UZUN YOL YAKIT TÜKETİMİM 1.4T active select

teaman53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul Antalya arası hafif bir hereke,izmit trafiği genellikle cc kullanımlı saatte 95-100 km hız ile Antalya'ya vardığımda yakaladığım değer 6.0 lt.idi
Araç yola çıktığımda henüz 730 km de yani yeni olmasına rağmen ortalama iyi diye düşünüyorum.
3 yetişkin,bagaj dolu,klima sürekli açık.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: UZUN YOL YAKIT TÜKETİMİM 1.4T active select

teaman53 link' Alıntı:
İstanbul Antalya arası hafif bir hereke,izmit trafiği genellikle cc kullanımlı saatte 95-100 km hız ile Antalya'ya vardığımda yakaladığım değer 6.0 lt.idi
Araç yola çıktığımda henüz 730 km de yani yeni olmasına rağmen ortalama iyi diye düşünüyorum.
3 yetişkin,bagaj dolu,klima sürekli açık.

Gayet iyi. Benzer şartlarda ben de İstanbul - Antalya yolunda 1,3 dizel ile geçen hafta 4,5 lt ortalama ve 1 depo ile (tabanca ilk tıkta atınca daha fazla doldurmayarak) 1200 km gibi bir menzil yakaladım. Benzinli ve yeni bir araç için gayet iyi bir tüketim yakalamışsınız.  victoryy

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

95-100 km ile normal degerler bence.

Dün  istanbul canakkale arasi yaklasik 400 km yaptim.
Yol bayagi musaitti 190-220 km altina cok nadir indim.
Bagaj full+aracta 5 kisi klima hep acikti.
Ortalama 9 lt.
Arac toyota avensis.
120 km aldindaki suratlerde butun arabalar az yakiyor ama bombos yolda o km ile gitmekte buyuk sabir.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

B֜LENT link' Alıntı:

Ortalama 9 lt.
Arac toyota avensis.
120 km aldindaki suratlerde butun arabalar az yakiyor ama bombos yolda o km ile gitmekte buyuk sabir.

Bülent Abi'ye katılıyorum değerleriniz o hızlara göre normal. Ben sürekli deneme yapayım diyorum Ankara-İstanbul yaparken ama gişelere kadar dayanabiliyorum sonra Allah ne verdiyse :))

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

B֜LENT link' Alıntı:

Ortalama 9 lt.
Arac toyota avensis.
Bülent abi aman yavaş, Türkiye yollarında o hızlarda sürüş hiç güvenli değil. Ben 120km sonrasında bile sorun yaşıyorum. Sinyalsiz önüne atlayanlar, dalıp şerit ihlal edenler, kamyoncular, yoldaki sürprizler, ben yavaş gidiyorum sende git diyip yol vermeyenler vs. liste böyle uzar gider. Türkiye'de 130km sonrası araç kullanmak büyük risk bence.

velidurmuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Bülent abi aman yavaş, Türkiye yollarında o hızlarda sürüş hiç güvenli değil. Ben 120km sonrasında bile sorun yaşıyorum. Sinyalsiz önüne atlayanlar, dalıp şerit ihlal edenler, kamyoncular, yoldaki sürprizler, ben yavaş gidiyorum sende git diyip yol vermeyenler vs. liste böyle uzar gider. Türkiye'de 130km sonrası araç kullanmak büyük risk bence.

kesinlikle katılıyorum 120 yi gecmemeliyiz.yol yok kuralllara uyanda yok malesef.bende 110 120 arasında kullanırım genelde

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Mustafa normalde bende sürati fazla sevmem ama yerine gorede affetmem.
istanbul tekirdag yolu bomboştu giderken ibre 190-200 gosterirken o bile yavaş geliyodu gerisini düşün artik.
Yol sakin oluncada 5-10 lt az yaksin diye 120 km ile gidemedim acikcasi.  011zaa

Ama dedigim gibi 120 km altinda butun araclar az yakiyor.
֖nemli olan sehirici ne yaktigi bence.

teaman53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun yolda yüksek hızda gitmek beni daha çok yorduğu için sabırla 100 km hız ile çok güzel yolculuk yapılabiliyor :)

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teaman53 link' Alıntı:
Uzun yolda yüksek hızda gitmek beni daha çok yorduğu için sabırla 100 km hız ile çok güzel yolculuk yapılabiliyor :)
Aynen 10-15 dk +200 hizla gitsem elim ayagim uyusmus oluyor :)