Vectra 2.0 cd headers

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demekki benim tehşisin doğru. öyle şunu geçtim bunu geçtimle olmaz bu iş. aracın maxsimum gücü eğer 5700dd'nın altında yakalıyorsa boru çapın daraltılmış demektir. çık dyno'ya ölçümü gör. alt devrin canlanmışsa zaten geri basıncın yükselmiş demektir ki bu da motoru çok sıkıştırma kucaklaman an meselesi anlamına gelir.

neyse sen yine de güle güle kullan ;)

bakıp görcez motoru kucaklıyıp kucaklamıcağımızı teşekkür ettim kardes :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ankara'da Erhan'ın dynosu güzel ölçüm verdi, benim testlerimde, pek şaşmadı açıkcası. Deneyebilirsiniz, ama öncesi ve sonrası çıkmanız gerekmekteydi aslen.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onuda düşündüm fakat herkes dynolar cok farklı sonuç çıkarıyo dedi bnde vazgectim yapcaklar tamamlanınca ins :D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı yerde 2 defa ölçüm yaparsanız aracınızın gücünü öğrenmek yerine değişim miktarını görebilirsiniz.

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı yerde 2 defa ölçüm yaparsanız aracınızın gücünü öğrenmek yerine değişim miktarını görebilirsiniz.
sizi takdir ediyorum :)gercekten bravo anlayışlı biçimde anlatmıssınız.
hederslı kullanıcımıda inş kötü b sey yaşamaz güle güle kullanır:)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açık konusayım dynoya hiç sıcak bakmıyorm,erciyes işyerleri sitesinde accordcu arkadas ölçtürdü,ilkinde 230 hp cıktı,sonrasında 201 hp cıktı :D ben herşeyi tamamlayıp 2 kere öyle cıkayım en iyisi şimdilik headers verse verse 4 vermiştir :) hep denediğim bi araçla denedim 1de 40km hızla,eskiden 1 bitene kadar arka kapımda olurdu,2de 1 boy gerimde,bu aksam 1 de gazladık yine 40 km de,1 bittiğinde yarım boy ilerdeydim 2 de en az 2 boy vardı :) o yüzden dynoda sonucu hiç merak etmiyorum :)

maycicek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar,

95 model vectra gt icin (ecotec-x20xev) icin agar egzosda header var mi? Varsa sadece orjinal manifold mu degisiyor yoksa manifold ve on boru birlikte mi degisiyor?

Bizim araclardaki x20xev lerin karterleri dolayisiyla on borulari farkli sadece manifoldun kendisi mi degisiyor o nedenle ogrenmek istedim.

İyi gunler

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:19 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:28 ----------

Agar eksozun servisini aradim,

Ecotec motorlar icin headers uretimi yok, ama Dohc - sfi motorlar icin fabrikasyon uretim headers var dedi.

İlgilenenler icin bilgi olsun..

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
headers zaten manifold uygulamasıdır.Ben manifolddan itibaren arkaya kadar düz boru yaptırmıştım.Yani karterin orada değişbeiliyor.

çamdere

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz amatör olmuş fakat orjinalleri ateş pahası . Abs beyninden çıkan hortum delindiğinde komple tesisatın değişmesi gerekiyordu Orjinal GM 900 Lira filandı o zamanlar sanayide o delik olan kısmı kesip bir numara büyüğünü taktılar 2 taraftanda kelepçe vuruldu 8-10 liraya hallettik 8 senedir biniyoruz sıkıntı yok :) orjinal takıntısı olanların ya aklı yok yada parası çok