Turbo

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, turbolu dizel ve benzinli motoru araçlar kullandıktan sonra, atmosferik basınçlı benzinli araçlardan keyif alamıyorum.
(Sevgili Haydar Dümen mektuplarına benzedi ama idare edin:))

Turbolu arabada motorun gücünü hissettiren o ataklık ve hafiften ıslık sesi hiçbirşeye değişilmez. Normal benzinli motora sahip aracı kullanmak yavan ekmek yemek gibi geliyor. Sizler ne düşünüyorsunuz???

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız turbo olduğu için böyle düşündüğünüzü düşünüyorum. Her ikisinin de kendine göre keyfi vardır.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sağlam bir atmosferik kullanmamışsınız kaptanım :D

Mesela deli gibi devir çeviren bir Type-R a binin bakalım tadı nasıl?

Bence hiç bitmeyen devir sesi doldurmaya gerek kalmadan max tork

kısacası ATMOSFERİK tadı başka birşeyde yok.

NOT: Atmosferiğin tadı yürütebilenedir :D :D :D :D

memati09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, turbolu dizel ve benzinli motoru araçlar kullandıktan sonra, atmosferik basınçlı benzinli araçlardan keyif alamıyorum.
(Sevgili Haydar Dümen mektuplarına benzedi ama idare edin:))

Turbolu arabada motorun gücünü hissettiren o ataklık ve hafiften ıslık sesi hiçbirşeye değişilmez. Normal benzinli motora sahip aracı kullanmak yavan ekmek yemek gibi geliyor. Sizler ne düşünüyorsunuz???

sızınde dedıgınız gıbı turbo dızelden gerısı yalan :)

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinli tercihim olup üstü açık turbo araçta süzülmek hayalimdir.

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
125 hp honda kullandım , 90 hp lik dizel astra'm dedim :) inatla rampada dağda taşta 2bin devirden 3.5 e kadar basası geliyor dizel arac söforunun..

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atmosferık farklı turbo farklıı turboda delı gıbı hızlanır gıdersın atmosferıgın tadıda baskadır ben ıkısınde kullandım bana gore ıkısıde guzell zevkler ve renkler tartısılmaz :)

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede dizel max. tork bandında çok güzel gidiyor
Yaklaşık 3 yıl astra kullandık (1.6) bunda aldığım zevki olda alamıyordum özellikle yukuş yukarı.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar sızın karsılastrmalarınız bence yanlıs neden sız dıyosunuz kı ıste yok subaru stı yok ıste 125 lık honda ya ole bakarsanız opelın 3.0 cdtı v6 sını taksın astraya bı kullanın sonra subaru dermısınız bnecede yenı dızel motorlar benzınlı motorlardan kat kat daha guclu kı bmw ye dıkkat edın adam 320i benzınle 170 bg cıvarlanda ıken 320d 200bg uretıyor turbonun devreye gırmesı ap ayrı bı olay gercekten ap ayrı bı olay bencede turbo dızel aracın yerını hıc bısey alamaz benzınlı aracın sevdıgım yanı ney onuda soylıyım kat. ıptal edersın orta susturucuyu sokersın arkaya bı abart egsoz ondna sonra her vıteste kesıcıye kadar yolu var... bence karsılastırıken corsa 1.3cdtı ıle stı subaru yada 125 lık honda olmamalı...