Triger ve Devirdaim işcilik ne kadar ödemeliyim?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2012 temmuz çıkışlı. Açıkcası bu seneye kadar beklemem bile risk biliyorum. Çünkü 7 yıl geçti.

İlk defa triger kayışı değiştireceğim. Km ne yazık ki 45.000km ve bu zamana kadar beklememin sebebi aslında bu. Ancak 5 yıl doldurduğumda değiştirmemi önerdiğini biliyorum opelin.

Size şunu sormak istiyorum. Orjinal GM triger kayışı ve devirdaim setini almayı planlıyorum internet üzerinden. Acaba bu iki iş için günümüz şartlarında işçilik ne kadar ödemem gerekir? Açıkcası değişimi yapacağım usta tanıdık. Ancak iş başka alışveriş başka. Kendisine güveniyorum ancak fiyat olarak dışarıdan zaman zaman fazla bile ödediğim oluyor klasik bakımlar için. Güven konusunda ve bilgi konusunda gerçekten iyi ve düzgün iş çıkartıyor. Kesinlikle servisten çok daha iyi iş çıkartıyor. Bu kez eğer astarı yüzünü geçerse servise gitmeyi düşünüyorum.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2012 temmuz çıkışlı. Açıkcası bu seneye kadar beklemem bile risk biliyorum. Çünkü 7 yıl geçti.

İlk defa triger kayışı değiştireceğim. Km ne yazık ki 45.000km ve bu zamana kadar beklememin sebebi aslında bu. Ancak 5 yıl doldurduğumda değiştirmemi önerdiğini biliyorum opelin.

Size şunu sormak istiyorum. Orjinal GM triger kayışı ve devirdaim setini almayı planlıyorum internet üzerinden. Acaba bu iki iş için günümüz şartlarında işçilik ne kadar ödemem gerekir? Açıkcası değişimi yapacağım usta tanıdık. Ancak iş başka alışveriş başka. Kendisine güveniyorum ancak fiyat olarak dışarıdan zaman zaman fazla bile ödediğim oluyor klasik bakımlar için. Güven konusunda ve bilgi konusunda gerçekten iyi ve düzgün iş çıkartıyor. Kesinlikle servisten çok daha iyi iş çıkartıyor. Bu kez eğer astarı yüzünü geçerse servise gitmeyi düşünüyorum.

300 alırlar sanırım en az. güncel durum nedir bilmiyorum açıkçası...
gm antfrizde alın 3 litre.
yakın döenmde yaptıranlar bilgi verirler.
siz bosch car servislerden birini arayıp işçilik fiyatıda alın yinede

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Selam , şimdi sanayiden geldim . Astra j 115 bg.
Triger gm 480 tl
V kayış 65 tl
V kayış bilya 25 tl
yağ filtresi 25 tl
hava - polen 60 tl
buji bocsh 70 tl
luqui moly yağ 217 tl
işçilik 200 tl

Araç 2013 model 43500 km

yolcu60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 astra h 56.000 km de.Triger hiç değişmemiş.10 yılı geçmiş km nin süşük olduğuna güvenerek biniyorum.

mifsad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger seti v kayişı değişimi 150 liraya yaptirdim yer izmir işçilikleride güzel

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2008 astra h 56.000 km de.Triger hiç değişmemiş.10 yılı geçmiş km nin süşük olduğuna güvenerek biniyorum.

Motor A16XER degil sanirim.9yil veya 120 000 km diye biliyorum. Opel Almanya sitesinde okumustum. Yil olarak dolmus . Bence riske girmeyin.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

risk almayı severim diyorsun yani :)

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
a16xer için 4 yıl veya 60.000 değil mi ?

Hayır 6 yıl 90 000 km. Siz bakmayın Türkiyedeki servislere.Opelin kendi sitesinde, yani Almanca olan sitesinde Astra H 9 yıl Astra A 16XER kodlu araçaarda 6 yıl 90 000 km .Burda ki servislere bıraksalar 2 yılda değiştirecekler de utanıyorlar..6 yıl 90000 km gönül rahatlıgıyla binin . Ben 6 yıl bitti 7 yılı 2 ay geçti öyle değiştirdim...

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aynı araç bende de mevcut geçen sene yazın (buji, v kayışı, direksiyon kayışı, triger kayışı, ön arka balatalar(trw), fren hidroliği) 50 bin kmde değiştirdim. Triger işçiliği için 250 lira vermiştim opel 400 lira istemişti ama parçalarda aşırı fiyat farkı vardı o yüzden tercih etmedim.
Kendini korkutma durumunu ayarlayınca değiştir çıkan kayışların hala ömrü vardı. Bu arada kesinlikle şanzıman yağını kontrol ettirt.