tümsek veya bozuk yolda servo direksiyon veya stabilitrak arızası geliyor

nbasaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar foruma daha yeni üye oldu. 2011 model astra j kasa sport astram var . Garip bir arıza problemi yaşıyorum ve anlandıramıyorum. Aracı 2. el olarak 1,5 ay önce aldım ve aldıktan 2 hafta sonra lpg taktırdım (problemin lpg ile alakalı olduğunu düşünmüyorum ). Daha sonra herşey yolunda gidecek derken araç birden servo direksiyon ve stabili trak arızası vermeye başladı ama sürekli olarak değil. arıza gelip gidiyor. daha sonra dikkat ettim arıza sadece tümseklerden yada çukurlardan biraz sert geçince meydana geliyor ve sonra kendiliğinden yine kayboluyor. araca bilgisayar ile bağlandığında elektronik fren kontrol modülüyle bağlantı kaybı arızası veriyor. benim anladığım kadarıyla haberleşme kablolarında temassızlık var diye düşünüyorum . sizlerin yorumunu merak ediyorum . daha önce aranızda bu tarz problem yaşayan varmıdır ?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: tümsek veya bozuk yolda servo direksiyon veya stabilitrak arızası geliyor

Genelde iletimsel hata kaynaklı oluyor. Büyük ihtimal kabloda sıkıntı vardır iletim yapan kablo ya özelliğini yitirmiş yada yerinden çıkmıştır.  Servisde bu şekilde hatalar çok kolay hallediliyor. Devamlı ekrana gelmediği için  problem yok sadece araç yanlış algılıyor.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akü zayıfladığında da bu arızayı verdiği oluyor bilginize

nbasaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet albertxx bey bende aynen sizin gibi düşünüyorum. LPG taktırdığım yere aracı götürdüm acaba dedim tesisatı yerleştirirken herhangi bir yere fiziksel olarak bi zarar verildi mi diye götürdüm daha doğrusu babam götürdü . Üstün körü bi bakmışlar tesisatta herhangi bir problem yok demişler. Bu haberleşme kabloları aracın tam olarak neresinde bulunuyor acaba ( torpido vs ) bi bilginiz varmıdır bu konu hakkında ?

nbasaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
akü zayıfladığında da bu arızayı verdiği oluyor bilginize

astra 2011 serilerinde akü problemi olduğunu biliyorum bu arızadan sonra aküyü değiştirdim ama sıkıntı hala devam etmekte. onun için bende şaşırdım sorunun devam etmesine

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bendede aynı arıza vardı sebebi tekere giden esp abs sensör kablosunun temassızlık yapmasıydı doğru hatırlıyorsam 150 liraya değişmiştim

nbasaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:
Bendede aynı arıza vardı sebebi tekere giden esp abs sensör kablosunun temassızlık yapmasıydı doğru hatırlıyorsam 150 liraya değişmiştim

merhaba ozan bey ilk önce tşk ediyorum verdiğiniz cvp için. Benimde aklıma öyle bişey geldi çünkü aracı servise götürdüğümde servisin içinde yerde hafif bir yağ birikintisi varmış sağ ön teker patinaj çekti ve o arıza yine geldi sonra kendiliğinden kayboldu yine . bişey sormak istiyorum sensör mü değişti yoksa kablosu mu ? tşkler