V kayışından gelen ses ve pudra çözümü ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good:

Hatalı ölçüdeki veya gereğinden fazla esnemiş kayış, kasnak eğilmeleri, rulman arızaları bu tür seslere neden olabilir. İşe en ucuzundan başlamak mantıklı olduğuna göre kayıştan başlamanı öneririm (kayış sağlam çıksa bile en azından elinde yedek kayış olur, veya ustanda çıkma kayış varsa deneme amaçlı kayış değiştirilebilir)[/QUOTE

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pudrayla kesiliyorsa kayıştandır, çok az su dök sadece kayışa, ses hemen başlar.
En iyisi kayışı değiştir, sesten kurtul!

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hatalı ölçüdeki veya gereğinden fazla esnemiş kayış, kasnak eğilmeleri, rulman arızaları bu tür seslere neden olabilir. İşe en ucuzundan başlamak mantıklı olduğuna göre kayıştan başlamanı öneririm (kayış sağlam çıksa bile en azından elinde yedek kayış olur, veya ustanda çıkma kayış varsa deneme amaçlı kayış değiştirilebilir)

Savaş abi teşekkürler. Bu dediğini uygulamam için servise gideceğim. İlginçtir bazen ötüyor bazen ötmüyor. Arabayı durdurdum durmadan önce ötüyordu hatta "Amann çalıştırınca bu yine öter ama olsun bakarız çaresine" dedim indim sonra 3-4 saat geçti aradan havanın daha da soğumasına rağmen çalıştırdım 10 km yol yaptım yine hiç duymadım.

Garip. Neyse bakalım ama kayıştan görünüyor bu ses. Dediğiniz gibi test etmeden değişmeden anlayamıyacağız.

Diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum ilgilerinden dolayı.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pudra çok komiğime gitti biraz fondoten filn sürseydin hafif makyaj filan şaka bir yana savaş abinn dediği gibi arızayı bulmak için az masraflı yöntemlerden başlamak tabiki en mantıklısı.

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pudra geçici çözüm gibi geliyor..en iyisi kayışı değiştirin...onun iç tarafında görülmeyen küçük çatlaklar oluyor..içinizde rahat etmiş olur ...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bu gün farklı bir geçici çözüm bulduk. Gresle kayışısın kanallarını yağladı. Şimdilik en azından ses yok.

Fakat V kayışına usta baktı pek de bişey göremedi eskidiğine dair.

Ancak şöyle bir durum var, başka bir ustaya sorduğumda kayış bir ihtimal eskimiş olabilir fakat gergi germiyordur belki dedi. Yani gergi kütüğü arızalı olabilir anlamı çıktı buradan. Tam ayarlayamıyorsa kayışısın gergisini ondan da olabilir dedi...

Olabilir mi sizce arkadaşlar? Haftasonu il merkezine ineceğim servise göstereceğim bakalım orda çıkar inşallah tam olarak ortaya. Şimdi burda elletmek istemiyorum aracı.

Son düzenleme:

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
V kayışını değiştik ses falan kalmadı şükür. Ama sapasağlam gibi çıkan v kayışı. Yalnız dış yüzeyinde yatay şekilde çizikler var gibi. onlar uzamasına neden olur ve bu ses ondan kaynaklanabilirmiş öyle diyorlar... Nitekim v kayışı değiştirip olayı çözdük.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Çözmüştük ki sorun yine başladı :D delirecem. Kafayı yiycem... 1.ve 2. viteste bellli ediyor kendini. Bugun sabah yaptı ilk. Sonra üstünde durmadım az bi duydum sesi. Ama aynı ses. Kayış çıyaklaması.

Yav cumartesi değiştim v kayışını ses seda kalmamıştı şimdi yine ses var. Nasıl iş anlamadım. Sinirlerim iyice bozuldu valla... Cumartesi gitmeden servise ses vardı. Neyse 150 km gittik uzun yolda ses kalmadı gibi bişey. İçeri girdik ses falan kalmamıştı yine. Ama olsun dedim kayışı değiştirdim. Sonra devirdaimi de değiştirdim... Taktı kayışı usta bişey yok ses yok. Bindim geldim. 2 gün bindim yine çık yok. Mis gibi gidiyordu. Sabah bastım marşa biraz bekledim rolantide sonra geriye taktım biraz gaz verdim yine ... çıyaklıyor resmen...

Yağmurlu hava acaba etkiler mi? Dün gece acayip yağmur yağdı. Şuan da da nemli hava. Su birinkintilerine girdik çıktık..

yeb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaanrevan kardeş aynı sorun bende de var. kayışı değiştim, iki gün sustu. şimdi yine başladı. sen sorunu çözebildinmi?