türkiyenin en ucuz lpg sini kullanıyorum

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akdenizde (adana,antalya,mersin..) lpg fiyatları pahalı.

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG neden taktırıyoruz?? ekonomik nedenlerden dolayı, benzin pahalı LPG ona nazaran daha ucuz ( ucuz demiyorum 1lt si 2YTL sınırına dayanan ya da geçen bir yakıt için )

neyse gelelim hesaba...
LPG ünitesi... 1100 YTL (atiker) 1600 YTL (lovato)
ruhsat işlemi ... 200 YTL (kendi uğraşın) 250 YTL (min. takipçi ücreti dahil)

en uygunu ile işleme devam edelim. 1100+200 = 1300 YTL ye ruhsata işli bir LPG miz var.

şimdi gelelim kullanım avantajına.. burada da maksimum verimli kullanım üzerinden hesaba devam edelim.

20 YTL LPG = 200 km yol
20 YTL Benzin = 80 km yol yaptığını kabul edelim.

böylece her 20 ytl de 120 km lik bir fark oluşuyor.
bu durumda ödemiş olduğumuz 1300 ytl LPG montaj ve ruhsat ücretini çıkarmak için,

20 YTL * 65 kat = 1300 YTL dersek bu durumda 120 km'lik farkın da 65 katını alarak ödemiş olduğumuz 1300 ytl yi nötrlemiş olacağız.

yani : 120 km X 65 kat = 7800 Km

Not : hesap en uygun LPG kiti üzerinden duyduğum en uygun kullanım ile yapılan maksimum km üzerinden yapılmıştır... yine de değerler her arabada farklılık göstermekte olup kullanım tipine bağlı olarak şahsi fikrim bu nötrleme hesabının 10- 12000 km den aşağı olmayacağıdır
eğer aracıyla yılda 15bin km yi geçmiyorsa ve 1 sene sonra aracını satacaksa sizin teoraminiz mantıklı.ama eğer araca binmeye devam edecekse 1. seneden sonra her km de %50 kar yapacaktır.bu nedenle mantıklıdır ve tercşh edilir.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
eğer aracıyla yılda 15bin km yi geçmiyorsa ve 1 sene sonra aracını satacaksa sizin teoraminiz mantıklı.ama eğer araca binmeye devam edecekse 1. seneden sonra her km de %50 kar yapacaktır.bu nedenle mantıklıdır ve tercşh edilir.

evet 1 sene sonra ancak ödediği parayı nötrleyecek..
yani şuanda LPG takan birisi parayı peşinen ödeyecek... ben ise benzin ala ala taksit taksit ödeyeceğim :).. 1 sene sonra aynı parayı ödemiş olacağız.. ne kar ne zarar...

ama bu gidişle LPG 1 sene sonra neredeyse dizel kadar birim fiyata ulaşacak... pek de kÂrı kalmayacak gibi:S

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg yide taksitle takıyolar.ayrıca bunca insan sizin yaptığınız hesabı mutlaka yapmıştır ve kendine göre karlı bir kısım bulmuşturda taktırmıştır merak etmeyin:Dsiz benzine taksitle binmeye devam edin:D

Son düzenleme:

MURATTEKIN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben shellgaz alıyorum,ipragaz ve milangaz almıştım bikaç kere tekleme felan derken,shell tavsiye ettiler şuan bi sorun yok.. + lpg ,motoru büyük olan arabalar için mutlaka olmalı bence

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
gazlar aynı yerden gelıyor arkadasım shell petrol ofısı farketmez
bu aldatmacaya kanmayın
dokme gaz olmadıgı surece hepsı aynı vurma yapmaz

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiyeye ithal edilen LPG cezayir veya Nijeryadan geliyor.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakında lpg'de benzin fiyatına gelirse Türkiyede hayat durma noktasına gelir. Her ay zam yapıyolar.