trafik cezasi hakkinda yardim

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar bugun ben ise geldikten sonra eve postaci gelip trafik ceza getirmis annemde almis beni aradi simdi ceza benim sattigim eski astra aracima ait sattigim adam ankara yolunda ogs ihlali yapmis fakat cezasi bana geliyor ne yapabilirim bu konuda ? Ceza 121tlmis benim icin zaten fazla yardimci olabilirmisiniz ?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski aracımı aldığımda üzerinde yani o plakada 10 kalem ceza görmüştüm vergi dairesinde. Memura sorduğumda sen aracını al bin dedi bu cezalar seni bağlamaz o kişinin TC' sine yazılmış o kişi eninde sonunda bu cezaları öder demişti. Bende bu ceza olayını derinleştirince plakanın daha önce transporter tarzı pasta taşınan ve pastaneye ait olan bir araçta olduğunu ve durduğu her yol kenarında ceza yediğini öğrendim. Aynen memurun dediği gibi eski aracı 2 yıl kullanıp 4 yıl önce de sattım. O cezalar ne oldu bende bilmiyorum.

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Simdi evde baktirdimde noter kagidi var elimde satis 11de yapilmis adam cezayi 12:05te ankara yolundaki ogsde ihlal yapmis yani onun odemesi gerekiyor degilmi ? Peki ben hunu nereye basvurupnitiraz edebilirim?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cezayı o kişinin ödemesi gerekir. En kolay yolu 154 trafiği arayıp sorun, sizi başka birime yada yere yönlendirirler sanırım.

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabanında 2009 da yediği bi ceza tam 1 milyarı bulmuş bende "ben arabayı 2012 de satın aldım" diye maliyeye başvurdum "tamam o halde seni ilgilendirmez boşver" dediler.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bence notere sorabilirsiniz. ama sizi ilgilendirmiyor yani cezada sizin adınız ehliyet numaranız yoksa hiç uğraşmayın. muayenede çıkar öderler. ödemezlersede onların bileceği iş :D

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım bende trafık subesıne gıdıp soylıycem ıtıraz edıcem sonucta bende degılken ceza yemıs ama yollasınlar benı hıc ılgılendırmez yanı

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ah dostum burası türkiye unutma hakli olan sen olsan bile adamı uğraştırır dururlar bence eğer çok fazla bir mevla değilse öde gitsin cezayı biliyorum şimdi diyeceksin banane kardeşim ben mi yedim cezayı o ödesin diye ama bence uğraştığın yanına kar kalmayacak çünkü senin olayın aynısını yaşayıp illallah diyen çok kişi tanıyorum

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım bende trafık subesıne gıdıp soylıycem ıtıraz edıcem sonucta bende degılken ceza yemıs ama yollasınlar benı hıc ılgılendırmez yanı

Noter satış kağıdında tarih var saat yok ise noter kayıtlarından satışın saat kaçta yapıldığını gösteren belgede talep edebilirsiniz.

Zaten Noter satış kağıdında saatte yazıyorsa sorun yok.