Ustalar buraya ilginç bi sorun :(

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 99 vectra 2000 motor ekzantrik devir sensörü şuan arızalı durumda bazen arıza ışığı yakıyor ve 4500 deviri geçmiyor bilindiği üzere ama sorunum şuan o değil normal seyir halindeyken boşa alınca devir 2000 e kadar fırlıyor ama boşta frene basıp durursam normale iniyor normalde durduğu yerde sıkıntı yok normal devrinde ama bazen ışıklarda yada yoğun trafikte birden stop ediyor dün kelebek boğazı + rölanti ayarlayıcıyı komple söktüm güzelce yıkadım tüm giriş çıkışlarını kontrol ettim tıkanan yer varmı diye hortumlarını kontrol ettim tıkanan bişey yok güzelce yerine monte ettim sorun yine aynı rolanti motorum orjinal 1 yıl önce değişti akşamada ekzantrik sensörümü değiştiricem acaba onunla rolantinin bi alakası varmı EGR yede bi el atayımmı bu sorun neden kaynaklanıyor yardımınızı bekliyorum:confused:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr yede bi el at derim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr Devre dısı bıraktır sorun hallolur

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 99 vectra 2000 motor ekzantrik devir sensörü şuan arızalı durumda bazen arıza ışığı yakıyor ve 4500 deviri geçmiyor bilindiği üzere ama sorunum şuan o değil normal seyir halindeyken boşa alınca devir 2000 e kadar fırlıyor ama boşta frene basıp durursam normale iniyor normalde durduğu yerde sıkıntı yok normal devrinde ama bazen ışıklarda yada yoğun trafikte birden stop ediyor dün kelebek boğazı + rölanti ayarlayıcıyı komple söktüm güzelce yıkadım tüm giriş çıkışlarını kontrol ettim tıkanan yer varmı diye hortumlarını kontrol ettim tıkanan bişey yok güzelce yerine monte ettim sorun yine aynı rolanti motorum orjinal 1 yıl önce değişti akşamada ekzantrik sensörümü değiştiricem acaba onunla rolantinin bi alakası varmı EGR yede bi el atayımmı bu sorun neden kaynaklanıyor yardımınızı bekliyorum:confused:

Rölanti sensörünü temizlet aynı sorun bendede oluyodu rölanti sensörünü temizletince düzeliyodu en sonunda temizletmekten bıktığım için rölanti sensörünün yenisini taktırdım.

emrahaydemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu sorunun aynısı bendede var arabayı aldıgımdan berı var odak opele goturdum gaz kelebegını temizlediler aldılar arabayı tur attılar tamam sorun cozuldu dedıler ben oturdum şofor koltuguna gene başladı halada oluyo bunun en kotu yanıda derdını anlatamaman bı arızalanıyo bı duzelıyo ustaya bak dıyosun sorun yok cok guzel calişiyo gıdıyosun eve tekrar arızalanıyo :D

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eray ne oldu ya yıldızlarınız barışmıyormu arabanlan ??

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu sorunun aynısı bendede var arabayı aldıgımdan berı var odak opele goturdum gaz kelebegını temizlediler aldılar arabayı tur attılar tamam sorun cozuldu dedıler ben oturdum şofor koltuguna gene başladı halada oluyo bunun en kotu yanıda derdını anlatamaman bı arızalanıyo bı duzelıyo ustaya bak dıyosun sorun yok cok guzel calişiyo gıdıyosun eve tekrar arızalanıyo :D

Rölanti sensörü ve elektrik kablolarını kontrol ettirin.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
eksantrik devir sensörünü değiştir sorun bitecek fazla kurcalama aracı başka sorun yok çünkü :D

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorunu çözdüm önce kelebek boğazını ve rolanti ayarlayıcıyı kelebek sensörünü yıkadım temizledim taktım olmadı sonra egr yi iptal ettim olmadı daha öncede egzantrik sensör arızam olduğundan bahsetmiştim ve onuda değiştirdim sağolsun İLHAN abimiz zamanında göndermişti. Son olarak arabayı aldığımda bagajda duran ve arızalı diye değiştirilen rolanti ayarlayıcısını temizledim ve rolanti ayarlayıcıyı takarken contasının bi kaç yerinden yırtıldığını fark ettim belkide ordan hava alıyordu oraya klingrikten yeni conta kestim ve arızalı diye çıkarılan rolanti ayarlayıcıyıda bi güzel temizlemiştim onuda yeni yaptığım contayla yerine taktım şimdi harika 9 dan bir çentik sapmıyor 10 numara oldu inşallah böyle devam eder.....