Ufak bi kaza :(

Golf_stream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[img=800x600]http://a1301.hizliresim.com/15/g/hyhgx.jpg[/img]

[img=800x600]http://a1301.hizliresim.com/15/g/hyhms.jpg[/img]

İyi akşamlar arkadaşlar. Yollar karlı ve karşıdan araç geliyordu tek araç geçebilecek şekilde olan yol da sağ a çekip krşıdan gelen aracı  bekledim ve adam geldi çarptı  hyundai x35 ile... Tampunun çamurluk ile birleşen kısmı açıldı dişler koptu sanırım... Ve 1.resimdeki gibi tamponda kırık oluştu malesef.. ևarpan şahıs hakimmiş halı sahaya gidiyormuş yarın adliyeye gelirsin tutanak yaparız dedi. Bende tamam dedim birşey bilmediğimden. Aracım kaskolu ve 8.ayında.... Sizce ne yapmam gerekiyor... Servis degişir mi dışarda yaptırma yoluna gideyim mi satarken deger kaybeder mi :(

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ufak bi kaza :(

Yarın tutanağınızı tutturun. Hata karşı tarafta ise karşı tarafın trafik sigortasından aracınızı yaptırın. Tamponlarda oluşan ufak tefek kazalardan aracınız değer kaybetmez. Yani bana göre değer kaybetmez. Alıcısına göre değişir yani bazı kişiler bu konularda çok hassas. 

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

önce geçmiş olsun arkadaşım,allah daha büyük kaza bela vermesin, bana sorarsan tutanağı tutur yanında olsun, ama önce aracının nasılsa kaskosu var anladığım kadarıyla da hasar plastik tamponda oluşmuş, mini onarımdan faydalan onlar hallederler kaskon bunu ücretsiz halleder, hem kaskon bozulmaz hemde aracın tramer kaydı temiz olur, boyada tamponda olacağından araç değerin falan düşmez, eğer mini onarımdan hallettiremezsen( ki mutlaka ettir) , tuttuğun tutanakla karşı tarafın trafik sigortasından halledersin, ama o zaman aracın tramer kaydında kazalı olarak gözükecektir.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

Golf_stream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ac@d link' Alıntı:
önce geçmiş olsun arkadaşım,allah daha büyük kaza bela vermesin, bana sorarsan tutanağı tutur yanında olsun, ama önce aracının nasılsa kaskosu var anladığım kadarıyla da hasar plastik tamponda oluşmuş, mini onarımdan faydalan onlar hallederler kaskon bunu ücretsiz halleder, hem kaskon bozulmaz hemde aracın tramer kaydı temiz olur, boyada tamponda olacağından araç değerin falan düşmez, eğer mini onarımdan hallettiremezsen( ki mutlaka ettir) , tuttuğun tutanakla karşı tarafın trafik sigortasından halledersin, ama o zaman aracın tramer kaydında kazalı olarak gözükecektir.

çok teşekkür ederim bilgiler için dediğiniz gibi yapacağım. ancak servistemi yaptırmam gerekiyor aracı ? Kasko ile mi görüşecegim mini onarıma sokmak için orasını tam anlamadım özür dilerim...

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf_stream link' Alıntı:
çok teşekkür ederim bilgiler için dediğiniz gibi yapacağım. ancak servistemi yaptırmam gerekiyor aracı ? Kasko ile mi görüşecegim mini onarıma sokmak için orasını tam anlamadım özür dilerim...
Yetkili servise gittiğinizde onlar herşeyi açıklar ve yardımcı olurlar. Size gelip çarpıldığına göre, karşı taraf suçlu. Mini onarıma girip girmemeside çok önemli değil, neticede sizin kaskonuz bozulmayacak. Tramerde 300-500 liralık bir hasar çıkmasıda kimse için problem teşkil etmez. Eden de zaten, fiyat öldürmeye çalışıyordur, bak işine dersiniz olur biter... İstanbulda tamponu boyazsız 1 yaşında araba yok.  :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Karşılıklı kaza tutanağı tutun ve karşı taraf tutanakta hatalı olduğunu kabul ederse, karşı tarafın sigortası sizin hasarınızı karşılar
Serviste de yaptırabilirsiniz autoking'de de tercih size kalmış, tampon değişmez sanırım tamir ile hallolur
yanlız tampon tırnaklarının iyi yapılıp yağılmadığına dikkat edin
Tampon plastik aksam olduğu için değer kaybı kaportadaki gibi sayılmıyor yani expertiz yapılırken tampona bakılmaz
Geçmiş olsun, canınızı sıkmayın benim başıma hem ön tamponda hem de arka tamponda gelmişti böyle kaza
Orjinali gibi yapılır

Golf_stream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Karşılıklı kaza tutanağı tutun ve karşı taraf tutanakta hatalı olduğunu kabul ederse, karşı tarafın sigortası sizin hasarınızı karşılar
Serviste de yaptırabilirsiniz autoking'de de tercih size kalmış, tampon değişmez sanırım tamir ile hallolur
yanlız tampon tırnaklarının iyi yapılıp yağılmadığına dikkat edin
Tampon plastik aksam olduğu için değer kaybı kaportadaki gibi sayılmıyor yani expertiz yapılırken tampona bakılmaz
Geçmiş olsun, canınızı sıkmayın benim başıma hem ön tamponda hem de arka tamponda gelmişti böyle kaza
Orjinali gibi yapılır
çok teşekkür ederim en iyisi servis e götürüp halletmek... Yarın hakim bey in malikanesinde tutunak tuttuktan sonra...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.