Ufaktan bir motor temizliği ;)

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı aldı alalı sadece ıslak bez ile silmişliğim vardı motoru,cesaret edipte bir türlü yıkayamadım,ama aracın şu kusuru vardı ki oda normak yıkamada suyun giderlerinin bir kısmınında camın kenar bölümünden motor kısmına akması,ve gözlemlerimle bu yıkamayla beyin üzerine ve alternatöre su gittiği halde sorun çıkarmadıysa bu güne kadar yıkamayla da sorun çıkarmaz mantığı ile işe koyuldum:sopa:

ilk defa olduğu içinde biraz tedirginim :)

malzemeler resimde göründüğü gibi fırçalar ve köpük üretmesi adına clin şişesine konulmuş 1/5 oranı ile vinet.elimizde plastik bakım ürünü yok,ama elime geçince bir daha ki yıkamadan sonra plastik bakımınıda uygularız,:rock

dsc0360sy.jpg

dsc0361i.jpg

dsc0357r.jpg

dsc0356z.JPG

dsc0362zu.jpg

dsc0364t.jpg

İlk defa olduğu için bekleme yapmadan köpükleyip direk fırçalama işine girdim,biraz hızlı olmaya çalıştım kablo bağlantıları ve soketlerle ilgili problem çıkmasın diye,onun için bazı yerlerde fırça değmeden geçiş yapmışız kaportanın ortasında ise çıkmayan beyaz bir bölge var,orasıda ne olmuş anlamadım ama zor çıkıyor biraz parmakla sürttümde uğraştırıcak,çokda mühim yerde deil açıkcası,olsun olsun ilk sonuçta öğreniyoruz :alkis:

dsc0365s.jpg

dsc0366ad.jpg

dsc0368ie.jpg

dsc0367hr.jpg

dsc0372jf.jpg

dsc0370s.jpg

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimler müstehcen içerik içerdiğinden dolayı gösterilmemektedir

İmza - Müdür :D

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emeğinize sağlık, gayet başarılı, yağ dolum kapağı çevresinde oluşan terleme yada sızıntı biraz fazla gibi, dolum kapağının çevresindeki oringi kontrol edin, aşınma fazlaysa eğer kağaı değiştirin bence, sürekli kirletmeye devam eder yine.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık
Dediğiniz gibi bi dahaki yıkamada plastikler için plak2 atılırsa hem temizliğin ömrü uzar hem daha mat bi sonuç olur ;)

mfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık