Vectra A GL * Vectra B CDX takası sizce nasıl?

safakdahi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bizde 1993 Vectra Gl var bir de. Bordo renk 163.000 orjinal km, 3 parça boyalı 2 parça değişen var, araç gayet bakımlı, aküsü lastikleri yeni, lpg var.

Takasa girmek üzereyim diğer araç 2000 model gri renk Vectra 2.0 CDX, 115.000 km, 3 parça boyalı, lpg var.

Üste 8.500 istiyor karşı taraf. Anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Sizce nasıl?

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alacağınız arabanın takassız fiyatı ve sizin aracınızı kaça saydığını söylerseniz daha iyi olur.Farazi konuşursak sizin araba 9 a o araba 17.5 a gelmiş olur kağıt üzerinde normal görünüyor.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bizde 1993 Vectra Gl var bir de. Bordo renk 163.000 orjinal km, 3 parça boyalı 2 parça değişen var, araç gayet bakımlı, aküsü lastikleri yeni, lpg var.

Takasa girmek üzereyim diğer araç 2000 model gri renk Vectra 2.0 CDX, 115.000 km, 3 parça boyalı, lpg var.

Üste 8.500 istiyor karşı taraf. Anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Sizce nasıl?

Alacağınız arabanın takassız fiyatı ve sizin aracınızı kaça saydığını söylerseniz daha iyi olur.Farazi konuşursak sizin araba 9 a o araba 17.5 a gelmiş olur kağıt üzerinde normal görünüyor.

17-18 gibi rakamlara 115binde CDX vermezler kaldı ki takasta o rakama hiç vermezler ;)

araç galeride mi yoksa sahibinden mi? plakası mevcutsa söyle belki tanıyorumdur. tahminimce senin bahsettiğin araç ereğlikapı mahallesinde... doğru mu?

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahadırın dediği gbi 17-18 e cdx vermezler burda bir iş varya hadi hayırlısı...hemde o kmde...

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben galericiyim bizim elimize çok düşüyor o fiyatlarda.O yüzden bu kadar rahat o rakamı telaffuz edebiliyorum.Bunu şuna bağlayabilirim.Genelde gördüğüm kadarıyla burada arkadaşlar opel araçlarını severek ve uzun süre kullanıyorlar.Bu nedenle araçlarının masraflarını verdikleri vergileri pek gözleri görmüyor.Bu nedenle de araçlarının değerlerini biliyorlar.Fakat serbest piyasa çok farklı.Özellikle de ekonommik olarak geçim sıkıntısının olduğu bir ülkede özellikle de dizel araçların düşük motor hacmi sebebiyle vergi ve yakıt yönünden rağbet görmeye başladığı bir piyasada, vergisi ve masrafı yüksek araçlar fazlasıyla değer kaybeder oldu.

safakdahi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
17-18 gibi rakamlara 115binde CDX vermezler kaldı ki takasta o rakama hiç vermezler ;)

araç galeride mi yoksa sahibinden mi? plakası mevcutsa söyle belki tanıyorumdur. tahminimce senin bahsettiğin araç ereğlikapı mahallesinde... doğru mu?

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.
Ertesi gün araca gittim iyice baktım, galerideydi. İnanın benim eski kasa aracım ondan kat kat iyiydi. Sanayiye giderken ayıp olmasa yoldan geri dönecektim galerici tanıdıktı o yüzden gösterdim arabayı, kaportacı 6-7 parça boya buldu ayrıca vernik de. Galerici 3 parça demişti fazla çıktı, içime de zaten hiç sinmemişti geri verdim. Araç bakımsızdı anlaşılan, üstüne benim a kasa da çok bakımlı olunca arada bariz bi fark göremedim görüntü haricinde.

Ertesi gün pazardaki b kasa vectralar da içime sinmedi gl, gls,cd, cdx. Kendi arabalarını altın, sizin arabanızı teneke zanneden cahil galericilere de gıcık oldum.Değiştirmekten vazgeçtim ordan sanayiye gittim arabayı bakıma soktum, baskı balata, motor yağı, bujiler, ön sol amortisör (garantiden) ve helezon yayı değişti. Şuanda mükemmel diyebilirim.

