V Kayışı ile triger bağlantısı!!!

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar az önce okula giderken aracimin v kayışı parçalandı. Hemen yakinlarda bir tamirci bulup degistirdik. Usta bu kayış böyle olduysa triger zinciri de kopmak üzeredir dedi. Ne alakası var ustam zincirle dedim ama içime kurt düştü. Aracim 172.000 de. Daha once değişip değişmediğini bilmiyorum. Açıp kontrol etme şansımız yok,acarsak değişecek diyor. Sırf açıldı diye bi dunya para verip değiştirecek durumum da yok. Internette arastirdigima göre zincir sesi gelmedikce sorun olmaz yazıyor. Ne yapmalı bilemedim. Burada tanıdık bir ustam da yok maalesef...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi eski ustami aradım. 150.000 oldu mu degistirmek lazim dedi ��

Km takıntı haline gelmemesi gerek bir araç şehir içi sürekli olarak kullanılıyor ise ve 100 000 km yaptı ise bu km bana göre şehirler arası 150-200 km kadar eş değerdir. ;)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar az önce okula giderken aracimin v kayışı parçalandı. Hemen yakinlarda bir tamirci bulup degistirdik. Usta bu kayış böyle olduysa triger zinciri de kopmak üzeredir dedi. Ne alakası var ustam zincirle dedim ama içime kurt düştü. Aracim 172.000 de. Daha once değişip değişmediğini bilmiyorum. Açıp kontrol etme şansımız yok,acarsak değişecek diyor. Sırf açıldı diye bi dunya para verip değiştirecek durumum da yok. Internette arastirdigima göre zincir sesi gelmedikce sorun olmaz yazıyor. Ne yapmalı bilemedim. Burada tanıdık bir ustam da yok maalesef...

Birinin malzemesi kauçuk, ötekisinin malzemesi metal alaşım. İyiymiş valla kayış kopunca motoru da yenilesin o zaman. Hatta kayış koptu diye at arabayı eğer öyleyse.

Nadir abinin dediği gibi ses yoksa zincirde problem yoktur.