Uyarı ve ikaz sesleri problemi

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kısa süre önce aracıma alpine ürünlerinden oluşan ses sitemi montajını yaptırdım.Malüm araçların orjinal teyplerinin amfi çıkışı olmadığından deck (RCA) çevirici ile ön kolonlardan tetik alınarak sistem kuruldu.Gayet tatmin edici bir sistem oldu gelelim sorunumuza ön kolonlar amfiye bağlandığı için sinyal,dörtlü flaşaör ve emniyet kemeri ikaz sesleri deli edicek kadar güçlü çıkıyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim başına gelen veya duyan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Saygılar

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uyarı ve ikaz sesleri problemi

Sinyal sesleri ön kolonlardan ciktigi icin onlarin anfi baglantisini iptal etmeden cozemezsiniz.

ahmetaltan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşinin gerçekten üstadı bi arkadaşım ufak bi kolon bağlarayak sinyal ve park sensör seslerini ayırabileceğini söylemişti..

desmicare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

acaba sorun çözüldü mü bende de aynı sorun var da  011zaa

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Malesef aynı şekilde devam ediyor internetten araştırdım pek faydalı olamdı açıkçası,deck çevirici ön kolonlara bağlı onu arka kolonlara bağlayıp tekrar deniyeceğim.Çözüm bulursam hemen paylaşırım.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracın ayarlar menusunde sinyal seviyesi diye bi seçenek var o normalde duruyo genelde düşük konuma getirirseniz beki daha az sinir bozucu olabilir :)

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhabalar  deck (RCA) çevirici  girişlerini sağ ön ve sağ arka paralel bağlantı yapılacak aynı zamanda sol ön ve sol arka girişlerde paralel bağlanacak  elimizde 2 adet  stereo uç olmuş olacak bağlantıyı  y şeklindeki kablolarla yapılıyor  aracımızdaki cihazın sadece arka  çıkışlarından faydalanacağız bu şekilde anfiye giriş yapıldığında uyarı ve ikaz sesleri anfiye girmemiş olacak .....  araç radyosunun sol ön  çıkışınıda  göğüs bölümündeki höparlöre  bağlatırsanız sensor sesleri  düşük eskisi gibi olacaktır yada 5 watlık hücük  bir hoparlöre bağlayıp göğüs içine veya direksiyon arkalarına konulabilir

desmicare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben bu sesi anfinin ses çıkış ayarını kısarak sabitledim ve rahatsızlık veren o yüksek ses ortadan kalktı. fakat anfiyi tam verimli kullanabilmek için sesi 30 da dinlemek gerekiyor.... 011zaa

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba,

Bende aracima ses sistemi baglattim. Amfi 4 kanal cikisli oldugundan benimde sinyal ve emniyet kemeri uyari seslerim kesildi.

Bu sorunu cozmek icin,

Ya araca 5 kanalli bir amfi baglayacaksiniz

Yada kucuk bir hoparlor ile bu ses cikislarini ayiracaksiniz.

Ben 5 kanalli iyi bir amfiye gecis yapmayi planliyorum.

aloreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Necvox ekran varsa ayarı var config de.