vectra A GT nasıl bir araç

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parça sıkıntısı mı? Ne zamandır böyle bir sıkıntı var arkadaşlar? Ben 4 senedir SFI kullanıyorum,motor yaptırdım,3-4 kere şanzıman sorunu yaşadım(kendi hatalarımdan) ama hiç parça sorunu yaşamadım.Nerede arayacağınızı bilmiyorsanız ona birşey diyemem tabi

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende de 1995 2.0 gls var.136 hp süper bir makine.tam yer uçağı bende şiddetle tavsiye ederim.şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullan:good:

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
bencede parça sıkıntısı diye bir şey yok daha arayıpda bulamadığım bir şey olmadı

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba bu benim ilk mesajım

bende de 95 model GT var ecotek motorlu 2007 Eylül'de aldım. fotolarını falan daha eklemedim en yakın zamanda eklicem. aracı alırken görüştüğüm opel servisi sahibi amca oğlum SFİ alma altından kalkamazsın motor yaptırman falan gerektiğinde SFİ 3 lira tutarsa ecotek 1 lira tutar demişti ben de ecotek aldım. arada zaten 150-136=14 HP bi fark var az değil belki ama göreceli bir şey bana ecotek performansı yetiyor şuan çok memnunum. ancak çok dikkat et masraflarını göz ardı etme bütçe olarak canını yakmasın temiz bir araba bul. aslında bana kalsa ben de SFİ alcaktım ama oynanmamış temiz bir model bulması da çok zor ki öyle bir araba da sıkışmadan satılmaz herhalde neden satsın adam canavar gibi makinayı :) yani bütçeni düşün alabilceksen SFİ al ama ayağımı yorganıma göre uzatcam dersen ecotek de işini görür bence.

selamlar.
kazasız belasız günler.

xet4

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum araba çok manyak. yani yolda herkezle oyna bu arabayla motoru modifiyeyi kaldırıyor zaten ama şunu söyleyim öpelin doch motorları yani sfi motorlarının parça sorunu var. hemen bulamazsın parçayı. bizin tayfada astra gsi ve calibrası olan arkadaşlar var ikiside sfi motor ve parça bekliyorlar. aynı servise gidiyoruz calibra 3 ay oldu hala parça bekliyor beklediği parçada oksijen sensörü. bunun dışında araba olarak, yol tutuşu olarak, gidişi olarak, modifiye olayı olarak gerçekten güzel araç.
o2 sensörünü 3aymı beklediniz?
opel parçacılarının hepsinde vardır yada boch servisde
ben sökdüm aynı gün içinde yenisini aldım orj. parçada sorunu yok xe nin.

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
parça sıkıntısı yok bosh da var sensörü boşuna beklemişssiniz yada bekletmişer bugün kendim değiştim sensörü ecotechin motoru 2000 motor vectra b kasaların motoruyla aynı aşağı yukarı motor parçaları sfi göre daha çok ama sfi parçasıda yok değil iyi araştırırsan bulursun ecotech te iyidir ama sfi bi başka ikisinide kullan farkı kullanarak anla sonradan pişman olma

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben ister inanın ister inanmayın 2,0 gls 1995 model vectra a kasa ile tüpsüz.:) aracımda hiç tüp takılmadı ve böyle gidirsede takılmayacak :) evde bulunan mıknatısları 6-7 tane yakıt borusunun üzerine taktım.depoyu sıfırladıktan sonra 1 lt benzin aldım.tam 3.00 ytl lik ve şehir içi durkalk yapayapa tam 11 km yol gittim.benzin bittikten sonra bidonla petrolme kadar gittim..3000/10=300 krş tavsiye ederim.bir deneyin

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sfi varken ecotec i napcan bi arkdas elektrik kabloları daha yeni demiş aralarında en fazla 1 sene var varsın eski olsun :)

temiz ararssan bulursun sitemizden satan arkadasımızda var hasan abimizin araç temiz

onun dısında ararsan galeriden kaç mümkünse sahibide zıpır gençleren olmasın onların altında bu gt ler 6 bin devirin altına düşmüyodur:/

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sfi ler için söylemedim elektrik kablolarının eski olduğunu. tüm a kasa olarak dedim. ecotec de de aynı sorunlar var çünkü. motorları diğer araçlara göre yüksek ısıda çalıştığından motora yakın kablolar çabuk deforme oluyor. (örn: krank devir sensörü motor devir sensörü gibi....)

emregsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu bayağı eski ama gezerken dikkatimi çekti başka arkadaşlara fikir olur belki sfi benim için ilk tercih vede kullanıyorum zaten sfi m vardı sattım pişman oldum :cry:tekrar aldım parça konusundada kesinlikle sıkıntı yok o2 sensörü vs. ganimat çıkmacılar dahil ben 2 gün önce krank devir sensörünü değiştirdim ki metal başlıdır sfi lerin hiç aramadım direk gittim ve sıfır aldım 110 ytl para ödedim çok demeyin kesinlikle değil çünki fabrikanın taktığı sensördü söktüğüm artık hesabını siz yapın. performans+ekonomi+konfor ve yaşına göre azına kadar dolu bir araba. gerçek değerini bilen ve hastası beni anlar. :cool: