Uzaktan Kumandalı Anahtar sorunu

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım Opel Astra Bertone 2001 Model.Sorun ise şu; aractan indikten sonra kapıları kilitlemek için anahtarın üzerindeki kapama düğmesine bastığımda hiçbir hareketin olmaması.. Yani anahtar artık ne kapatıyor nede açıyor.Pilinin bitmiş olacağını düşünerek anahtar kumandasının içini açıp bitmiş olduğunu düşündüğüm pilin yenisini taktım ve kapattım.Denediğimde ise sonuç yine aynıydı.Bunu düzeltmem için ne yapmam gerek ? Teşekkürler.

osti10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise götür derim bendede 2001 vectra var aynı sorunu yaşamıştım bilgisayara bağlayınca anahtarın bozuk olduğunu gördüler ve bilgisayardan düzelttiler bidaha da aynı sorunu yapmadı.

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bulunduğum ilçede herhangi bir Opel servisi yok en yakın servis Muğlada oranında ilgisiz olduğunu duydum.İzmire gitmem gerekecek sadece bir anahtar için git gel 600 km yol ? bence mantıksız.Başka bi çözümü yokmu acaba ?

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtar kumanda uzerinde led var mı? muhtemelen vardır. tuşa basınca kırmızı ışık yanıyor mu? yanıyor ise işiniz senkronize etmeye kalmıştır. yanmıyorsa servis...

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet pil değişiminden önce led ışık yanmıyordu.Fakat pil değişiminden sonra Led ışık yanmaya başladı.Ama dediğim gibi açma kapama her ikiside çalışmıyor.

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarı kontağa tak çevir frene anahtar üzerindeki açma ve kapama tuşlarına aynı anda bas 2 sn kadar ama aracı çalıştırmadan...

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontağı çevir ve sadece kilit tuşuna bas. aynı sorun bendede olmuştu. kilit tuşuna bastıgında aynı anda kapılar kilitlenir ve açılır

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen şimdi deneyip gelicem. Motoru çalıştırmadan Anahtar üzerindeki Kilit tuşuna Frene basarak kontağı çevircem. doğrumudur ?

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef. Söylenenleri farklı farklı dakikalarda tekrarladım ama sonuç yine aynı.. Mutlaka bir ayrıntıyı atlıyorum ama ne ? Birisi kesin olarak ne yapacağımı söyleyebilirmi ?

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtari kontaga sokup yarim kontak yapin göstergedeki sisklar yandiginda tüm kapilar kapali iken anahtarda kapi kilitleme butanuna basili tutun kapi kilitleri kilitlenip acildiginda senkron tamamlanmis demektir