Bu hafta da üzerindeki eski cd çaları çıkartıp sony cd çaları taktıracam hoparlör olarak ne tavsiye edersiniz arkadaşlar. Ön kapılardakiler ve arka camın altındakileri yenileyecem. Marka ve model tavsiyesi bekliyorum? 4 hoparlör için bütçem 150 lira.

Şimdiden teşekkürler.

Unutmadan; bugün akşam biri aradı vectraya 10.500 verdi arabama ben de satmamak için ve ederini düşündüğüm 11.000 dedim düşünüyüm dedi. 2004 Astra 1.6 hatasız enjoy var ayrıca, ona da 25.000 verdiler. Yarın ikisini de satabilirim.

Son düzenleme:

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galericilik kendinin arabasını altın, ötekini teneke sanmak değildir.Galericilik kar işidir.Bunun da çeşitli yöntemleri vardır.Ama mal küçümsemek gibi bir olay olmaz.Sadece fiyat kırmak vardır.Bunun içinde bir sürü bahane uydururlar.Ama ahlaksız iş yapan galericiler var bunu bizlerde gördük şahit olduk.O tipler ayrı bir mesele tabi.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kemal bey üzerinize alınmayın ama Aksaray ili için konuşuyorum. içlerinde bir elin parmağını geçmeyecek kadar dürüst insan vardır. geri kalanı genelde tefecilik yapar, ölücü diye tabir ettiğimiz insanlardır, düşenin gözüne bakmaz aracın değerini değil kendi işlerine geleni yaparlar. kimse kusura bakmasın bu iş böyle der geçerler.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Asla üstüme alınmam.Her işte olduğu gibi bu işte de dürüstler ve yamyamlar var.Ben o bahsettiğiniz tiplere yamyam olarak adlandırıyorum.Aksaray olarak bilgi sahibi değilim, fakat sözlerinizde dürüst esnafı ayırarak haklı olduğunuzu destekliyorum.

Örneğin ben düşük model yüksek kilometreli birde yerli sınıfı araçlarla ilgilenmem.Piyasayı sürekli takip eder avrupa arabalarda o sene hangileri revaçtaysa mümkün olduğunca düşük kilometreli ve servis kaydı olan araçları bulup alırım.Zaten peşin çalıştığım içinde istediğim fiyata alabiliyorum, komisyoncular gibi değilim.Geçenlerde bir dostumuz düşük model bir araç almış.Öyle demişler böyle demişler bize haber vermeden parayı vermiş almış gelmiş.Arabaya bakıyorum, galerici gözüyle bakınca hiç arabaya benzemiyo.Boya rengi bile kitapta yazanla aynı değil.Sen bi 100 lira ver aracı ekspere sok bakalım dedim bizim çalışanlarımızdan biriyle servise gönderdim.Araç komple kazalı, pert kaydı yok.Sanırım ya daha önce kaskosu yoktu, yada sigortaya falan haber vermediler kaza kaydı falan yok.Aracı orjinal diye yutturmuşlar.Sanırım gittikleri ustalarda o galerinin tanıdığı ustalardı.Mahkemelik oldular.Buyrun buradan yakın.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aksaraydaki galerilerin %70 ini tanırım ve aksaray için konuşuyorum...bir elin parmagını geçmez aynen katılıyorum...ve tanıdıgım galericinin birinin aynen lafını aktarıyorum..bu işi yapıyorsak yalan söyleyeceğiz...yoksa elimizde patlar demişti bende aferim bu yolla ilerle diyim uzaklaşmıştım....örnek vermek gerekirse ben acil paraya sıkışmıştım bir zamanlar ve şahinimi pazatesi günü 7.500 tl ye vermek zorunda kalmışştım...arkdaşım aracı sormaya gitmiş aynı gün ve arac aldığımızda normal şahindi modifiyeyaptık demiş...2 satte modifiye yapıyor naısl oluyorsa...2 saate ancak cantı takarsın zaten araçta ise adana dörtlü monifolt,beyaz renk deri döşeme..bagaj iptali set ne ararsan vardıı sabaha aracın modifiyelerini kendim yaptım deyip yine 8.500 tlye satmış...galericinin işine aksarayda akıl sır ermiyor...

Son düzenleme: