Uzay çağının Hoparlörleri Maggs Weica

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uşakta biri varsa bu adamla yüzyüze görüşsün adamı merak ettim acayip:)

tek haklı oldugu nokta şu normal bir hoparlör her tarz şarkıda aynı randımanı vermiyor, benim aracımın arkayı kestirdim oval taktırdım önde kapı içi 13lük component var bazı şarkılarda güzel ses verirken bazı tarzda bozuyo her şarkıda equliazır ı açıp degerleri kurcalıyorum
harbiden 300watt rms :)

4 tanesinden bahsediyor desem yine çok ya 75er rms inanamıyorum pek ama bu kadarda ciddi yazılmazki acaba pazarlama stratejisimi :)

Kolay montaj su geçirmez kendisinden kabinli hoparlör
Srs Tru Surround ses ünitesi
Crossover frekans dengeleyici
Fiber koni woofer ünitesi
Çıkış Güçleri 470 W
Maksimum giriş gücü 300W.
5 Yollu (Bas Mid,Tiz)
300 Watt RMS
Dual 4 OHM
Hassasiyet 90 dB/W/m
Frekans tepkisi 40 - 22.000 Hz.
En:4 cm.
Genişlik:4 cm.
Boy: 57 cm.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yukarıda Cengiz abimin de dediği gibi kapalı ve sızdırmaz kutuda hoparlörler en iyi sesi verir. O yüzden araçlarda bunu elde etmek oldukça güçtür. O yüzden mesela yukarıdaki videodaki coaxlar berbat çalıyor.

Kullandığım hoparlörler Morel Elate 6, 3 inch bobinleri var, ve bu kadar büyük bobinli olduğu için 180W rms kaldırabiliyorlar.

Normal 17cm hoparlörlerin genelde 1 inch bobini olur ve 50-100W arası çalabilirler.

Resimdeki hoparlörlerin bobin yapısı muhtemelen farklı, tam koni boyunda bobinleri olabilir, bu da herhalde 1-2cm dir. Yani teki belki 50W civarı kaldırabiliyordur. 4 çiftinin de toplamı 400W eder ki herhalde böyle hesaplandı:kop:

Birşey daha dikkatimi çekti, ilanda Dual 4 ohm diyor, ama kendi sitesinde Dual 6 ohm diyor... yani specler biraz sallamasyon gibi...

Son düzenleme:

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben resimlerden boyutları anlayamadım bunu aracın neresine takacaz veya koyacaz? pandizota mı yatıracaz?

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baya sallamışlar, kusura bakmasınlar

Tamam 20Hz çalıyodurda, duyamadığın sürece çalması pek birşey ifade etmez :)

Zaten 20Hz ve altını hissetmen gerekiyor, duyman yeterli değil ;)

20 Hz işitebilme alt sınırıdır, daha düşük frekanslı sesleri insan kulağı algılayamaz.......

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben resimlerden boyutları anlayamadım bunu aracın neresine takacaz veya koyacaz? pandizota mı yatıracaz?

58 cm sanırım biyerde okumustum pandizota yatırınca kötü durabilir , adamın anlattıgınıa göre heryere konuyormus :)

bence ön ayak havalandırmanın oraya güzel olur arkalar içinde ön koltuk altına yada arka koltugun ön duvarına olabilr

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer hoparlörlerin arkası açık ama kimse bunu görmedi sanırsam. Ürün kapalı kutuda çalıştırılıyor, hoparlörler açıkta. Bende aracıma sony ve pioner bağlatırken kapılara bu ne dedim arkadaşa bundan ses gelmiyor diye.Dur sen bi kapıya takalım o zaman gör demişti günümüde gördüm hani :DÜrün resmen oyuncak gibi :)

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Babam 27 yıllık hoparlör üreticisi. Tek bir şey bilirim bu konuda hoparlöre inanılmaz paralar ödüyorsunuz :D Fahiş fiyatlara satıyor satıcılar. %1000(yazıyla bin) kar edenler var. Bizdeki fiyatların 3-5 kuruş artmasına kıyamet koparıp şirketin önüne A6 la gelip artislik yapan satıcılar var. Görünüşte biz fabrika sahibiyiz o bayi ama işler öyle yürümüyor :D
Şu hoparlör 140 TL imiş. Çinden geliş maliyeti 1.4 dolar varsa ne olayım :D Birde 450w diyor el insaf :D :D :D

Son düzenleme: