Ultra Oto Bakım Seti (Autokit)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, dün elime şok market broşürü geçti baktım bakım seti var, 15 liralık fiyatı da hoşuma gidince aldım. Arabayı da yıkama imkanım olmadığından da ürünlerin ultra olup olmadığını deneyemedim :D bu ürünlerden herhangi birini kullanmış olanımız varsa bilgi paylaşalım, ben de kullandıkça bilgi eklemeye devam ederim.
İçindekiler fotoğrafta çok net gözükmemekle beraber biraz dikkatlice bakınca görünüyor, kolaylaştırmak adına
* oto şampuan 1000ml
* araç içi cila 300ml
* çok amaçlı temizleyici 300ml (biraz ucu açık bir ismi var, ne işe yaradğından emin değilim)
* Cam cilası ve temizleyici 300ml
* Lastik yanağı ve plastik tampon cilası 300ml
* Yıkama süngeri
1685zx5.jpg

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerlendirilebilir. Bulaşık deterjanı yerine şampuanı nı bile kullanmak karlı bence :D (ben kullanmıyorum bulaşık deterjanı kullananlar a diyorum)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkcası kullanmadım. Kullandığım uygun fiyatlı fiyatına göre büyük ürünler mevcut ama görüşlerinizi bu ürünlerle ilgili olarak fotolu ve detaylı belirtirseniz gerçekten faydalı olur.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın gideceğimiz bir düğünümüz var, evden hortum sallayıp kapı önünde yıkayarak deneme şansı elde edebilirim. Özellikle tampon ve lastik cilası ve araç içi cilayı merak ediyorum. Şampuanı incelediğimde, arkadaşımın oto şampuanıyla birebir aynı olduğunu gördüm, mükemmel bir kokusu var ve bir kova içine bir kapak kattığınızda mükemmel köpürüyor ve aracı çok güzel parlatıyor :)

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim fikrim araç içi cilayı torpido ve göğüs aksamında kullanma.Aşırı parlaklık veriyor ve bence kötü bir görünüm oluşturuyor.Kullanıp temizlemeye çalışan çok kişi gördüm,kolay kolay geçmiyor da sonra.Bunun dışında kapı eşiklerinde falan kullanabilirsin.Tabi tercih sana kalmış yine de.

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşırı da parlatma içini, sonra çatlama da yapabiliyor bazı cilalar ;)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç içinde en iyi ürün bence atas vinet.. gerçekten hem toz tutmasını engelliyor hemde mat bir görünüm veriyor.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç içi cilalar yağ destekli oluyor genelde, beğenmezsem 5 liraya badem yağı vardı benzinliğin marketinde onu alıp süngerle uygularım, daha önce kullandım mükemmel görünüyor, hem doğal hem hoş görüntü.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlaşılmasın ama bence çöp bir ürün o kadar parayı ona vereceğime kendime en kalitelisinden 9-10 TL ye gojo marka mikrofiber bez alırım (ki bu 3. yılım halen daha aynı bezi kullanıyorum kalitesini varın siz düşünün , bezi hem iç hem dış temizlemede ve durulamada kullanıyorum) cebimde kalan para ilede stil marka (diğer iyi markalarda olabilir) torpido parlatıcı sünger alırım bir güzel aracın göğsündeki tozları aldıktan sonra parlatırım keyfime bakarım

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç içine kesinlikle cila yada sünger kullanmam araç içi temizleyici olarak sulandırarak vinet kullanabilirsiniz... Kumaş yüzeyler dahil olmak üzere paspaslarda etkili olan ise sonax genel temizleyici...

Kurulama bezi olarak ise fiyatı biraz pahalıdır ama uber blue tavsiye ederim.
Yıkama eldiveni olarak sonax yada meguiars veya atas kuzu postu...
Oto Şampuanı: sonax turuncu.
Lastik Parlatıcı: Carpex spray
Jant temizletici: atas lacer
Hızlı Cila : Kuru yada ıslak uygulayabilirsiniz. ATAS HYDOROREP
WAX: Meguiars
Aracım sonaxta yıkanırken kısa video almıştım. Hydrorep hızlı cila camlara uygulanabilir. Bu 5 yıkama önce uygulanmıştı yaklaşık olarak ve camlardaki kalıcılığı boncuklanmada gerçekten güzel oluyor. yaklaşık 40 - 50 kmden sonra su camdan tamamen gidiyor yaklaşık 1 haftalık tozdan sonra yaan yağmurda bütün tozun kayıp gitmesini başarılı bir şekilde sağlıyor. fiyat performans açısından gördüğüm en iyi ürünlerden. hem ıslak hem kuru uygulamak ayrıca pozitif bir yönü
http://www.youtube.com/watch?v=LUjvr_2dL6c

http://www.youtube.com/watch?v=mWksi_YgpfM