vectra 1.9 cdti hk.sorular

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar ve opel ustaları;

tüm vectra 1.9 cdti (2005-06) ler 150 hp midir? yoksa değişik motor versiyonları varmı? çünkü bazıları CDTI ama bazıları CDTI şeklinde.

ayrıca bu araç hk. bildiklerinizi ve olumlu-olumsuz yorumlarını esirgemezseniz sevinirim.

keyifli forumlar.

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.9 hepsi 150 bg 2003 ler 2.2leri vardı. biraz sesli çalışıyor onun dışında hepsi otomatik o yüzden şanzıman ile iligi problem olabilir motorda bir sıkıntı hiç duymadım

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle tşk ederim Hocam. ama 1.9 cdti düz vitesleri de görmüştüm.

blackout_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben şanzıman problemi oluyomuş diye duydum..özellikle 2005 c1 kasalarda,2006 c2 kasalarda sorun biraz daha giderilmiş...alacaktım vazgeçtim bu şanzuman problemi nedeniyle

kurtay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiyede hangi secenekler mevcut bilmiyorum ama otomatik te, var düz viteste ..aslina bakilirsa otomatikler sorunsuz .ama arada sirada sorun var gibi görünen sorun 3-5 dakikalik yeni bir güncellemeyle hallediliyor .benim zafi de 1.9 cdti 150 hp olani ama
101,120 ve 150 hp olarak 3 motor verziyonu var,101 ve120 hp ler 8 valf 150 hp ler16 valf benimde tercihim 150 hp alman
cdti ler 150 hp ler..
evet neler ögrenmek istiyorsan tek tek sirala ben sana seve seve cevap vereyim..

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emrah abi, çok sağol eksik olma.
120000 km civarında buludğum 2-3 tane CDTI var, 150 hp. problem yaratırmı? kronik arızaları varmıdır? kullanıcıları memnun mu? verilen paranın karşılığı alınıyormu? performans nasıl? dizel olsa da 150 hp in aracı uçurması gerekmez mi?

bu ve buna benzer sorularıma genel anlamda cevaplar arıyorum. sen genel olarak mekanik olarak aracı yorumlasan da olur. yaşadığınız problemler falan ?

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakancigim 120.000 km cok sayilmaz ama ben sana yinede 100.000 alti birseylere bak derim daha cok uzun ömürlü olmasi bakimindan ama benim zafi 63.000 de motor bakimindan herhangi bir sorun yasamadim kronik olarak demeyelimde olabilecek sorun sarz dinamosu bozulabilir ki benimde basima geldi tesadüf Türkiyedeydim 180 liraya 2 saat icinde yaptilar konyada ben bunu Türkiyede sorun olarak görmüyorum gözünü sevdigimin memleketi burda olsa ayni sorun garantinde yoksa tamir etmiyorlar zaten yeniside 600-800 euro.neyse onun disinda katalizatör sistemi euro 4 partikel filtre var cok cevreci bir motor ama cok kisa mesafeli sehir ici gezmelerinde filtre tikaniyor zamanla kullandikca taniyorsun zaten arabayi bu filre tikanmaya baslayipta kendini temizleyen sistem devreye girdiginde anlik yakit 2 katina cikiyor yaklasik 15-20 km devir 2800-3000 de 4. vites 95 km/h manuel beninkisi kendiliginden temizleniyor anlik yakittan fark ediyorsun zaten yok ben uzun yol yapiyorum günlük 50-100 km yaparim diyorsan filtre yolculuk esnasinda zaten temizleniyor fark etmiyorsun bile yani o sorunda aradan kalkmis oluyor.. unutmadan yine kisa mesafeli sürüslerde egr valfinin de tikanmasi sözkonusu oda geldi bir kez basima ama memlekette onuda hallederler evelAllah.
150 hp yeterli ama bende chip de var 184 hp mükemmel.. rampaymis yokusmus vites düsmek gibi bir sikintin olmaz..anlattiklarim biraz karisik gelebilir ama degil.. ciddi alici olursan bu konuyu daha detayli konusabiliriz..

Son düzenleme:

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emrah verdiğin aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkür ederim.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8v lik 120 hp lik 1.9 CDTİ motorlu vectralar satılıyordu bir ara opelin fiyat listesinde de vardı