı olmuyor. vectra gibi arabada bazen kör nokta sıkıntı olabiliyor uzunluğundan dolayı kaçayım desen çok kurtaramazsın...

josevendetta

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kör nokta için kendimce az biraz çözümler buldum. aynayı mümkün oldukça dışarı açarım arka tarafı daha geniş açıdan görmek için. hafiftende kafayı sağ yapıp arka camı kontrol edince sıkıntı olmuyor. vectra gibi arabada bazen kör nokta sıkıntı olabiliyor uzunluğundan dolayı kaçayım desen çok kurtaramazsın...

Aracımın aynalarının şeklini çok seviyorum ama açısı kötü.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun,bende bir tırcı olarak bu konuda insanları bilinçlendirmek isterim...,geçende aynı şeyi ben yaşadım sıkışık trafikte 2. köprü gişeler girişinde dur kalkta bir ceed sw nin sol arkasından yaslandım stop camını kırmış bulundum...

bu arabalarda dikkat etmeniz gereken trafikte sizin solunuzda kalıyorsa sağından geçmeniz gereken durumlarda sağ ön köşe görünmez gibi birşeydir,her nekadar kaldırım aynası olsa dahi durum sıkıntılı,ya bir minik korna çalın yada girmemeye dikkat edin...ve olası durumda fren basmayın...
sıkışık trafikte önünde bir miktar boşluk varsa oraya girmeyin bu arabanın durmasıyla yerinden tekrar kalkması biraz sıkıntılıdır,o boşluğu ona bırakmaya çalışın..
ve bir sokak dönecekseniz aynı tarafa çekici cen gerideyseniz,ve hareket ettiyse araba geçsin...

Ama en dikkat etmeniz yer sağ ön köşe !!!!!

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun,vectra b nin aynaları küçüktür ama diğer araçlara göre oldukça kullanışlıdır ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra ile trafikte bir çok arabadan daha rahatım ben şahsen, clio corsa gibi arabaları hiçe sayıyorlar trafikte, vectra da eşşek gibi olduğundan "ulan çarparsa yamultur" diye düşnüp ver veriyorlar, bam güm girilebiliyor :D Büyük tır otobüs gibi araçlar da rahatlıkla görebiliyor.