vectra A 94 gt soğutma suyu eksilmesi

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabamda son haftalarda ciddi su eksilmeleri mevcut 2 litre kadar ki bu 10 kmde yapsam 100 kmde yapsam aynı 2 litre civarı.ayrıca su ekleme kabının oralardan (sağ köşe) yere su akar oldu.baktığımda hiç bi kaçak delik görünmedi.en son kurban bayramından hemn sonra termostat değiştirip antifiriz koydurmuştum.antifiriz koymak için içindeki suyu boşaltmak için su kabının üstünde olan iki hortumdan ince olanı söküp hortumun bağlandığı yerden hava verip (kompresörle) hortumdan suyu boşalttı sonrasında çalıştırıp bekledik fan açması için sıkıntı yoktu ama gariplik vardı sürekli bi faşur fışur ses gelmeye başladı tıslama sanki hava kaçıyomuş gibi bi durum.
sizce sorun kaynağı ne olabilir? servise gitmeden önce(bir hafta içinde) biraz bilgimiz olsun

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
kalorıfer petegı halıya bak nem var mı
hortumlar
su haznesı
radyator terleme bıcımınde olabılır bellı etmeyebılır dıkkatlı bak

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
kılcal bir çatlaktan buhar halinde atıyor olabilir;antifiriz en zayıf noktayı bulup delmiş olabilir; radyatör tıkayıcı kullanarak sorunu geçici şekilde çözebilirsiniz; ancak bu en son çare olmalı;radyatörün sağ taraftaki kapak kısmını iyi inceleyin oralarda kaçak v.s. varsa kapak sorunludur; ama eğer orda sorun varsa radyatörü komple değiştirmeye gerek yok , radyatörün orjinali 350 ytl civarında ; yansanayileri 150 ye kadar var ama o kapağı radyatörcüler alümünyum olarak 50-60 ytl ye değiştiriyorlar; radyatörü şişliyorlar; kaçak testini yapıp takıyorlar; eğeğr sorun orda değilse kelepçeler yada hortumlarda problem olabilir; aracı liftte ışık yardımıyla ,hararet fan açma seviyesindeyken incelemek lazım; silindir kapağında çatlak çürüme v.s. olabilir ya da conta yanıktır ama bu en son ihtimal; radyatörü ve hortumları iyice kontrol ettikten sonra emme manifoldundaki su tapalarını incelemenizi öneririm; daha sonra ahtopot boruya bakın onda da kılcal çatlak oluşmuş olabilir yenisi 35 ytl civarında; genleşme kabına bakın ; oralardan su aktığını yazmışsınız; ahtopot boru ile genleşme kabını bağlantılarını inceleyin; kalörifer radyatörünü paspasa bakarak kontrol edin; sağ ön paspas ıslak ise kalörifer teribatı su kaçırıyordur; şimdilik aklıma gelen yerler bunlar....

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içeride herhangi bi ıslaklık söz konusu değil.kabın alt çıkışındaki hortumda 2 sene filan oluyo değiştirmiştik ilk farkedip baktığımda v kayışın üstünde ıslaklık vardı

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu sonuçsuz bırakmayalım akşam üstü uğradım lifte kaldırdık ahtapot hortumun kelepçe civarında kaçak tespit edildi. ortalama 100 lira civarı tutar dedi hortum işçilik antifiriz filan yarın sabah gidip yaptıracm.
harun ve halil abi yorumlarınız için teşekkür ederim sizlerede

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
ahtopot boru 30 ytl antifiriz 15 ytl ;20 de işçilik olsa 65 ytl ye malolmalı ; tabi bu fiyata ben vectra a gl yi yaptırmıştım gt yi bilemem...

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parçaları kendim alır dahada indiririz o fiyatı;)