vectra A GT nasıl bir araç

ocemrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Vectra GT

Valla kardeş ne diyeyimki bende var 1994 model vectra gt 2.0 16 v yazılışı bile güzel demi.Süper bir araba hafta sonu Adana ya gittim normal yolda 120 km otoyolda ise 160 dan aşşağı düşmedim 1055 km yol yaptım ha araçta birde tüp var 140 ytl lik gaz yaktım.Çok ideal ben sfi kullanıyorun onu tavsiye ederim piyasa da kırmızı motor diyorlar.Birde servisin çok iyi olacak ben aracımı şaşmazda opel turna var seyit usta sağolsun her araçla kendi arabaları gibi ilgileniyorlar valla ben çok memnunum.Kısaca yani süper bir araba...Birde şunu hatırlatayım bu araçlar performans arabası olduğu için kaza yapınca perişan oluyor onun için dikkat et.Temizi piyasa da çok temizini ara.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turna oto bende oraya götürüyorum daha çok abim götürüyo gerçekten güzel servis tavsiye ederim herkese

aguldemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra A GT SFI almayı düşünüyorum arkadaşlar nasıl bir araç
motoru güçlü bildiğim kadarıyla donanım ful.
yakıtı nasıl? birde bu modelin iki ayrı motor seçeneği var yanlış bilmiyosam bi eco-tech olanı 136hp birde 156hp olan hangisi daha kullanışlı?
kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar görüşlrini bildirirse sevinirim

dostum araba çok manyak. yani yolda herkezle oyna bu arabayla motoru modifiyeyi kaldırıyor zaten ama şunu söyleyim öpelin doch motorları yani sfi motorlarının parça sorunu var. hemen bulamazsın parçayı. bizin tayfada astra gsi ve calibrası olan arkadaşlar var ikiside sfi motor ve parça bekliyorlar. aynı servise gidiyoruz calibra 3 ay oldu hala parça bekliyor beklediği parçada oksijen sensörü. bunun dışında araba olarak, yol tutuşu olarak, gidişi olarak, modifiye olayı olarak gerçekten güzel araç.

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin parça sorunu olmuyo biliyorum ama bunu söylediğin iyi oldu. sağolasın. göz önunde bulunduracağım

horizon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bu aracı kullanıyorum çok deli bi makina uzun yolda çok basmazsan yakıt gayet ekonomik. tüp yok benim arabada. daha hiç yolda kalmadım ve hiç sorun çıkarmadı maşallah. tabi normal bakımlar hariç.kalkış yol tutuş fren herşey full yani.almanı şiddetle tavsiye ederim.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=15737
buradanda resimlerini bakabilirsin..

Son düzenleme:

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
sfi larda f20 şanzuman var.Gt nin temizini bulursan kaçırma derim.Motorda genel kontrollerin dışında itici sesi olup olmadığına dikkat etmeni öneririm.
( motor soğukken dikiş makinasına benzer bir ses çıkarmamalı yani)

soğukken biraz ses yapıyor aynen dediğin gibi sebep nedir.(bu sesi itici mi yapar zararı ne olur)

Son düzenleme:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer 10w-40 yağ kullanıyor isen , yani yağdan olmadığına emin isen iticiler doldurmuyor olabilir.Her ne kadar birkaçtanesinde sorun ihtimali olsada takım değiştirmek gerekir.

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilader illa sfi alacam die zorlama kendını parca sıkıntısı war... ayrıca ımkanın warsa sfi ve ecotech kullan arasında abartacak kadar da bı fark yok.... temız bulursun her ıkı motor secenegıde saglamdır.... yasında modelıne göre böyle bi araba bulamazsın...
mesela benım gtye asıgım hastasıyım ama enıstemde a kasa var arada bır degiselım dıorum
:D anladın sen onu...

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sfi alıyorsan üst kapağa dikkat et. dikiş kaynağı olmayanını ara. ama ben ecotec tavsiye ederim. elektrik aksaamı önemli model eski olduğundan kablolar yıpranmış olabilir. ha birde önden darbe almamışsa iyidir. ben kullanıyorum. kesinlikle tavsiye ederim mükemmel bir araba hele ki yaşına göre