Tüv'e Giricem Ne Yapmalıyım_?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüv'e geçileli ilk defa gidicem eskiden egzoz muayine pulu, temiz kağıdı falan istiyorlardı gene bu tip şeyler yaptırıp mı gidicem_? Tüv istasyonuna gitmeden önce başka bi yerden yaptırmam gereken bi işlem var mı_? Giden arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim..

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla cezana,Borçlarına falan herşeyine dikkat et sercan. Biz arkadaşımın arabasını 2 kere götürdük ayrıca Silivri'ye gittik 2 defa boşu boşuna gittik döndük 3. seferde geçtik. Ama maksat gezmekti :D

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim egsoz muayene günümden bir gün yaptırdım istemediler ek 1 formunu doldurtman lazım 5 liraya dolduruyolar muameleciler aracının emniyet kemerleri yerinde olsun yangın söndürme cihazın yerinde olsun kafalıkları takılı olsun birde randevu almayı unutma 2 3 gün önceden randevu alki gidebilesin ben memlekete gitcektim randevuyu gece alayım dedim yer bulamadım boştan yere muameleciye götürdüm yaptırttım 75 lira fazla para verdim adama :)

veccayip

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Bende aracımın far ayarını serviste 1 hafta öncesinden kontrol ettirmeme rağmen far ayarından ağır kusur yazıp geri gönderdiler. Serviste tekrar ayar yaptırdım.Allahtan başka sorun yaşamadım ancak gördüğüm frenlere çok dikkat ediyorlar.Ecza çantası trafik seti vb eksiksiz olsun sorun çıkacağını sanmam.
Ancak istanbulda ortam nasıldır bilmem. Kolay gelsin umarım sorunsuz geçersin.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim farlarda sorun vardı yazmışlar sol far hüzmesi sola kayık yok sağ sağa kayık falan hafif kusur yazmışlar ve far geçirgenliği sıfırdı çok kötüydü hiç bişey göstermiyodu angel vardı 17'' jant vardı arka stopları stop boyasıyla boyamıştım geçtim onlara rağmen :D

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben dün girdim muayeneye ankara ivedikte korkuya hiç gerek yok arabanızda extra vbir şey yoksa geçiyorsunuz ben de lpg etiketi yoktu daha dogrusu takmamıştım o yüzde hafif kusurlu geçti evraklarınız tamsa trafik setiniz tamsa stepne yerinde ise krikonuz varsa far fren ayarları tamsa sorunsuz geçiyorsunuz

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muayene sırasında istenen donanım ve evraklar TUV un sitesinde mevcut, bir göz atmakta fayda olacaktır.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk denemede geçtik far ayarı bozukmus eğzozda delık varmıs birde lpg yapıştırmalarını yapıstırmamıstım onları yazmıslar :D

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
emniyet kemeri tokaları. far ayarı .katalizör. trafik sigortası kağıdı .trafik seti aklıma gelenler bunlar

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafik seti, yangın söndürme tüpü, çekme halatı, seyyar lamba, reflektör.
Ayrıca farlarını ayarlattır gitmeden, fren ayarlarını yaptır, el frenini, sinyal-park-fren lambalarını kontrol ettir.Motorda yağ falan var ise güzelce temizle, lpg li ise lpg etiketlerini yapıştır, fren hortumlarına çok dikkat ediyorlar bizim orada, fren hortumların eski ise değiştir öyle git.Aklıma gelenler bunlar; ayrıca aracın egzost ve lpg muayenesinin yapılmış olmasına,aracın cezai işlem gerektiren herhangi bir durumda olmamasına dikat et.Ruhsatını ve gerekli belgelerinide yanına al.Geçmiş olsun....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...