Uzun Yol LPG Tüketimi

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun Yol LPG Tüketimi

֖ncelikle tavsiyeniz icin tesekkürler  thnxx

Yaptıgım kaba hesap şehirici 12,9 lt lpg ye tekabül etti  002tuhaff oldukca fazla geldi.
İlk montaj yapıldıgında rampa performansı oldukca düsüktü.Ama yakıt cok iyiydi.2,65 tl den 90 tl otogaz ile 420 km görmüstüm.120-130 sabit.
Bu performans kaybını düzelttirmek amaclı 2. bi ayar yapıldı zaten olan ondan sora oldu.Havaların da cok soguk olması sanırım tüketimi tetikliyor.Aslında motor sıcaklıgı 90 ı bulmadan 2000li devirleri mecbur kalmadıkca gecmem.Sanırım tekrar ince bi ayar yaptırmak gerekecek

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lt818 link' Alıntı:
֖ncelikle tavsiyeniz icin tesekkürler  thnxx

Yaptıgım kaba hesap şehirici 12,9 lt lpg ye tekabül etti  002tuhaff oldukca fazla geldi.
İlk montaj yapıldıgında rampa performansı oldukca düsüktü.Ama yakıt cok iyiydi.2,65 tl den 90 tl otogaz ile 420 km görmüstüm.120-130 sabit.
Bu performans kaybını düzelttirmek amaclı 2. bi ayar yapıldı zaten olan ondan sora oldu.Havaların da cok soguk olması sanırım tüketimi tetikliyor.Aslında motor sıcaklıgı 90 ı bulmadan 2000li devirleri mecbur kalmadıkca gecmem.Sanırım tekrar ince bi ayar yaptırmak gerekecek

Bende benzinle lpg arasindaki farki cok  hissediyorum,yapilan ayardan sonra performans kaybi giderildimi

Minigun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lpg takılan araçlarda zaten en az %5 lık bir performans kaybından olağan olarak bahsediliyor. bunu karşılamak için ne gibi bir uygulama yapılabilir lpg sistemi üzerinde. enjektorlere giden yakıt miktarını arttırmak olabilir. oda uzun vadede enjektorlerin daha fazla ısınması ve arıza vermesine sebep olabilir sanırım. bu yüzden yakıt ve performas arasında bir denge kurup az bir miktarda güç kaybına göz yummak lazım diye düşünüyorum. Lpg sisteminin doğasında var malesef.

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Minigun link' Alıntı:
lpg takılan araçlarda zaten en az %5 lık bir performans kaybından olağan olarak bahsediliyor. bunu karşılamak için ne gibi bir uygulama yapılabilir lpg sistemi üzerinde. enjektorlere giden yakıt miktarını arttırmak olabilir. oda uzun vadede enjektorlerin daha fazla ısınması ve arıza vermesine sebep olabilir sanırım. bu yüzden yakıt ve performas arasında bir denge kurup az bir miktarda güç kaybına göz yummak lazım diye düşünüyorum. Lpg sisteminin doğasında var malesef.

Evet bir Miktar guc kaybi normal,sanirim ayarsal bir durumdan dolayi bu aracimda farki cok hissediyorum

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasım ևınar link' Alıntı:
Bende benzinle lpg arasindaki farki cok  hissediyorum,yapilan ayardan sonra performans kaybi giderildimi

Evet giderildiğini düsünüyorum.Gaza bastıgınızda gayet tatminkar tepkiler alıyorum,rampalardaki bayılmada kayboldu.Yalnız yakıt biraz arttı iste.ince bi ayar ile sizin hissettiginiz kayıpta giderilecektir.

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lt818 link' Alıntı:
Evet giderildiğini düsünüyorum.Gaza bastıgınızda gayet tatminkar tepkiler alıyorum,rampalardaki bayılmada kayboldu.Yalnız yakıt biraz arttı iste.ince bi ayar ile sizin hissettiginiz kayıpta giderilecektir.

İnsallah,Yazin ankaraya gittiyimde baktiracagim artik

desmicare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lt818 link' Alıntı:
En son 110 tl shell autogas ile 385 km görebildim.Karışık 90-140 km süratlerde ama genelde 100 km hızla ilerledim.Lpg nin litresi 3.20 tl burda.Son zamanlarda aracım fazla yakmaya basladı gibi geliyor.Soğukların bu kadar etkisi varmıdır bilmiyorum yakıt tüketiminde.Deneme amaclı Full şehir ici 50 tl otogaz 120 km gitti bu aksam tekrar fulledim.Son deger bana cok geldi bi sıkıntı var sanki ama bilmiyorum 002tuhaff

yok normal eğer araç otomatik vites 1.6 180 hp ise benimki araçta 0.42 kuruş yakıyor şehirçinde...

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

desmicare link' Alıntı:
yok normal eğer araç otomatik vites 1.6 180 hp ise benimki araçta 0.42 kuruş yakıyor şehirçinde...

Masallah,benzinli gibi mubarek

desmicare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=Kasım Çınar link=topic=10585.msg241890#msg241890 date=1391445774]
Masallah,benzinli gibi mubarek

Sizin araciniz ne kadar yakiyor peki...

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş