uyanıyor telekom panikte !!!‏

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsanlar uyanıyor telekom panikte !
Millet uyandı, SORMAVER PARASINI VERMEMEK İÇİN telefonlarını bir bir kapatıyor. Telekomdan ayrılıyorum : a) Ev telefonumu + b) Yazlık telefonumu + c) ADSL bağlantılarımı İPTAL ETTİM. EKİM AYINDAN İTİBAREN CEP TELEFONUMLA İDARE EDECEĞİM !!! İNTERNET BAĞLANTIMI DA KABLONETLE DAHA UCUZA SAĞLIYORUM. (KABLOTV İLE BERABER aylık 20.-TL) TELEKOM'UN KAZIKLARI Bir ev telefonundan 3.90 TL lık görüşme yapılıyor. Telefon faturasının TOPLAM tutarı 20.02 TL. Yani 4 liralık görüşmeye 20 liralık fatura !!! Bu ne. Bu ne biliyormusunuz ? Kış uykusuna, pardon koyun uykusuna yatırıldığımızın resmidir. Sabit ücret: 11,15 TL. Bu rakam konuşsan da, konuşmasan da her faturana yansıtılıyor... Katma Değer Vergisi : 2.71 TL Özel İletişim Vergisi : 2.26 TL Toplam uyuma Parası : 20.02 TL Aslında Telekom panikte. Çünkü vatandaş uyanıyor. Sabit telefonlar birer birer iptal ediliyor. Bu nedenle reklâmlara başlamış Telekom. Ama yılda 2 milyar dolar kâr yapıyormuş Telekom ! Şimdi ünlü komedyen halkı kandırmak için kullanılıyor. CEM YILMAZ bu işten iyi para kazanmışa benziyor. (YENİ NUMARASI 11811) Kontrol ettik, 118 den bilinmeyen bir numaranın öğrenilmesi için en az 60 saniye gerekiyor. Yani 8 kontor. Yani 4 lira 32 kuruş. Bir numara öğrenmek için Lübnanlı şirkete bu kadar para ödüyorsunuz. Türk Telekom Soygunu 118 ve 133 e dikkat !.. Türkçede buna resmen soygun hatta dolandırıcılık denir. Özel Türk Telekom Servisleri Servis Numarası ve kontur fiyatlarını okuyun da milletin nasıl gizlice soyulduğunu görün. Bu numaralardan 110, 112, 121, 122, 123, 124, 126, 154, 155, 156, 158' 'i ararsanız ücretsiz 113, 153, 163, 166, 169, 174, 175, 176, 179, 180, 181' 'i ararsanız 60 saniyede 1 kontur için için 72.- TL. 185, 186, 187, 188, 189, 114, 117, 119, 130, 170, 171, 172, 173, 178, 182, 183, 184' 'ü ararsanız, 15 saniye için 288.- TL. Şimdi SIKI durun !.. 118' 'i ararsanız 8 saniyede bir atacak kontur için tam 540.- TL, ve 133' ' u ararsanız 3.6 saniyede atacak bir kontur için 1.200.- TL !!! Dikkat ederseniz bilinmeyen numaraları aradığınızda dakikalarca bekletirler. Sürekli olarak banttan 'hatlarımız dolu bekleyin' talimatı verirler. Buna resmen dolandırıcılık denir.. Türkiye'de bilinmeyen numaraları sormanın bu kadar pahalı olduğunu kim biliyor ? İnsanların bilgilenmek için kullandıkları ve dünyanın her yerinde bedava olan bu kamu yararına hatların fahiş fiyatlarda olması talimatını kim verdi ? Bu yazıdan sonra hala bilinmeyen numaraları aramak istiyorsanız cebinize dikkat edin ! EKONOMİST dergisinde yayınlanan bilgilere göre Ev Telefonlarını Kapatma Zamanı geldi. Türk Telekom'un konuşma ücreti/dakika 8 kuruş ! GSM şirketlerinde bu rakam 10 kuruş. Evden Cebi arıyorsanız ödeyeceğiniz 40 kuruş. Oysa GSM'den evi ararsanız dakikasi 20 kuruş. Yeni patron getirdigi 'Milli Güvenlik riski' yanında Türk Milletini de 'APTAL' yerine koyuyor. LÜTFEN PROTESTO EDİN. BU MESAJI OLABİLDİĞİNCE ÇEVRENİZE YAYIN ! YENİ FİYAT POLITIKASININ DA BİLİNMESİNİ SAĞLAYIN...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aynen benim dışarı aramalara kapatmıştım 17 lira geliyordu kapatmak için dilekçe verdim hemen aradılar 3 ay 100 dakika bedave bundan sonra dış aramalarada açık herşey dahil 10 lira olacak dediler öyle kullanıyoruz.benim internette kablo modem ve çokta memnunum

yalçınn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu konu sadece telekon da değil devletle yaptığınız tüm hizmet alımlarında böyle yani kazığın boyutu çok daha büyük en basiti elektirik kdv %18 su kdv %18 atık su bedeli en az %5 yani bu nedemek 100 tl lik faturanın nerdeyse beşte biri sadece kdv...
herşeye rağmen çok güzel bi konuya değinmişsiniz uyanma zamanımız çoktan geçti...Teşekkürler..

