Türkiye"de 1.6 Dizel tuttu mu?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaslar,

Bugün Opel Türkiye sayfasina girdigimde gördüm, 1.6 Dizel var. Sonradan forumu inceledigimde Temmuz ayindan yüzeysel bir inceleme konusu buldum.Fakat baska konu yok.

Aradan 6 ay gecmis. Forumumuzda ve Türkiye"de 1.6 Dizel kendine yer bulabildi mi? Sport arac icin Temmuz ayinda 74 bin lira gibi rakamlar var.

Dizel tercih edecekler icin 1.3 yerine fiyat farkini verip 1.6 almak mantikli mi, yani aradaki fiyat farkina degiyor mu genel manada?

Selamlar
Anil

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Türkiye"de 1.6 Dizel tuttu mu?

Türkiyedeki alıcılar biraz temkinli sanırım. Hem motorun yeni olması hemde Astra'nın kasa değiştirecek olması beni düşündürürdü şahsen. Satış rakamlarına bakmak lazım.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

valla bayılerde 1.3 satısı yok gıbı bırsey.  artık bulunmuo dıorlar genelde. 1.6 var heryerde

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.3 yerine 1.6 dizel tercihi olmuyor hala. İnsanlar 1.3 az yakar düşüncesindeler zaten 1.3 alan kişi performansı pek umursamadığından alıyor ekonomi için. 1.6 dizel bilincinde ki kullanıcılar anca yöneliyor oda az sayıda kullanıcı. Hala 1.6dizel olduğunu bilmeyen çok kişi var. Birde fiyatlar uçtuğu için kimse pek yanaşmıyor. 1.3 satış rakamından sonra 1.6'nın rakamı baya bir geridedir.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu yılki vergi değişiminden herkesin haberi vardır sanırım önceden 1598cc ye kadar dı çizgiler artık 1498cc yani 1.5 motora kadar farklı bir sınıflandırma yapıldı. 1.6 motorlarda geçen senenin 2.0 vergisini ödeyecekler

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu olay daha kesin değil.. ayrıca 2 litre fiyatı olmaz ...

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Param olsa kaçırmazdım 1.6 Dizeli.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

%5 artacak ya o da sıfır alırken ödenen vergide. 2000 cc fiyatı tabii olmayacak

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.6 dizel yeni bir motor olduğundan fazla bilinmiyor. Bayilerde dizel olarak hala 1.3 ün daha çok tercih edildiği söyleniyor. (İzmir surtaş ve izmir Arkas) ekonomi isteyenlerin hala birinci. Önceliği 1.3 dizel diyorlar. 1.6 nın şehir içi tüketimi yüksek özellikle yoğun trafiğin olduğu büyükşehirlerde daha yüksek. Zamanla tanınmaya başlanacak ve satışlarıda artacaktır.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

UMUTHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.merivaclub.com

3 ay önce 1.3 dizel sedanımı tamamen ekonomi düşünerek aldım. Her gün Bahçeşehir-Mecidiyeköy arası kilit trafikte ekonomi daha öncelikli benim için. Zaten istesemde performans göstereceğim açık yol bulamıyorum. 23 km yol en az bir buçuk saat sürüyor  evill2 Daha doğru düzgün açık trafik bulupta kullanamadım bile. Fiyatları aynı bile olsa 1.3'u tercih ederdim.