Ultra Oto Bakım Seti (Autokit)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlaşılmasın ama bence çöp bir ürün o kadar parayı ona vereceğime kendime en kalitelisinden 9-10 TL ye gojo marka mikrofiber bez alırım (ki bu 3. yılım halen daha aynı bezi kullanıyorum kalitesini varın siz düşünün , bezi hem iç hem dış temizlemede ve durulamada kullanıyorum) cebimde kalan para ilede stil marka (diğer iyi markalarda olabilir) torpido parlatıcı sünger alırım bir güzel aracın göğsündeki tozları aldıktan sonra parlatırım keyfime bakarım

Yok yanlış anlamam , tüm akrabalarımın çöp olarak gördüğü 98 model bir arabam var. Tabi bu durum onların gözünden bakınca öyle, ben ise onların tasvip ettiği 2010-2013 model boş araçları çöp olarak görüyorum, herkesin bakış açısı neticede.
Aldığım setin içinde bahsettiğin mikrofiber bez ile kıyaslanacak bir parça göremiyorum :confused: ve zaten sadece 15 liraya aldım, 10 liraya alacağım mikrofiber bezi suya karıştırıp köpürtemem veya lastiklerin yanaklarına ve tampondaki siyah kısımların tozlu görüntüsünü koyultamam, camları parlatamam veya jant plaka vesaire yerlerdeki kirleri sökerken kullanamam, ki zaten camlar kaporta ve araç içi olmak üzere 3-4 tane mikrofiber bezim mevcut:pon:
Bu araç içi cilaya da çok karşı çıkılmış, ilk onu denemeyi düşünüyorum, benzinliklerdeki yıkama makinasına sokmak kadar zarar vermez sanırım arabaya. ( farkındayım biri kaporta biri iç aksam :) )

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oto şampuanım= Migrosun üretimi ve çok güzeldir, 6 yıldır bittikçe alıyorum
Kaportaya= Çbs
Plastik aksam, iç kısımlar vs = Joker (yanında süngeri olan han, sarı bi şey)
Bazen de sirkeyle yıkıyorum, bezler amerikan mikrofiber bezleri. Mis gibi çıkıyor araç.
Şampnuanın fiyatını hatırlamıyorum, çbs'nin büyüğü 30 tl, joker 5 tl :D

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç içi cila kavramı nedir ya ilk defa duyuyorum :D
Bu marka şampuanı kullanıp memnun olanları duymuştum Mert bence sende memnun kalırsın.
İnsanlar şampuanlara çok para vermiyorlar zaten önemli olan asıl parayı verdikleri korumayı boyadan sökecek kadar asidik olmasın yeter ki zaten çoğu cilalı oto şampuanı da sorun çıkarmıyor..
Çok amaçlı temizleyici değilde genel temizleyici derler genelde, araç içi toz almaya beze sıkarak kullanabilirsin, ayak değen kapı içleri sık kirlenir aynen buralarda da kullanabilirsin.
İyi günlerde kullan temizlik imandan gelir :p :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç içi cila kavramı nedir ya ilk defa duyuyorum :D
Bu marka şampuanı kullanıp memnun olanları duymuştum Mert bence sende memnun kalırsın.
İnsanlar şampuanlara çok para vermiyorlar zaten önemli olan asıl parayı verdikleri korumayı boyadan sökecek kadar asidik olmasın yeter ki zaten çoğu cilalı oto şampuanı da sorun çıkarmıyor..
Çok amaçlı temizleyici değilde genel temizleyici derler genelde, araç içi toz almaya beze sıkarak kullanabilirsin, ayak değen kapı içleri sık kirlenir aynen buralarda da kullanabilirsin.
İyi günlerde kullan temizlik imandan gelir :p :)

Bugün düğünümüz vardı, arabayı fuar alanı denen bir yerde yıkama fırsatı buldum. Şampuan gerçekten güzel temizledi, çok güzel kokuyor, yaklaşık 20gün tozlu pisli durduğundan suyla da yıkasam güzel görünürdü :p
araç içi cila dediğimiz şey ayran gibi bir sıvı, yağlı gibi mi desem krem gibi bişey değişik yani. Konsol olsun, kapı tutamakları olsun, kolçak olsun, cama doğru uzanan göğüs mü denir oraya oradaki yumuşak materyal olsun çok güzel temiz ve canlı bir görüntü çıktı ortaya, badem yağı gibi parlak bir etki yaratmadı ancak daha koyu ve daha temiz görünüyor.
Cam cilası ayna gibi bir parlaklık veriyor, camsile göre avantajını tam çözemedim, birazsert kokuyor diğer ürünlere göre.
Lastik ve plastik tampon cilası ise bir harika. Malum 15 yaşında araba, yanlarda çıtalar ve tamponlardaki siyah plastik kısımlar çok bozarmış bir görüntüye sahiptiler, cilayı sprey moduna alıp dıkş dıkş yedirdim iyice ve gerçekten koyuldu rengi, daha taze görünüyor, lastiklere uygulamadım çünkü henüz daha 1 haftalık ve 120km yol yaptı lastikler ayıptır söylemesi, su tutmam yetti :)