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kazık çok uzun zamandır mevcut ama göz göre göre katlanıyoruz yapacak bişey yok diyordum ki internet piyasası yavaş yavaş canlandı 3G Quik.net kablo.net falan derken alternatifler artmaya başladı umarım daha güzel şeyler olurda türk telekomdan kurtuluruz.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben zaten Türk Telekom iptalini kafaya koydum ancak fırsat bulup araştıramadığım bir konu var.2 yıllık modem hediyeli(pikatel airmax-101) sözleşmem var.Ve şu an sabit hat ve adsl iptali işlemi yaptırsam ne kadar ücret ve ne şekilde ödeyeceğim ?

Geçenlerde tam 4 gün telefon+adsl kesildi ve 4 gün boyunca hiç gelmedi.Aradığımda kablo çalmışlar ve tekrar hat çekmişler sonra 2.kez kalo çalınmış felan.Sözleşmeye baktığımda ise hırsızlık,dış etken vs gibi durumlardan kaynaklı kesintilerde TT nin sorumluluğu yoktur diye ibare var.Ve artık siz düşünün her arıza , TT yi zora sokabilecek her olay hırsızlık vs denilecek ve haklı TT olacak.TT gibi 1.derece önemli ve ciddi bir milligeliri satanın kulağını mı çınlatırsın yoksa mevcut TT yönetimini mi herkes şaşırdı.Acilen iptal ettirmek lazım.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kablonete geçtim adsl iptal oohh beee. yakında ev elinide kapatacağım...

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Neredeyse verginin de vergisini veren bir toplumda yağıyoruz. Ben de ADSL ve ev telefonunu iptal edenlerdenim. Yokluğunu o kadar da aramıyorum. Cep operatörleri de ondan aşağı değiller. 35 liralık turkcell paketi kullanıyorum. Limitleri aşmamama, sms veya başka alanları kullanmamama rağmen maalesef şu ana kadar fatura 40-45 arası geldi sürekli. Ama malesef bu ülkede kanunlar hep ezenden ve haksızlık yapandan yana. Kurallar belli olmasına rağmen bunun cezasını nasıl arttırabiliriz düşüncesinden ziyade suç işleyen kişinin cezasınınasıl daha da azaltabilirizin çabasında kanunlarımız. Bir de kaplunbağa hızındaki mahkemelerimizin işleyişini düşündükçe kahrolmamak elde değil.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne sabit telefonum var, nede adsl hattım.Vodafone 3g kullanıyorum 100 tl sınırsız :)

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıllardır telefonla birlikte adsli de kapattıkan sonra uydu net kullanıyorum çokda memnunum.2 mbt internet hızım artı kablo yayın 20 25 lira veriyorum ortalma.resmen dolandırılıyomuşuz telekom tarafından...

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben zaten Türk Telekom iptalini kafaya koydum ancak fırsat bulup araştıramadığım bir konu var.2 yıllık modem hediyeli(pikatel airmax-101) sözleşmem var.Ve şu an sabit hat ve adsl iptali işlemi yaptırsam ne kadar ücret ve ne şekilde ödeyeceğim ?

Geçenlerde tam 4 gün telefon+adsl kesildi ve 4 gün boyunca hiç gelmedi.Aradığımda kablo çalmışlar ve tekrar hat çekmişler sonra 2.kez kalo çalınmış felan.Sözleşmeye baktığımda ise hırsızlık,dış etken vs gibi durumlardan kaynaklı kesintilerde TT nin sorumluluğu yoktur diye ibare var.Ve artık siz düşünün her arıza , TT yi zora sokabilecek her olay hırsızlık vs denilecek ve haklı TT olacak.TT gibi 1.derece önemli ve ciddi bir milligeliri satanın kulağını mı çınlatırsın yoksa mevcut TT yönetimini mi herkes şaşırdı.Acilen iptal ettirmek lazım.

bende 2 yıl sözleşmeli almıştım kablosuz modemle 120 tl cayma parası aldılar hesap yaptım evde telefonu hiç kullanmıyoruz 18tl geliyor 45tlde internet yanı her ay 63 tl vermektense 120 tl verip iptal ettirdim kablo nette gectim kablonet cok daha hızlı ve sadece 20 tl ödüyorum koblolu tvde yanında:D