vecta gt

çagdas12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese slm arkadaşlar bu aralar gözüm hep yollarda VECRA GT arıyorum çok hoşuma gitmeye başladı şuan bendede astra f var 1997 ama vecra kaffama çok taktım almayıda düşünüyorum olan arkadaşlardfan yardım nasıl bi araç konforu gidişi yakıtı alırken nelere dikkat ediyim en önemli nelere bakmalıyım kısacası arkadaşlar yardım bana aracı biraz anlata bilecek varsa sevinirim şimdiden çok tşk

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben vectra b gt kullanıcısıyım . eger düşündüğün b kasa gt ise diyebilirim ki pek sorunlu bir araba değil. ha neticede alacagın araba 12-13 yaşında olacak bu yaşın verdiği olası problemleri zaten göze almışsındır.önemli olan fazla yorlmamış olanını bulman.

zevkli bir arabadır.ilk kalkısı biraz agır gelebilir ama 3-4 bin devir ve üstünde araba oldukca güzel performans sergiler.200 üstü hızları görebilirsin cok rahat eger merak ediyosan.yakıt olarak 20 motor bir araba içinfazla değil. ş.i.7-9 ş.d. 5-7 lt /100 km aralıklarında yakar kullanıma göre.

dış görünüş olarak sevilir.hiç oynanmamış tamponları değişmemiş orası burası boyanmamış yani orjinal olan halini bulursan cok iyi olur.çünkü en güzel hali bence o.
mesela ben sadece yay taktım oda benim alçak araba tutkumdan.çokta memnunum .

direksiyonuna oturunca spor kullanım hissini veren, diğer kullandıgım (alt segment deki) 0 km araçların, eline kesinlikle su dokemeyeceği bir arabadır vectra gt bence .ayrıca motor sesidahi aynı motor olan cd vs den farklı daha tok ve sportiftir.

daha fazla anlatıp abartıyo gibi olmayım.arabayı seviyorum. :)

N

nihatcankoc

Bilgi Girilmemiş
Baslıyım şimdi vectra-a gtmi övmeye :)
İlk önce 156ps olanını öneririm onlarda sfı dohc yani sanayi dilinde kırmızı motor dedikleri motor var astra gsi ile aynı motora sahip.Yakıt konusuna gelirsek eğer lpg siz bulabilirseniz lpg siz alın olmadı yeni lpg takılmıs olanı alın bu çok önemli lpg öldürüyor motoru.
Şimdilik motor için aklıma gelenler bunlar gelirse devam ederim gecelim parça aksamına
Parçaları çok sağlamdır kolay kolay bişey olmaz parçaları çok pahalı deniliyor ama okadar pahalı değil.Birde parça alırken orijinal almaya özen gösterin bu arabaları yerli parçalar öldürdü zaten.
Bunları bizde olan vectra-a 1.8 gl den biliyorum.
Donanım olarak özelliklerini bilirsiniz herelde ama ben yinede yazım
Yol bilgisayarı,klima,sürücü hava yastığı,abs, bazı 93 gtlerde hava yastığı bulunmuyor
Sürelmesi en keyifli arabadır.Birde Müzik tesisatı oldumu tadından yenmez şimdilik bu kadar tekrar yardım edicem aklıma gelldikçe

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
İçinde kırmızı kafa varsa çok iyidir

siberdin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Vectra A GT ve Vectra B Gt de kullandım. Vectra A Gt yola gidişi olsun viraja girişi olsun kendi yılında üretilen araçlar içinde 10 numaradır. Temizini bulup aldığında yapıcağın ufak tefek masraflarla 20 yıl daha rahatca binersin. Şu an Vectra B GT sahibiyim. Coleman ın dediği gibi orjinal görüntülü ve temizini bulabilirsen kesinlikle düşünmeden al derim. Vectra A GT ye nazaran Vectra B tamamen elektronik ve dijital kontrollüdür. Serisinin full üdür. 150 Hp dir. dereceli eksantirik ve irmsahare bady kit vardır. Yolda dönüp baktırı milleti. Bilen bilir bilmeyende bu farklı bi vectra der. :) Brc Fast lpg takılı. gaz 2.06 şehir içi tüketimim km de 0.25 şehirler arası 0.160-0.170 arası. tabi makul kullanımlarda. 140-150 km hızda km de 0.200 tl yakmaktadır. 3000 devir ve üstü çok seridir. 2.0 motor olmasına rağmen yakıtı magane II 1.6 lar kadardır. Yol bilgisayarı dijital klima anti patinaj ve abs 4 hava yastığı sunroof yol bilgisayarı standart donanımıdır. Parca bakımından oldukça makul fiyatlıdır. Coleman ın dediği gibi çok rahatlıkla 200 ün üstündeki hızları görebilirsin. 12 yıl önce üretilmesine rağmen bir çok sıfır arabada bulunmayan donanım Vectra B GT de vardır. Araç sürmekten zevk alıyosanız kesinlikle tavsiye ederim.
Vectra B GT; uzay kasanın sıfırı çıksın yine alırım.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de Vectra A kasa GT'nin sıfırı çıksın alırım walla 2 arabamız olur birine ben binerim birine eşim biner :)

Vectra A-B GT ikisi de çok güzel araçlar yukarda arkadaşlar iyi yanlarından bahsetmiş zaten ancak eğer Astra'nız sorunsuz ve temizse onu satıp Allah korusun kilometresi düşürülmüş perti çıkmış bir sürü masrafı olan problemli bir Vectra alırsanız sattığınıza çok çok pişman olursunuz..

o yüzden Vectra A-B GT pek farketmez (B olursa daha yeni daha iyi olabilir) ama yeterki uygun masrafsız temiz bir araç bulun..

N

nihatcankoc

Bilgi Girilmemiş
Eğer böyle bir araç düşünüyorsanız parayı birazdaha fazla verin ve temizini alın yoksa çok üzer sizi:)