Vectra A GT için yardım

VeNoM_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ön kapıdaki hoparlörlerim patladı. Standart teyp ile kullanabileceğim, orj hoparlörlerden biraz daha iyi olacak bir hoparlör tavsiye edermisiniz. Birde ön ve arkadaki hoparlörlerin boyutu nedir? Araba Vectra A GT. Şimdiden çok teşekkürler.

VeNoM_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

VeNoM_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya birde bugun bi yere sordum, ordaki kişi componentlerin bana olmayacağını(standart teyp ile) söyledi. yani benim tek yada 2 yollu hoparlörmü almam lazım. kusura bakmayın hiç anlamıyorum da :)

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Comp. anfiyle beslemek gerekir düzgün bi ses almak için. Küçük bi anfi takma imkanınız varsa güzel olur.

VeNoM_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Comp. anfiyle beslemek gerekir düzgün bi ses almak için. Küçük bi anfi takma imkanınız varsa güzel olur.

ya aslında orjinal hoparlörlerden memnundum bile, çok yüksek sesle dinleyen birisi de değilim. ama bass olmasına önem veriyorum. anfi takma ihtimali yok. bana sanırım 30-40 rms civarı bir hoparlör uygun gibi?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
linkteki hoparlörler 2 yollu.işini görürler.standart teyp bunları beslemez ama ses seviyesi eskisinden daha iyi olur yine de.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2-3 yollu tavsiye derim

ayrıca madem önler patladı patlayanların üstüne 16lık monte edin direk.

bendeki 13lüklern içini kesti usta dıs kalan kısmı dönüştürücü olarak kulandı 16lıkları üstüne taktık.

rahat sıgıyor. 16lık iyi olur hatta tiz çıkıslı 2-3 yollu olmasına dikkat edin

VeNoM_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
linkteki hoparlörler 2 yollu.işini görürler.standart teyp bunları beslemez ama ses seviyesi eskisinden daha iyi olur yine de.

daha iyi olursa sorun yok, orjinalden biraz daha iyi ses alsam yeter çünkü benim için:) peki bu 2 yollular benim istediğim(normalden biraz daha fazla) bassı sağlarmı acaba?

birde pioneerin hoparlörlerini tavsiye etmiyormusunuz? bende pioneer sempatisi var da:) buna ne dersiniz mesela? 3 yollu olmasının bir dezavantajı varmı?

http://urun.gittigidiyor.com/Pioneer-TS-A1672S-220WAT-SIFIR-ORJ-SUPER-KALITE_W0QQidZZ17892048

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
3 yollu olsun.dezavantajı olmaz.
bas olayı için eskisinden daha iyi olacağını söyleyebiliriz.ama sırf bu işler için ne kadar çok ve pahalı ürünler var biliyorsun.
sen 2 çift 3 yollu pionner al ve orjinallerin yerine kullan.eski halinden çok daha iyi ses alırsın.
ama unutma iyi ses için kaliteli sinyale ihtiyacın var.yani ana ünite.