vectra b 200 cd 99 model gaz yemiyor çekiş düşüyor

sedat45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar abiler kardeşler benim bir sorunum var iki aydır çözüm bulamadım isyan ettirecek artık benim arabam gaz yemiyor çekiş düşük özellikle rampalarda çok aşırı düşüyor gaza basıyorum bağırmıyor araba kendini toplamıyor düzde olursak o zaman biraz gidince topluyor ama vites yükseltince deviri kaç olursa olsun toplamıyor araba az gittin mi de arıza lambası yanıyor ama soğudumu sönüyor makinada eksantrik devir sensörü ve grank devir sensörü arızalı gösteriyor ama ustalar onlar çalışmasa araba çalışmaz diyor ondan değildir diyor çekişle bunların alakası varmıdır sorun ne olabilir artık bıktım bu arızadan yardım edin lütfen bekliyorum ustalar ya da başına gelmiş veya bilgisi olanlar...motor yanlış yazmışım 2000 cd b kasa 99 model.

Son düzenleme:

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksantrik devir sensörü ve krank devir sensörü çekişi gayet düşürür.Madem arıza veriyo bunları değiştirip denemeniz gerekir.Bu sensörler arızalı olduğunda araç çalısmaz diye bir şey yok,çalışır düzensiz çalışır ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum sen o usta bozuntusuna benim en içten küfürlerimi ilet eğer yakının değilse...eksantrik devir sensörü bozukken 0-100 14-15 saniyede çıkabiliyodum, 3 ile çok rahat çıktığım yokuşu 2 ile nazlanarak çıkabiliyodum, o derece rezil bir hadiseydi geçenlerde sağlamlığı denedim kabak lastiklerle 9 saniye kadar sürüyo :) , krank devir sensörü de yolda bırakan cinsten bir arıza, motor elektriğini küt diye kesip direk stop ettiriyo, her iki illeti de yaşadım. Başka bir opel ustasına gidip bu parçaları orjinal olarak taktır, boğaz temizliği-egr valfi temizliği veya iptali yaptır, arabana bir kez daha kenetlenirsin, incelemek istersen benim malum bakım konum :)

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=95342

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksantrik devir senorunda sorun varsa aracın koruma konumunda ki bu konumda bağırttırılmaz motora zarar verir ve hız çekiş düşmesi yaşarsın,motor çalışmaz diyen ustanı değiştir,çalışır ama not programda çalışır yani beyin önceki verileri örnek alarak belleğindeki hesabı ile çalışır ama yüksek devire çıkmaz.
önce eksantrik mili kaplsu vs ölçümü yapın olmadı değiştirin

sedat45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilginize ve verdiğiniz bilgler için teşekkür ederim...

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim en yakın zamanda bu sensörleri değiştiririm bakalım ne gibi değişiklik olacak araba gitmeyince opel vectra cd2000 binmenin bir anlamı olmuyor inşallah hızıma ve çekişime kavuşurum opele binmenin tadına varırım...

sedat45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün gittim ama bu defa da o parçaları arıza göstermedi

herşey için teşekkür ederim ama dün de gittim o dediğim sensörleri arıza göstermedi hatta dün araba her zamankinden iyi performans sağladı yani bende anlam veremedim doktor gören hastanın iyileşmesi gibi birşeydi bu geri geldim yine yoktu sorun ama akşam biraz yol gittim yine düşüş yaşadım arıza lambası yine yandı biraz gidince acaba bu iş tüp beyninden olabilir mi yada farklı bişey ne olabilir dün servise gittim burada anlatılanların hepsini sordum ama yok dediler onlarla alakası yok sensör de arızalı olsa muhakkak gösterir dedi orada ki usta sorun ne olabilir acaba başka fikri olan yada nlp marka tüp duyan kullanan varmı eski bir markaymış bundan olabilir mi arıza

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herşey için teşekkür ederim ama dün de gittim o dediğim sensörleri arıza göstermedi hatta dün araba her zamankinden iyi performans sağladı yani bende anlam veremedim doktor gören hastanın iyileşmesi gibi birşeydi bu geri geldim yine yoktu sorun ama akşam biraz yol gittim yine düşüş yaşadım arıza lambası yine yandı biraz gidince acaba bu iş tüp beyninden olabilir mi yada farklı bişey ne olabilir dün servise gittim burada anlatılanların hepsini sordum ama yok dediler onlarla alakası yok sensör de arızalı olsa muhakkak gösterir dedi orada ki usta sorun ne olabilir acaba başka fikri olan yada nlp marka tüp duyan kullanan varmı eski bir markaymış bundan olabilir mi arıza

peki benzinde de aynı sorunlar var mı ?
Birde anlamadığım bir konu ise arıza lambası yanıyor ama arıza kaydı çıkmıyor...
Tech2 ile mi bakıyorlar yoksa bilgisayarla mı ?
Yanlış anlamayın ama ben mesela hava akışmetresinin fişini söküp taksam bile tech2 ile baktığımızda o an arıza ışığı yanmasa bile arıza kaydı veriyor veya gösteriyor... o açıdan soruyorum...

sedat45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her seferinde tech2 ile bakılıyordu o dediğim yerlerde sensörleri gösterdi iki kez öyle oldu sonra bilgisyarla bakıldı onda oksijen müşürünü gösterdi ama ben o havaakışmetresini ve oksijen müşürünü değiştirdim daha önce onlar siliniyor şimdi eksantrik ve grank devir sensörlerini göstermiyor ustada aynısını söyledi arıza olsa kaydeder silinmez dedi benzinde deneyemedim daha onuda deneyeceğim ona göre hareket edeceğim artık tüp beyni var bilgisayara bağlanan ekü diyolar ona daha önce baktırdım onun entegrelerinden biri gitmiş oraya entegre taktılar başka nlp nin çıkma beyinden acaba uyum sağlamadı mı artık sinir oluyorum ya böyle bir araba da bu sorun adamı deli ediyor aslında bu sorun araba ısınınca daha çok oluyor anlam veremedim desteklerinizi ve yardımlarınızı beklemeye devam ediyorum teşekkür ederim herkese :(
:(

Son düzenleme: