Trigeri değiştirdim, teklemeye çözüm bulundu

efe topdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün trigeri değiştirdim.Usta trigere baktı bu değişmiş dedi çünkü o kadar temiz duruyordu, aracımın orjinal trigeriydi. Yenisiyle eskisini karşılaştırdım ikisi arasında fark göremedim.Ama kafamda soru işareti kalmasın diye değiştirdim. 275 Tl. ödedim. Aracım uzun zamandır 1500-2000 devir arasında tekleme yapıyordu cihazda oksijen sensörü arızası gösteriyordu, motor çalışırken ustanın dikkatini tak tak diye bir ses çekti ve boğaz kelebeğinden geldiğini anladı. Boğaz kelebeğini temizledi ve şu an için tekleme problemi ortadan kalktı.Arıza ışığı söndü. Oksijen sensörü ile ilgili herhangi bir şey yapmaya gerek olmadığını söyledi.Devir saatindeki 9-11 aralığındaki oynama da kesildi.Şimdilik problem yok gibi gözüküyor.

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün trigeri değiştirdim.Usta trigere baktı bu değişmiş dedi çünkü o kadar temiz duruyordu, aracımın orjinal trigeriydi. Yenisiyle eskisini karşılaştırdım ikisi arasında fark göremedim.Ama kafamda soru işareti kalmasın diye değiştirdim. 275 Tl. ödedim. Aracım uzun zamandır 1500-2000 devir arasında tekleme yapıyordu cihazda oksijen sensörü arızası gösteriyordu, motor çalışırken ustanın dikkatini tak tak diye bir ses çekti ve boğaz kelebeğinden geldiğini anladı. Boğaz kelebeğini temizledi ve şu an için tekleme problemi ortadan kalktı.Arıza ışığı söndü. Oksijen sensörü ile ilgili herhangi bir şey yapmaya gerek olmadığını söyledi.Devir saatindeki 9-11 aralığındaki oynama da kesildi.Şimdilik problem yok gibi gözüküyor.

Hayırlı olsun efe bey güle güle kullanın. Araçtan çıkan triger için orjinal gibi ve tertemiz tespiti yapmışsınız. İnsanın aklına trigerin değişimi için 60.000km veya 4 yıl zaman aralığının, acaba ticari kaygıdanmı kaynaklandığı geliyor.:) Neyse kafanız rahatlamıştır artık. Birde size sormak istediğim bu yanan arıza lambası "araba resminin ve içinde anahtar" olanmı.??

efe topdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler, benim aklıma gelen ilk şeyde acaba ticari kaygılardan dolayımı triger kayışı değiştirilmeli diye insanların kafası karıştırılıyor, çünkü bu kayış bayağı sağlam duruyor ve üzerinde herhangi bir deforme ve çatlama göremedim.Yaklaşık 4 aylık opel kullanıcısı olduğum için ve arabam 52300 de olduğu halde furyaya uyup değiştirdim, hayırlısı olsun. Benim yanan arıza ışığı musluk şeklinde olan, arabayı bugün kullandım şeytan kulağına kurşun tekleme yapmadı.

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler, benim aklıma gelen ilk şeyde acaba ticari kaygılardan dolayımı triger kayışı değiştirilmeli diye insanların kafası karıştırılıyor, çünkü bu kayış bayağı sağlam duruyor ve üzerinde herhangi bir deforme ve çatlama göremedim.Yaklaşık 4 aylık opel kullanıcısı olduğum için ve arabam 52300 de olduğu halde furyaya uyup değiştirdim, hayırlısı olsun. Benim yanan arıza ışığı musluk şeklinde olan, arabayı bugün kullandım şeytan kulağına kurşun tekleme yapmadı.

Evet arkadaşlar sizler nedersiniz bu konuda, araç 2004 model ve 52500km de çıkan trigerde deforme çatlak bozulma vb. olmamış. Pek çok araç sahibi triger değişimi yapmıştır mutlaka düşüncelerimizi paylaşalım.. :)

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aradan geçen 5 yıl ardından çatlak olmaması mümnkün değil,trigerin iç kısmında dişlerin arasında mutlaka çatlak oluşmuştur kılcal çatlaklar da dahil.benim aracımda 2004 model 48000km trigeri değiştirdim iki üç ay oluyor,dediğim gibi trigerin iç kısımlarında kılcal çatlaklar vardı usta iyiki değiştirdik dedi.

efe kardeşim tekleme ile problem yaşamaman için boğaz kelebeğini senede enaz birdefa temizletmeni tavsiye ediyorum,maalesef türkiyede temiz benzin ile araç kullanmak gün geçtikçe zorlaşıyor.geçen haberlerde çıktı adamlar içerden bir düğümeye basıp sen anlamadan sana kaçak benzini dolduruyor.eniyisi devamlı hep aynı benzinciden benzin almak.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtemelen efe arkadaşımızdan önceki sahibi trigeri değiştirmiştir. örneğin 48.000 km de önceki sahibi değiştirmiş olabilir. bi de üstüne efe değiştirmiştir. başka bi açıklaması olamaz.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizden önceki sahibi değiştirmiştir mutlaka yoksa 5 senelık bır aracın trigerinin o kadar sağlam olması zor...

efe topdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araba 2005 yılının 12. ayından beri tanıdığım arkadaşta, yani triger değişse haberim olmaması imkansız zaten arabayı temiz araba diye tanıdık kişiden aldım arabanın 3. sahibiyim, aldığım kişi bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırıyordu öyle bir şey olsa muhakkak haberim olurdu, ben trigerin temizliğini arabanın kullanılmamasına bağlıyorum, araba 3,5 senede 15000 km yapmış.

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deformasyonu göz ile göremeyebilirsiniz bazen, zaman aşımı diye birşey var sonuçta bu yüzden değiştirdiğiniz iyi olmuş. Kazasız belasız.