Turuncu gündüz farı ve park ampülü

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba herkese.
Gündüz farlarımı turuncu yapmayı düşünüyorum ama alacağım ürününün araca uyumluluğu hakkında şüphelerim var. Sipariş etmeden önce bu konuda bilgi sahibi arkadaşların yardımına başvurayım dedim.

Ürün :
https://m.n11.com/photon-t20-215w-cift-duy-natural-amber-turuncu-isik-ph5523-na-P164449029

Alacağım ürünün ışık renginin sinyal lambasına yakın olması daha uyumlu bir görüntü sağlayacaktır diye düşünüyorum. Daha önce bu tip ürün alan arkadaşlardan da ürün önerisi bekliyorum.

Temsili Foto
20180326_092721.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ergun U.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benimkiler beyaz ama sarılar çok hoşuma gidiyor. Led olanlar nasıl değişiyor acaba :)

• Beğen
Tepkiler: omeroz

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Ömer hocam Photon marka T20 ampül kullanılıyor genel olarak. Arıza ışığı yakmıyor ve gayet iyi aydınlatıyor. Yani sizin linkte yolladığınız doğru tercih.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Turuncu ampüllerim geldi. Montajını yaptık ama biraz zor oldu. Hava filtre kapağını sökerek o tarftakini hallettik.
20180328_154251-min.jpg

Sigorta kutusu tarafındakine iki arkadaş uğraştı olmadı. El girmeyecek kadar dar bir yer.
20180328_154059-min.jpg
Ben biraz uğraştım. Dış kapağı bi tık çevirseniz çıkıyor. Duyun da iki adet tırnağı var. El girmediğinden önce tırnağın birine bastırarak duyu biraz oynattım. Sonra diğer tırnakta aynı işlemi uyguladım. Biraz kımıldayınca açığa çıkan boşluğa ince uçlu düz tornavidayı takıp tekrar birer birer tırnakalra bastırırken tornavida ile de çektim. Ve 10dk sonunda çıkardım. Geri takması basit. Sadece bizim park ampülleri çift duylu olduğundan duydaki +- ile ampülün iki tarafındaki +- yi hizalayıp doğru takmak gerekiyor.
20180328_135240-min.jpg

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Turuncu ampüllerim geldi. Montajını yaptık ama biraz zor oldu. Hava filtre kapağını sökerek o tarftakini hallettik.
Ekli dosyayı görüntüle 686

Sigorta kutusu tarafındakine iki arkadaş uğraştı olmadı. El girmeyecek kadar dar bir yer.
Ekli dosyayı görüntüle 687
Ben biraz uğraştım. Dış kapağı bi tık çevirseniz çıkıyor. Duyun da iki adet tırnağı var. El girmediğinden önce tırnağın birine bastırarak duyu biraz oynattım. Sonra diğer tırnakta aynı işlemi uyguladım. Biraz kımıldayınca açığa çıkan boşluğa ince uçlu düz tornavidayı takıp tekrar birer birer tırnakalra bastırırken tornavida ile de çektim. Ve 10dk sonunda çıkardım. Geri takması basit. Sadece bizim park ampülleri çift duylu olduğundan duydaki +- ile ampülün iki tarafındaki +- yi hizalayıp doğru takmak gerekiyor.
Ekli dosyayı görüntüle 688
Eline sağlık linki attığın yerden mı aldın kardeş firma Bursa firması da. Görsellik ne durumda tatmin etti mi turuncu yakışıyor.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Evet ordan aldım. Renk bence iyi... akşam da bi foto paylaşırım inş.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Daha gece fotosu paylaşamadan ampüllerden birinin gündüz farı, birinin park lambası patladı:) ne photon'muş.

N11'den satıcıya durumu izah ettim, dönüş bekliyorum. Öğlen durumu gören arkadaşım bir tanıdığına götürdü beni, yeni turuncu ampül (markasını bilmiyorum ama aldıklarımdan iyi imiş) taktılar sağolsunlar. Borcumuz sorusunun karşılığı; iki ampülün lafımı olur oldu. Pek bi şaşırdım...

Ben söylemeden ilerleyen zamanlar için yedek olarak Toshiba'nın turuncusunu temin edeceğini belirtti sağolsun. (Aracın orjinal park ampülleri de toshiba).

Bu arada verdiğim linkteki ürüne de herkes olumlu yorum yapmış. Belki bana denk gelmiştir. Bakalım satıcı ne tür bir yaklaşım sergileyecek?

Turuncu gündüz farı düşünen arkadaşlara önerim toshiba. Çünkü orjinali de toshiba ve 2 yıldır patlamadı. Hafif bir siyahlık vardı bir tarafında sadece.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun usta bugün aynı yerden ben de aldım yerini biliyorum öğleden önce görmüş olsam senin adına sorardım. Alırken herhangi bir sıkıntı olursa getir değiştirelim demişti satıcı.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Maşallahın var hocam bu ne hız :))

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun usta bugün aynı yerden ben de aldım yerini biliyorum öğleden önce görmüş olsam senin adına sorardım. Alırken herhangi bir sıkıntı olursa getir değiştirelim demişti satıcı.
Sağolun. Satıcıya yazdık bakalım durumu 6 saat oldu dönmedi ama. Satarken saniyesinde cevap vermişti:)

Bunlar da sanayide ustamızın taktığı ampüller.
20180329_203341-min.jpg

20180329_203505-min.jpg
20180329_203155-min.jpg
Sanki photonun ışığı biraz daha turuncu idi... Belki photoncu yenisini gönderir, pek umudum yok ama...
20180329_220452-min.jpg
20180329_230948.jpg

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Maşallahın var hocam bu ne hız :))
Vallahi denk geldi:) ama patlayanların ışığı daha turuncuydu bu son takılanlara göre. Bunlar sarı kaldı biraz... son ampüllerin camı turuncuya boyalıydı. Photonun camının rengi turuncuydu. Bu da dikkat edilmesi gereken başka bir nokta.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mskirca ve Hasip