turbo hortumu problemi

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevindim durumun çözüme kavuşmasına...

Beni aracı da kontrol ettiler problem yok Allaha şükür :)

piyanist16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevindim durumun çözüme kavuşmasına...

Beni aracı da kontrol ettiler problem yok Allaha şükür :)

aman olmasın...bunlarla uğraşması da bidert...allahtan ben firma adı kullanarak bastırdım da ilgilendiler yoksa daha hala uraşıyor olurdum..:)

civil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise götürmek yerine arabamı bostancı sanayiye götürdüm.turbo hortumunun birleşim yerindeki ringin altına teflon sardırdım.bakalım aynı problem tekrarlayacakmı? gerçi yılmaz kardeşim servisten parasını iade ettiklerini veya edeceklerini söylüyor.aynı problem tekrarlarsa mecburen servis huzuruna çıkmak zorunda kalacağız galiba...

piyanist16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise götürmek yerine arabamı bostancı sanayiye götürdüm.turbo hortumunun birleşim yerindeki ringin altına teflon sardırdım.bakalım aynı problem tekrarlayacakmı? gerçi yılmaz kardeşim servisten parasını iade ettiklerini veya edeceklerini söylüyor.aynı problem tekrarlarsa mecburen servis huzuruna çıkmak zorunda kalacağız galiba...

bence teflon sardırmakla hata etmişsin aracın garantisi olmasa bile eyer hasar yoksa yada önden araç darbe almamışsa bu hortumun kendi kendine patlama ihtimali pek yok...ben bunu idda ettim ve gerekçelerimi söyledim servise...serviste merkeze bildirmiş ve para iyademi onaylamışlar ve hortumu incelemek üzere izmir merkeze istemişler geçen hafta çarşamba günü gittim paramı aynen geri aldım (235 ytl) hortumu da servise teslim etim...bence aynısını yapmalı hakkını aramalısın...bunu herkes yaparsa yani aynı problemden birçok kişi başvurursa belki belirli bir seri araçları servise çağırmak zorunda kalırlar hatalarının farkına varırlar...çünkü bu problem anladığım kadarıyla birçok araçta var ve kimse farkında değil belkide birçok kişi bunu normal arıza sanıp boş yere para verdi...

kazasız ve arızasız günler gilerim...

aksals

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar,
hava olmasi gereken yerde yagin ne isi var ozellikle intercooler tarafinda kimse bu soruyu o servis elemanlarina sormadi mi...?
ne tur bir yag kullaniyorsunuz ve turbonun durumu nedir...?
5/40w tam sentetik yag kullanilmalidir...!
selamlar herkese
:)

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar,
hava olmasi gereken yerde yagin ne isi var ozellikle intercooler tarafinda kimse bu soruyu o servis elemanlarina sormadi mi...?
ne tur bir yag kullaniyorsunuz ve turbonun durumu nedir...?
5/40w tam sentetik yag kullanilmalidir...!
selamlar herkese
:)
Turbonunda yağlama sistemi vardır ve yağı motor yağından alır sorun olanlarda bu motordan yağı aldığı hortumda problem olmuş.

White Veccy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar probemi buldum..:mad: :mad: problemin kaynağı tahminime göre aslında üretim hatası...

tamirci olan bir abimizin dükkanına da daha 10 000 km de olan iki comco gelmiş aynı problemden...

ben hortumu servise değiştirttim piyasaya sordum fiyat hep aynı...servisin enazından değişimini yaptığı parçaya da 2 yıl garanti vertiyor olmasından dolayı servisi tercih ettim..

çıkan parçayı eve geldiğimde inceledim hiçbiryerinde en ufak bir zedelenme yada delik çatlak yok hortum tertemmiz sıfır gibi...:mad: daha sonra baktım ki olmayacak bide test edeyim dedim üst bağlantı noktasından sekman takılı olan noktadan sıkı sıkı naylon ile kapattım diyer taraftan üfledim hafif bir esinti geldi yüzüme emin olmak için o bölgedeki imalat esnasında kaynak yapılarak birleştirilen yeri ıslattım tekrar üfledim kabarcıklar çıktı...

kısacası hortum sağlamdı sanırım hortum ile üst noktadaki sekmanlı bölge sonradan eritilerek birleştirilmiş ve bu noktada bir boşluk kalmış...belkide bu yağ kaçağı aracımızı aldığımız günden beri vardı ancak çok küçük bir noktadan kaçak olduğundan fazla yağ birikimi olmuyordu zaten hortumdan geçen yağ çok az bu nedenle de ancak farkettik sanırım...ve her iki aracımızda da aynı problemin olması ve benzer araçlarda aynı prolemin olduğu birkaç araca daha rastladığımdan ben bunun kronik bir problem olduğunu ve üretim hatası olduğunu düşünüyorum...

durumu servise bildirdim ancak 2 hafta olacak nerdeyse hala bir cevap yok...parçayı muhafaza ediyorum bu hafta yoğunum haftaya bizzat gidip yüz yüze durumu görüşücem sonuç alamazsam tüketici derneğine gidip şikayetçi olucam ve bilir kişi raporu istiycem...bakalım ne sonuç çıkacak..

sadece bende bu problem olsa anlayabilirim belki ancak birçok araçta aynı şikayeti duyunca ve parçayı inceleyeince sigortalarım attı para kolaymı kazanılıyor bedavadan niye 200ytl verelim:mad: son gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edicem dostlar aynı problemi yaşayan arkadaşlar varsa aramızda ve değişim yaptıysanız parçayı sizlerde aynı yontemle test edin derim sonuç aynı çıkarsa elimide koz olur ve hakkımızı aramamız kolaylaşır garanti kapsamında değişimini sağlayabiliriz...

kazasız ve arızasız günler dilerim...

HANGİ SERVİSTE DEĞİŞTİRDİN YILMAZ?

piyanist16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HANGİ SERVİSTE DEĞİŞTİRDİN YILMAZ?

Neskar da değiştirdim...aracımı da ordan almıştım garanti süresince ve sonrasında hep onlara gidiyorum...gerçi her nekadar elemanları yetersiz olsalarda servis konusunda enzaından bu gibi durumlarda muhatap bulabiliyorum...

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte örnek bir bilinçli tüketici...
Sizi bu girişiminizden dolayı tebrik ediyorum. Herkes hakkını sonuna kadar aramalı arkadaşlar. işte size örnek...